Přihlásit se / Registrace

Vasky poprvé překročily hranice, a je o tom slyšet!

Ve Vaskách objevili zákazníci přes 55 zemí. Před časem firma jako taková poprvé překročila hranice a její cesta nemohla vést nikam jinam než k nejbližším sousedům
na Slovensko. Zlín a Partizánske se spojují jako v době, kdy u nás obuvnictví vzkvétalo. I přesto, že jsou to jiná místa, směr Vasek zůstává stejný. Ruční výroba bot,
u kterých víte, kdo a kde je vyrobil.

„Jsme stále česká značka se srdcem ve Zlíně a lidský dotek i ruční výroba jsou nadále našimi prioritami. Partizánske nám nyní ale pomůže uspokojit rostoucí poptávku a zároveň neslevit z našich hodnot.“

Václav Staněk, zdroj Nejbusiness.cz

Obuvnická tradice v někdejších Baťovanech

Jak jste se mohli dočíst i ve Forbes.sk, výběr slovenské lokality byl jednoznačný. Město Partizánske je známé svou obuvnickou tradicí. Před druhou světovou válkou ho založili sourozenci Jan Antonín, Anna a Tomáš Baťovi na území obce Šimovany a vybudovali
tu prosperující obuvnický závod
. Nějakou dobu
se město jmenovalo dokonce po nich – Baťovany.

Stavby i firemní kultura musely být stejné ve všech baťovských městech po celém světě. Právě proto jsou dvě města, ve kterých teď Vasky vyrábí své kožené boty, tak podobná.

Práce pro ševce z Partizánského a okolí

To, co Vasky odlišuje od běžných kožených bot, je lidský dotek. Každý pár projde rukama až 12 zkušených řemeslníků, kteří mu věnují svou péči a mnohaleté zkušenosti.
„Na mé práci se mi líbí to, že na výrobku, který vzniká, mám určitý podíl své práce. A to je to, co člověka těší a baví.
Bez poctivého řemesla by to jinak nešlo.“

V Partizánském budeme pokračovat v tom, co si Vasky předsevzaly. Jak zaznělo i v článku na idnes.cz z vysokého podílu ruční výroby neustupujeme, proto budeme potřebovat okolo 40 ševců a šiček, kteří budou pracovat nejprve na výrobě oblíbených kožených tenisek Teny.
V budoucnosti se na Slovensku budou vyrábět i žádané barefoot boty, které navozují pocit chůze naboso a mají řadu zdravotních benefitů.

Tip: O práci ševců (i jejich nedostatku v Česku) se náš Václav rozpovídal i v rozhovoru v DVTV.

Staré stroje z baťovské dílny

Namísto nejmodernějších technologií jsme dali přednost generacemi osvědčeným strojům z baťovské dílny. Náš nejstarší stroj dokonce pamatuje první republiku!

„Strojům z baťovské dílny, které už prošly mnohými opravami, jsme dali přednost především z důvodu udržitelnosti. Staré stroje jsou kvalitní a není potřeba kupovat nové, které by splnily stejnou funkci i kvalitu.“

Kráčíme každým krokem blíže cíli

Nová výroba ve Zlíně a spojení sil se Slovenskem nejsou jedinými novinkami. V posledních dnech jsme vám představili novou kolekci dětských tenisek, díky kterým
se do Vasek může obout celá rodina. A tím nekončíme. V následujících týdnech pro vás chystáme další aktivity, se kterými ještě více poznáte umění poctivé ševcoviny.

Aside background image
sdílet

Další příběhy

Zasněžená dobrodružství: 5 tipů na zimní výlety ve Vaskách

Zasněžená dobrodružství: 5 tipů na zimní výlety ve Vaskách

V zimě dá sice možná víc přemáhání vylézt z vyhřáté postele do mrazivého chladu venku, dobrodružství v zasněžené krajině se vám ale bohatě odvděčí kouzelnou atmosférou a výhledy. Obujte se a vyrazte s námi objevovat! Pokud už jste předchozí várku vyčerpali, i letos pro vás máme nekolik zajímavých tipů na zimní výlety!

