Přihlásit / Registrace

Zastavte se v prvních barefoot Vaskách

Zastavte se. Stůjte nohama pevně na zemi a navraťte se k přírodě. Buďte v kontaktu nejen sami se sebou, ale i s planetou, po které kráčíte. Obujte první barefoot Vasky Terry a vnímejte měnící se povrch země, jeho nástrahy i nerovnosti. Tak jako každý pár našich bot potřebuje svůj čas na výrobu, aby byl přesně takový, jaký má být, dopřejte si i vy chvilku zastavení. Ať už jste zrovna v lese, na ulici nebo v metru.

Návrat k přirozené chůzi

Barefoot boty svým jedinečným tvarem a provedením imitují chůzi naboso, a tím podporují přirozený styl chůze. Tenká a ohebná podrážka, která má u Vasek Terry tloušťku pouhé 4 mm, má pozitivní vliv na stimulaci nervů na chodidlech a lepší vnímání povrchu. Nulový sklon a pata bez vyvýšení zlepší vaše držení těla a postarají se o zdravý postoj. A charakteristický tvar špičky ponechá prostor vašim prstům, nestlačuje je a umožní jejich volný pohyb.


„My dospělí už máme nohy často deformované a máme změněný stereotyp chůze. Barefoot obuv respektuje přirozený tvar nohy. Netísní prsty, neomezuje přirozenou funkci nohy, posiluje svaly na noze. Může vést i ke zlepšení klenby nebo celkového držení těla. Není člověk, pro kterého by byly barefoot boty absolutně nevhodné.“

– fyzioterapeutka Mgr. Petra Urbancová

Podešev tenká 4 mm

Široká špička pro volný pohyb prstů

Nulový sklon mezi patou a špičkou

Česká kvalita ze Zlína

Terry High pro chladné sezóny

Neustále pracujeme na tom, abychom vám i v barefoot provedení nabídli širokou škálu obuvi pro (téměř) každou příležitost. S končícím létem tedy byla volba jasná: jako další přišly na svět Terry High, kotníkové boty do chladného počasí. Jejich styl je inspirován nejoblíbenějšími Vaskami, farmářkami Farm Low, a pro ty, kteří chtějí „naboso“ projít i tuhou zimou, jsme přidali i možnost zateplení hřejivým beranem. Vyrobeny jsou z pravé kůže a vybrat si můžete z variant Dark, Brown a Caramel. Do 29. 8. svůj pár v předprodeji pořídíte se slevou 600 Kč, tedy za 2799 Kč.

Aside background image

Barva na přání

Vasky Terry jsme pro vás vyrobili v decentních odstínech. Už zanedlouho se ale od našich zákaznic začala ozývat pořád stejná otázka: Budou i v růžové? A tak několik týdnů po tom, co první zákazníci vykročili ve Vaskách Terry, přišlo na svět další provedení. Dámské růžové barefoot tenisky Terry Pink. Něžné i výrazné, z pravé kůže, zkrátka kousek, který v „bosém“ botníku nemůže chybět.

Aside background image

Poctivá kůže a ruční výroba

Jak už je u Vasek zvykem, i tyto jsou pro vás celé s láskou k řemeslu vyrobeny ručně. Než se dostanou až k vám, každá bota projde až 12 páry rukou zručných zlínských šiček a ševců. Pravá kůže Vasek Terry se vyznačuje dlouhou životností (jak ji prodloužit správnou péčí se dozvíte tady), je příjemně prodyšná a nošením se přizpůsobí vaší noze. Do barefoot bot se proto nemusíte bát vklouznout naboso.

Aside background image

Ještě o krok šetrněji ve veganských barefootech

Pro ty, které v botách z pravé kůže tlačí svědomí, jsme vytvořili i veganskou verzi: Vasky Terry Vegan. U té jsme veškeré materiály zvolili tak, abychom zachovali kvalitu a pohodlí, na které jste u Vasek zvyklí, avšak zcela bez živočišných produktů. Kůži jsme proto nahradili odolnými recyklovatelnými vlákny, která vám zaručí lehký krok i svědomí, zároveň se ale pyšní vysokou prodyšností. Pratelnou stélku tvoří 100% recyklovaný korek a latexová pěna.

Chodidla, která jsou zvyklá na léta chůze v běžných botách, se budou v barefoot obuvi chvíli probouzet. Jak na to, abyste přechod hladce zvládli, se dočtete na našem blogu. Přejeme vám mnoho společných dobrodružství, ať už vás kroky zavedou kamkoliv.

Aside background image

Bonus pro klid duše

Stát nohama pevně na zemi není nejlehčí disciplína, když zatím hlava uhání jako o překot. Zpomalit myšlenky, všímat si svých emocí a dál s nimi pracovat vám pomůže aplikace VOS Health s unikátním deníkem, sledováním vaší nálady, dechovými cvičeními a afirmacemi.

K sebereflexi vám bude stačit několik minut denně. Předplatné aplikace, která využívá odbornosti psychologů, terapeutů a technologie umělé inteligence, dostanete na 2 měsíce k Vaskám Terry jako dárek.

Můj účet

Zapomněli jste heslo?

Vytvořit účet

Pohodlně sledujte vaše objednávky na jednom místě a mějte k nim snadný přístup.

Už máte svůj účet? Přihlásit se