Přihlásit / Registrace
Náš letní hit za 999 Kč už jen

Boty, ve kterých netlačí svědomí

To, jakou stopou se ve svých nových botách vydáte, je jen na vás. Ovlivnit můžete ovšem i stopu, kterou za sebou zanechaly předtím, než jste je obuli. Co děláme pro to, aby vás při nošení Vasek netlačilo svědomí? A které cesty k udržitelnosti ještě musíme prošlápnout? Jdeme s kůží na trh a vy teď máte šanci zjistit víc o udržitelnosti našich kožených bot.

Neplýtváme

Z odřezků kůže vyrábíme klíčenky, deníky, podložky pod myš a vizitkovníky.

Naši lidé

Vasky vyrábí šičky a ševci z Česka a Slovenska, kteří navazují na obuvnickou tradici z dob Tomáše Bati.

Kvalita

Držíme se poctivé ševcoviny a vyrábíme boty tak, aby vám vydržely léta.

Druhá šance

Botám s malou vadou na kráse hledáme nové majitele a osvědčené stroje z baťovských dílen opravujeme.

LOKÁLNÍ MÓDA

„Věděli jste, že se v roce 2019 vyrobilo přes 24,3 miliard párů bot? Téměř polovina pak kvůli nadprodukci putovala do slev.“

Jde nám o to vyrábět boty, ke kterým si vybudujete vztah podložený roky nošení, objevování a zážitků s tím spojených. Zkrátka boty, které budete mít rádi. Poctivá ševcovina byla vytyčeným cílem už od prvních kroků Vasek a jejich udržitelnost tak přišla naprosto přirozeně. Například kotníkové boty a polobotky jsou po celém obvodu prošity pro větší odolnost a komfort při nošení – jde o velmi nákladný proces, od kterého už řada firem upustila.

I přesto, že se posouváme mílovými kroky kupředu, nechceme jít naproti zbytečné nadprodukci. Mnohé páry bot začínáme vyrábět až v moment vaší objednávky. Díky kvalitě, umu a zkušenostem šiček a ševců si můžeme stát za tím, že při správné péči vydrží minimálně 5 let, jak dokazuje příběh jednoho z našich prvních zákazníků – Jaroslava.

„Když jsem poprvé slyšel o Vaskách od svého syna, jedny jsem si koupil. Jsem dobrodruh tělem i duší a na svých cestách jsem je rozhodně nešetřil. Byly se mnou třeba i v Norsku na nejsevernějším místě Evropy.“

Tip, jak můžete jít udržitelnosti naproti i vy: Návod na to, jak prodloužit život svým koženým botám jsme sepsali do článku.

Aside background image

NEPLÝTVÁME

„Módní průmysl vyprodukuje ročně 92 milionů tun odpadu.“

Uvědomujeme si, jak moc je výroba kožených bot pro planetu náročná, proto na „kvalitu nad kvantitou“ navazujeme hledáním způsobů ve zužitkování veškeré dodané kůže. První krok je v rukou šiček a ševců ve vysekávací dílně, kteří se snaží, aby odřezky byly co nejmenší. I přesto nějaký materiál zůstává. Nevyhazujeme ho – namísto toho ho měníme v klíčenky, podložky pod myš a vizitkovníky

Podpořte naši snahu neplýtvat: Tvoříte a využili byste odřezky kůže pro výrobu šperků, kostýmů nebo jiných kreativních výtvorů? Napište nám, nějaké vám rádi zašleme.

Vizitkovník Tom Brown

Vizitkovník Tom Brown

499 Kč
Klíčenka Black

Klíčenka Black

199 Kč
Podložka pod myš Caramel

Podložka pod myš Caramel

399 Kč
Vizitkovník Tom Black

Vizitkovník Tom Black

499 Kč
Klíčenka Brown

Klíčenka Brown

199 Kč
Podložka pod myš Black

Podložka pod myš Black

399 Kč
Vizitkovník Tom Kansas

Vizitkovník Tom Kansas

499 Kč
Klíčenka Dark brown

Klíčenka Dark brown

199 Kč
Podložka pod myš Brown

Podložka pod myš Brown

399 Kč
Klíčenka Pinky

Klíčenka Pinky

199 Kč
Klíčenka Caramel

Klíčenka Caramel

199 Kč

KDO VYRÁBÍ VASKY

U Vasek víte, kdo je vyrobil. Tváře našich šiček a ševců znáte z fotografií a videí. Mnozí z nich pokračují v rodinné obuvnické tradici, kdy jejich předkové pracovali pro Tomáše Baťu. Každý pár kožených bot projde péčí 8 – 14 zkušených obuvníků. Nejsou jedinými, díky kterým se k vám Vasky dostanou. Výroba momentálně dává práci více jak 80 lidem převážně ze Zlínského kraje a Partizánksého.

Tip, jak můžete jít férovému obchodu naproti vy: Vybíráte nové boty? Zajímejte se nejen o materiály, ale také o ty, kteří do nich otiskli svou stopu ještě před vámi.

DRUHÉ ŠANCE

Hodnota věcí, které vyrábíme nebo se kterými pracujeme, je pro nás důležitá. Vynakládáme tak úsilí na to, abychom je udrželi v oběhu a dali jim druhou šanci.

UNIKÁTY
Možná víte, že design Vasek si můžete navrhnout v našem konfigurátoru nebo na ně nechat vyrazit své iniciály. V minulosti se nám stalo, že se některé unikáty vrátily. Zatím si je necháváme na skladě a až se otevřou prodejny, budete mít příležitost stát se jejich adoptivním majitelem za lepší cenu.

STARÉ STROJE Z BAŤOVSKÉ DÍLNY
Ačkoliv Vasky odlišuje od konfekce právě lidský dotek, tak si šičky a ševci vypomáhají při výrobě stroji. Namísto nejmodernějších technologií jsme dali přednost generacemi osvědčeným strojům z baťovské dílny, které už prošly mnohými opravami. Náš nejstarší stroj dokonce pamatuje první republiku!

RECYKLACE
Našli jsme si výrobce, který kůži recykluje a její příměs přidává do papíru. My na něj pak tiskneme mapy a rodné listy, které přikládáme ke každému páru bot. Krabice a papír, do kterých vaše Vasky balíme, jsou recyklovatelné.

Jsme si vědomi, že se máme kam posunout

Přiznáváme, že s udržitelností můžeme jít mnohem dál. Uvědomujeme si to a pracujeme na tom. Už teď vám můžeme prozradit, že vyvíjíme veganskou verzi Vasek, která jistě nepotěší jen vás, ale i planetu.

„Malý, první krok pro Vasky, velký pro planetu. Snižujeme spotřebu recyklovaných papírových tašek a přestáváme je přidávat do balíčků.“

Jak můžete planetu udržet ve hře vy?

    ⦁ Starejte se o své boty, ať vám vydrží co nejdéle.
    ⦁ Nechte si boty opravit – výměna podrážky, sešití nebo slepení není nic složitého.
    ⦁ Nakupujte s rozmyslem a upřednosťnujte kvalitu nad kvantitou.

Můj účet

Zapomněli jste heslo?

Vytvořit účet

Pohodlně sledujte vaše objednávky na jednom místě a mějte k nim snadný přístup.

Už máte svůj účet? Přihlásit se