Na cestách ve Vaskách už 3. rokem

Na cestách ve Vaskách už 3. rokem

3 roky ve Vaskách, mnoho set nachozených kilometrů a procestováno nespočet krásných míst v Česku i zahraničí. Spojili jsme se s naším zákazníkem Michalem Petrů, který je na Instagramu známý jako cestovatel a fotograf @losmichalos, aby nám řekl více o svých cestách ve Vaskách.

Jak pečovat o boty v zimě?

Jak pečovat o boty v zimě?

V zimě dostávají kožené boty zabrat víc než kdy jindy. Bez správné péče může tající sníh s posypovou solí pěkně zamávat se vzhledem i životností bot, dobrá zpráva ale je, že tomu můžete snadno zabránit!

Méně je někdy více: Nakupujte s rozvahou

Méně je někdy více: Nakupujte s rozvahou

Věděli jste, že téměř polovina bot, které se na světě vyrobí, putuje kvůli nadprodukci do slev? U nás ve Vaskách si na slevy příliš nepotrpíme, do středy 1. prosince ale přece jen některé oblíbené modely pořídíte za zvýhodněnou cenu. Z výše slevy se vám sice možná nezatočí hlava, respektuje ale všechno, na čem nám záleží. Pokud si přece jen chcete v nákupní horečce udělat radost, podívejte se s námi, jak při tom zbytečně nepřitížit planetě ani peněžence.

V Baťových stopách až do areálu Svit

V Baťových stopách až do areálu Svit

Neumíme si představit lepší místo, kde by pod rukama zkušených ševců a šiček mohly vznikat naše boty, než je zlínský areál Svit. Je nám tedy ctí rozšířit své působení o jeho prostory i s letitým vybavením, a navázat tak na roky tradičního řemesla jeho zakladatele Tomáše Bati, k jehož obuvnické se hrdě hlásíme. Ten areál založil už v 19. století, dnes zde však vznikají ručně vyrobené Vasky, které odsud do celé republiky putují až za vámi.

Footshop × Vasky: Když streetwear potká tradici

Footshop × Vasky: Když streetwear potká tradici

Možná jste už zaznamenali naši novou speciální spolupráci: limitovanou edici farmářek Footshop × Vasky s názvem Urban Hiking. Spojením zlínské obuvnické tradice s českou značkou prémiového streetwearu vznikl designový kousek, dostatečně pohodlný do hor a stylový do města. Vyjímat se ale bude i na sběratelské poličce, při příležitosti 10. výročí Footshopu totiž vznikl v pouhých 100 kusech.

Vyřešte letos Vánoce lokálně s tipy od Václava Staňka

Vyřešte letos Vánoce lokálně s tipy od Václava Staňka

Dopřejte si letos pravé české Vánoce! Náš Vašek pro vás sestavil pár tipů na spřátelené lokální značky, za jejichž výrobky se může s jistotou zaručit. K Vaskám je totiž pojí nejen Vaškova přízeň, ale i podobné hodnoty –⁠ všechny jsou postavené na ruční práci, kvalitních materiálech a tradičním řemesle. Sáhněte letos po lokálním dárku, u kterého přesně víte, kdo ho pro vás vyrobil.

Čtyři lokální značky, jeden nezapomenutelný dárek

Čtyři lokální značky, jeden nezapomenutelný dárek

Co vznikne, když své síly spojí čtyři lokální značky? Slibný výsledek na sebe nenechá čekat! Limitovaná edice adventního boxu od Čokoládovny JANEK je přesně takový případ, kdy dala spolupráce vzniknout něčemu neopakovatelnému. Věnujte letos dárek, na který se nezapomíná: Už jenom proto, že ho obdarovanému bude dlouhé roky připomínat jedna z jeho součástí, kožená peněženka od Vasek.

Můj účet

Zapomněli jste heslo?

Vytvořit účet

Pohodlně sledujte vaše objednávky na jednom místě a mějte k nim snadný přístup.

Už máte svůj účet? Přihlásit se