Přihlásit se / Registrace

Jak pečovat o kožené boty?

Vasky, aby stále skvěle vypadaly a mohly vás doprovázet na každém kroku, potřebují pravidelnou péči. Nejste si jistí, jak se správně starat o kožené boty? Ukážeme vám krok za krokem, jak jednoduše na to!

Ještě než se vydáte za dobrodružstvím, je důležitá první péče o novou koženou obuv. Kůže je přírodní materiál, proto je třeba dbát na její výživu. S tím vám pomohou speciální krémy na boty. Dalším důležitým krokem je impregnace obuvi, která vám vytvoří ochranný filtr, aby voda i nečistoty přímo nenarušily její povrch.

Jak se starat o kožené boty

Jak se starat o kožené boty

Ošetřující přípravky

Kartáč na leštění bot

Kartáč na leštění bot

299 Kč
Kartáček na čištění

Kartáček na čištění

99 Kč
Krém Multicolour

Krém Multicolour

219 Kč
Krém Rustic

Krém Rustic

219 Kč
Krém Leather Brown

Krém Leather Brown

199 Kč
Krém Leather Black

Krém Leather Black

199 Kč
Multiclean

Multiclean

199 Kč
Impregnace Nano Protect

Impregnace Nano Protect

319 Kč
Houbička na čištění

Houbička na čištění

49 Kč

Návod na péči o kožené boty

Prvním krokem je vyčištění celé boty. Ideální je k tomu šetrná čisticí pěna na obuv, která se postará o odstranění špíny, starých krémů a zároveň kůži hloubkově vyživí. Tu nanášejte na sucho houbičkou nebo hadříkem. Na hrubší znečištění a špinavé podešve po náročné cestě použijte čisticí přípravek obuvi Multiclean, který si s nečistotou snadno poradí.
Krémování je základ správného ošetření kožené obuvi, proto je třeba dbát na výběr krému podle toho, jakého efektu chcete docílit. Bezbarvý krém na boty Multicolour na bázi včelího vosku se do kůže nevsákne a vytvoří lesk a sytost barvy. Oproti tomu vyživující krém na obuv Rustic na tukové bázi se vsákne hlouběji do kůže a dodá ji matnější vzhled.
Vybraný krém naneste rovnoměrně v souvislé vrstvě a zvýšenou pozornost dbejte na oblast švů, aby nemohlo docházet k nechtěnému zatékání. Po zaschnutí už stačí jen boty rozleštit hadříkem nebo kartáčkem na čištění obuvi.

Posledním krokem v ošetření je impregnace. Kůže sama o sobě není voděodolná, proto je potřeba ji dodat ochrannou vrstvu, která odpuzuje vodu a brání usazování nečistot. Impregnaci na obuv nanášejte v souvislé vrstvě a nezapomeňte, že i když boty odpočívají v botníku, kůže stále vysychá, proto je dobré vrstvu čas od času obnovit.

Péči o Vasky je potřeba pravidelně opakovat, ideálně jednou za 3 až 4 týdny.

I botám dopřejte oddych

Nekráčíte zrovna ve svých Vaskách za novým dobrodružstvím? Pak je dobré do nich vložit napínáky. Ty se postarají, aby se kůže vrátila do původního tvaru, a zabrání tvorbě vrásek. Napínáky bot z přírodního dřeva zároveň pohlcují vlhkost a zápach.

Správné obouvání a zouvání prodlužuje životnost

Také určitě znáte situaci, kdy spěcháte a boty si obouváte na sílu nebo přes prsty ruky. To ale může vést ke zničení patní části či poškrábání kůže. Nezapomínejte proto používat dřevěnou lžíci na boty a při zouvání dbát na řádné rozšněrování.

sdílet

Další příběhy

Vasky favoriti pro chladné sezóny: kožené farmářky i vylepšené Lydie

Vasky favoriti pro chladné sezóny: kožené farmářky i vylepšené Lydie

Abyste si podzimní a zimní dobrodružství užili opravdu naplno, vykročte ve spolehlivém páru kožených bot. S Vasky favority této sezóny, koženými farmářkami Farm Medium a dámskými kotníkovými Lydie Zip, vás nezaskočí změna počasí ani změna plánů.

Obujte se do podzimu ve Vaskách

Obujte se do podzimu ve Vaskách

Dny se pomalu zkracují a rána ochlazují – a to znamená jediné: je tu podzim! Kožené boty od zlínských ševců vás podrží při podzimních výletech do přírody i na procházce za teplým svařákem. Inspirujte se jedním z našich tipů a užijte si podzim naplno.

Nadčasová Vanilla: Proč dát přednost béžové?

Nadčasová Vanilla: Proč dát přednost béžové?

Ať už hledáte pohodlný pár pro každodenní nošení, nebo elegantní kousek pro speciální příležitosti, jako první volba se často nabízí černá. Ta však není jedinou barvou, která vypadá skvěle v kombinaci téměř s čímkoliv. Vystupte z davu v decentní béžové!

Přijměte výzvu #dejtosvaskami!

Přijměte výzvu #dejtosvaskami!

Letošní léto je ideální příležitostí se pořádně opřít do svých strachů. Skočte do toho naplno a přidejte se k Vasky výzvě #dejtosvaskami! Ten pocit z překonání vlastních hranic za to stojí. To vám garantujeme.

Limitka Vasky × Maappi

Limitka Vasky × Maappi

Letos slaví 700 let od svého založení Zlín, město, kde to všechno začalo. Právě tady přišel na svět nápad vyrábět poctivé české boty, a potom i desetitisíce párů Vasek, ve kterých už mnoho z vás kráčí po světě. Proto jsme se rozhodli velké jubileum uctít tak, jak nás to baví: Limitovanou edicí, která naše oblíbené město připomene na každém kroku. A tak vznikla spolupráce Vasky x Maappi. Pouhých 30 párů Vasek, které zdobí mapa Zlína od Matěje Hoška, mladého umělce, který trpí poruchou autistického spektra.

Za letním dobrodružstvím ve Vaskách

Za letním dobrodružstvím ve Vaskách

Rtuť na teploměru stoupá a s ní i chuť uzavřené boty schovat do botníku a nechat nohy volně dýchat. Najít ale letní obuv, která bude dostatečně pohodlná a praktická na celodenní pochůzky městem, a přitom dost stylová, aby doplnila jakýkoliv outfit, může být celkem oříšek. Ten jsme ale naštěstí rozlouskli za vás!

Vasky doplňky, spolehlivý doprovod na cesty

Vasky doplňky, spolehlivý doprovod na cesty

Ať už se vydáte na cestu okolo světa, nebo jen za humna, je důležité mít s sebou společníky, na které je spoleh za každé situace. A my pro vás pár takových máme. Kožené doplňky, ručně vyrobené ševci ve Zlíně, vás podrží jak ve víru dobrodružství, tak i v úplně běžný den.

Vkročte do jara ve Vaskách: 6 tipů na jarní boty

Vkročte do jara ve Vaskách: 6 tipů na jarní boty

Příroda se probudila ze zimního spánku. S tím přišel i čas na změnu – rozloučit se s teplou obuví, nechat se inspirovat přírodou a stejně jako ona přivítat přicházející jaro. Pojďte se podívat, které Vasky vás doprovodí při jarních dobrodružstvích.

Můj účet

Zapomněli jste heslo?

Vytvořit účet

Pohodlně sledujte vaše objednávky na jednom místě a mějte k nim snadný přístup.

Už máte svůj účet? Přihlásit se