Přihlásit se / Registrace
Kupte si do 26. 9. limitovanou edici

Vasky poprvé překročily hranice, a je o tom slyšet!

Ve Vaskách objevili zákazníci přes 55 zemí. Před časem firma jako taková poprvé překročila hranice a její cesta nemohla vést nikam jinam než k nejbližším sousedům
na Slovensko. Zlín a Partizánske se spojují jako v době, kdy u nás obuvnictví vzkvétalo. I přesto, že jsou to jiná místa, směr Vasek zůstává stejný. Ruční výroba bot,
u kterých víte, kdo a kde je vyrobil.

„Jsme stále česká značka se srdcem ve Zlíně a lidský dotek i ruční výroba jsou nadále našimi prioritami. Partizánske nám nyní ale pomůže uspokojit rostoucí poptávku a zároveň neslevit z našich hodnot.“

Václav Staněk, zdroj Nejbusiness.cz

Obuvnická tradice v někdejších Baťovanech

Jak jste se mohli dočíst i ve Forbes.sk, výběr slovenské lokality byl jednoznačný. Město Partizánske je známé svou obuvnickou tradicí. Před druhou světovou válkou ho založili sourozenci Jan Antonín, Anna a Tomáš Baťovi na území obce Šimovany a vybudovali
tu prosperující obuvnický závod
. Nějakou dobu
se město jmenovalo dokonce po nich – Baťovany.

Stavby i firemní kultura musely být stejné ve všech baťovských městech po celém světě. Právě proto jsou dvě města, ve kterých teď Vasky vyrábí své kožené boty, tak podobná.

Práce pro ševce z Partizánského a okolí

To, co Vasky odlišuje od běžných kožených bot, je lidský dotek. Každý pár projde rukama až 12 zkušených řemeslníků, kteří mu věnují svou péči a mnohaleté zkušenosti.
„Na mé práci se mi líbí to, že na výrobku, který vzniká, mám určitý podíl své práce. A to je to, co člověka těší a baví.
Bez poctivého řemesla by to jinak nešlo.“

V Partizánském budeme pokračovat v tom, co si Vasky předsevzaly. Jak zaznělo i v článku na idnes.cz z vysokého podílu ruční výroby neustupujeme, proto budeme potřebovat okolo 40 ševců a šiček, kteří budou pracovat nejprve na výrobě oblíbených kožených tenisek Teny.
V budoucnosti se na Slovensku budou vyrábět i žádané barefoot boty, které navozují pocit chůze naboso a mají řadu zdravotních benefitů.

Tip: O práci ševců (i jejich nedostatku v Česku) se náš Václav rozpovídal i v rozhovoru v DVTV.

Staré stroje z baťovské dílny

Namísto nejmodernějších technologií jsme dali přednost generacemi osvědčeným strojům z baťovské dílny. Náš nejstarší stroj dokonce pamatuje první republiku!

„Strojům z baťovské dílny, které už prošly mnohými opravami, jsme dali přednost především z důvodu udržitelnosti. Staré stroje jsou kvalitní a není potřeba kupovat nové, které by splnily stejnou funkci i kvalitu.“

Kráčíme každým krokem blíže cíli

Nová výroba ve Zlíně a spojení sil se Slovenskem nejsou jedinými novinkami. V posledních dnech jsme vám představili novou kolekci dětských tenisek, díky kterým
se do Vasek může obout celá rodina. A tím nekončíme. V následujících týdnech pro vás chystáme další aktivity, se kterými ještě více poznáte umění poctivé ševcoviny.

Aside background image
sdílet

Další příběhy

Jak na Baťovu školu práce vzpomíná absolvent Jan Viktora?

Jak na Baťovu školu práce vzpomíná absolvent Jan Viktora?

V roce 1946 patřil pan Jan Viktora mezi 1 000 těch, kteří byli ze 4 000 účastníků vybráni jako studenti Baťovy školy práce. Už od založení v roce 1925 představovala revoluční řešení, kdy na studenty čekala nejprve 10hodinová směna a až následně výuka.

Objevování Kuksu s Adélou Marouškovou

Objevování Kuksu s Adélou Marouškovou

Tak trochu na samotě, ve stínu nedalekých Krkonoš, leží Kuks, který mnozí nazývají perlou baroka. Průvodcem nám tentokrát bude Adéla Maroušková (@adelionka), která se s námi podělí i o tipy, které ve všech turistických průvodcích nenajdete.

Kam na výlet po Česku? Máme hned několik ověřených tipů

Kam na výlet po Česku? Máme hned několik ověřených tipů

Léto ještě nekončí! Zaslali jste nám spoustu tipů na krásná místa v Česku i na Slovensku, která stojí za návštěvu a prozkoumání. Využijte slunečné dny a vydejte se za letními zážitky.

Objevte Zlín s naším Vaškem

Objevte Zlín s naším Vaškem

Kam jinam se v rámci česko-slovenského léta první vydat než do Zlína, města obuvi, které je i domovem Vasek. Zeptali jsme se proto našeho Vaška, jaká jsou jeho oblíbená místa a co ve Zlíně a jeho okolí rozhodně neminout, i když to třeba v průvodci nenajdete.

Novohradské hory s cestovatelem Michalem Petrů

Novohradské hory s cestovatelem Michalem Petrů

Objevte s námi tak trochu zapomenutý kraj Novohradských hor. Jednu z posledních ukázek české divočiny s nedotčenými lesy, rozlehlými loukami s kvítím, šumějícími potoky a rybníky, na kterých se zrcadlí okouzlující západy slunce. Průvodcem bude Michal Petrů (@losmichalos), který má oblast prochozenou křížem krážem

Jak na zodpovědnější obouvání

Jak na zodpovědnější obouvání

Dobře padnoucí boty jsou základ botníku. Nejenže se v nich budete cítit skvěle za každé okolnosti, ale při správném zacházení vám mohou vydržet i několik sezón. A to ve výsledku šetří vaši peněženku i životní prostředí. Chcete se dozvědět, jak udržet své boty ve hře co nejdéle? Máme pro vás hned několik rad a tipů!

Jak vznikají vaše Vasky? Provedeme vás výrobou s Bárou Jánovou

Jak vznikají vaše Vasky? Provedeme vás výrobou s Bárou Jánovou

Nedávno jsme vás vzali skrz příběh na Instagramu a Facebooku do naší zlínské dílny, kde jsme s Bárou Jánovou vyráběli Vasky na její cestu za sázením stromů. Těší nás, že se tolik z vás zapojilo a pomohlo Báře ve výběru. Pokud jste výrobu Vasek nestihli, nezoufejte, dnes vám ukážeme krok za krokem jak (nejen) dámské kotníkové boty vznikají!

Nejsevernější místo Evropy dobudou Prostějováci. Jedou na Nordkapp!

Nejsevernější místo Evropy dobudou Prostějováci. Jedou na Nordkapp!

O malé výpravě, která vyrazila z Prostějova. Účastník Bořek Nagy spolu s kamarádem Jarkem Soldánem na nejsevernějším místě Evropy, norský Nordkapp. Cesta byla dlouhá 3047 kilometrů.

Můj účet

Zapomněli jste heslo?

Vytvořit účet

Pohodlně sledujte vaše objednávky na jednom místě a mějte k nim snadný přístup.

Už máte svůj účet? Přihlásit se