Přihlásit se / Registrace
Kupte si do 26. 9. limitovanou edici

Jak pečovat o kožené boty?

Vasky, aby stále skvěle vypadaly a mohly vás doprovázet na každém kroku, potřebují pravidelnou péči. Nejste si jistí, jak se správně starat o kožené boty? Ukážeme vám krok za krokem, jak jednoduše na to!

Ještě než se vydáte za dobrodružstvím, je důležitá první péče o novou koženou obuv. Kůže je přírodní materiál, proto je třeba dbát na její výživu. S tím vám pomohou speciální krémy na boty. Dalším důležitým krokem je impregnace obuvi, která vám vytvoří ochranný filtr, aby voda i nečistoty přímo nenarušily její povrch.

Jak se starat o kožené boty

Jak se starat o kožené boty

Ošetřující přípravky

Kartáček na čištění

Kartáček na čištění

99 Kč
Krém Multicolour

Krém Multicolour

219 Kč
Krém Rustic

Krém Rustic

219 Kč
Krém Leather Brown

Krém Leather Brown

199 Kč
Krém Leather Black

Krém Leather Black

199 Kč
Čistící pěna Combi Clean and Care

Čistící pěna Combi Clean and Care

299 Kč
Multiclean

Multiclean

199 Kč
Impregnace Nano Protect

Impregnace Nano Protect

319 Kč
Houbička na čištění

Houbička na čištění

49 Kč

Návod na péči o kožené boty

Prvním krokem je vyčištění celé boty. Ideální je k tomu šetrná čisticí pěna na obuv, která se postará o odstranění špíny, starých krémů a zároveň kůži hloubkově vyživí. Tu nanášejte na sucho houbičkou nebo hadříkem. Na hrubší znečištění a špinavé podešve po náročné cestě použijte čisticí přípravek obuvi Multiclean, který si s nečistotou snadno poradí.
Krémování je základ správného ošetření kožené obuvi, proto je třeba dbát na výběr krému podle toho, jakého efektu chcete docílit. Bezbarvý krém na boty Multicolour na bázi včelího vosku se do kůže nevsákne a vytvoří lesk a sytost barvy. Oproti tomu vyživující krém na obuv Rustic na tukové bázi se vsákne hlouběji do kůže a dodá ji matnější vzhled.
Vybraný krém naneste rovnoměrně v souvislé vrstvě a zvýšenou pozornost dbejte na oblast švů, aby nemohlo docházet k nechtěnému zatékání. Po zaschnutí už stačí jen boty rozleštit hadříkem nebo kartáčkem na čištění obuvi.

Posledním krokem v ošetření je impregnace. Kůže sama o sobě není voděodolná, proto je potřeba ji dodat ochrannou vrstvu, která odpuzuje vodu a brání usazování nečistot. Impregnaci na obuv nanášejte v souvislé vrstvě a nezapomeňte, že i když boty odpočívají v botníku, kůže stále vysychá, proto je dobré vrstvu čas od času obnovit.

Péči o Vasky je potřeba pravidelně opakovat, ideálně jednou za 3 až 4 týdny.

I botám dopřejte oddych

Nekráčíte zrovna ve svých Vaskách za novým dobrodružstvím? Pak je dobré do nich vložit napínáky. Ty se postarají, aby se kůže vrátila do původního tvaru, a zabrání tvorbě vrásek. Napínáky bot z přírodního dřeva zároveň pohlcují vlhkost a zápach.

Správné obouvání a zouvání prodlužuje životnost

Také určitě znáte situaci, kdy spěcháte a boty si obouváte na sílu nebo přes prsty ruky. To ale může vést ke zničení patní části či poškrábání kůže. Nezapomínejte proto používat dřevěnou lžíci na boty a při zouvání dbát na řádné rozšněrování.

sdílet

Další příběhy

Jak na Baťovu školu práce vzpomíná absolvent Jan Viktora?

Jak na Baťovu školu práce vzpomíná absolvent Jan Viktora?

V roce 1946 patřil pan Jan Viktora mezi 1 000 těch, kteří byli ze 4 000 účastníků vybráni jako studenti Baťovy školy práce. Už od založení v roce 1925 představovala revoluční řešení, kdy na studenty čekala nejprve 10hodinová směna a až následně výuka.

Vasky poprvé překročily hranice, a je o tom slyšet!

Vasky poprvé překročily hranice, a je o tom slyšet!

Ve Vaskách objevili zákazníci přes 55 zemí. Před časem firma jako taková poprvé překročila hranice a její cesta nemohla vést nikam jinam než k nejbližším sousedům na Slovensko. Zlín a Partizánske se spojují jako v době, kdy u nás obuvnictví vzkvétalo. I přesto, že jsou to jiná místa, směr Vasek zůstává stejný. Ruční výroba bot, u kterých víte, kdo a kde je vyrobil.

Objevování Kuksu s Adélou Marouškovou

Objevování Kuksu s Adélou Marouškovou

Tak trochu na samotě, ve stínu nedalekých Krkonoš, leží Kuks, který mnozí nazývají perlou baroka. Průvodcem nám tentokrát bude Adéla Maroušková (@adelionka), která se s námi podělí i o tipy, které ve všech turistických průvodcích nenajdete.

Kam na výlet po Česku? Máme hned několik ověřených tipů

Kam na výlet po Česku? Máme hned několik ověřených tipů

Léto ještě nekončí! Zaslali jste nám spoustu tipů na krásná místa v Česku i na Slovensku, která stojí za návštěvu a prozkoumání. Využijte slunečné dny a vydejte se za letními zážitky.

Objevte Zlín s naším Vaškem

Objevte Zlín s naším Vaškem

Kam jinam se v rámci česko-slovenského léta první vydat než do Zlína, města obuvi, které je i domovem Vasek. Zeptali jsme se proto našeho Vaška, jaká jsou jeho oblíbená místa a co ve Zlíně a jeho okolí rozhodně neminout, i když to třeba v průvodci nenajdete.

Novohradské hory s cestovatelem Michalem Petrů

Novohradské hory s cestovatelem Michalem Petrů

Objevte s námi tak trochu zapomenutý kraj Novohradských hor. Jednu z posledních ukázek české divočiny s nedotčenými lesy, rozlehlými loukami s kvítím, šumějícími potoky a rybníky, na kterých se zrcadlí okouzlující západy slunce. Průvodcem bude Michal Petrů (@losmichalos), který má oblast prochozenou křížem krážem

Jak na zodpovědnější obouvání

Jak na zodpovědnější obouvání

Dobře padnoucí boty jsou základ botníku. Nejenže se v nich budete cítit skvěle za každé okolnosti, ale při správném zacházení vám mohou vydržet i několik sezón. A to ve výsledku šetří vaši peněženku i životní prostředí. Chcete se dozvědět, jak udržet své boty ve hře co nejdéle? Máme pro vás hned několik rad a tipů!

Jak vznikají vaše Vasky? Provedeme vás výrobou s Bárou Jánovou

Jak vznikají vaše Vasky? Provedeme vás výrobou s Bárou Jánovou

Nedávno jsme vás vzali skrz příběh na Instagramu a Facebooku do naší zlínské dílny, kde jsme s Bárou Jánovou vyráběli Vasky na její cestu za sázením stromů. Těší nás, že se tolik z vás zapojilo a pomohlo Báře ve výběru. Pokud jste výrobu Vasek nestihli, nezoufejte, dnes vám ukážeme krok za krokem jak (nejen) dámské kotníkové boty vznikají!

Můj účet

Zapomněli jste heslo?

Vytvořit účet

Pohodlně sledujte vaše objednávky na jednom místě a mějte k nim snadný přístup.

Už máte svůj účet? Přihlásit se