Přihlásit se / Registrace
Doprava zdarma na vše do 10. 8.

Zasněžená dobrodružství: 5 tipů na zimní výlety ve Vaskách

V zimě dá sice možná víc přemáhání vylézt z vyhřáté postele do mrazivého chladu venku, dobrodružství v zasněžené krajině se vám ale bohatě odvděčí kouzelnou atmosférou a výhledy. Obujte se a vyrazte s námi objevovat! Pokud už jste předchozí várku vyčerpali, i letos pro vás máme nekolik zajímavých tipů na zimní výlety!

Za lesní zvěří na Konopiště

Pokud zatím zámek Konopiště znáte jen z filmu Jáchyme, hoď ho do stroje, je načase se zastavit osobně. A i když by se zdálo, že doba, kdy je zámek uložen k zimnímu spánku, není tou ideální na návštěvu, opak je pravdou! Jeho architektuře sněhová peřina vyloženě sluší, zámecký park láká k procházce a můžete zajít pozdravit i lesní zvěř ve zdejší oboře, medvěda nebo pávy. I na kratším okruhu je potřeba hlavně udržet nohy v teple, které vám zaručí například nadčasové Hillside se zateplenou stélkou.

Přes Pašeráckou lávku až za loupežníkem

Na naučné stezce Zemská brána v Orlických horách se nabízí pohled nejen na kouzelnou přírodu v údolí divoké řeky Orlice, ale taky na pozůstatky dávné historie. Mezi loukami, skalami a tajemnými lesy totiž zahlédnete i zbytky vojenského opevnění. Projděte se i po Pašerácké lávce, která svého času sloužila k pašování zboží do nedalekého úkrytu ve zdejším mlýně. A ve skalách nepřehlédněte Ledříčkovu skálu, kde údajně přebýval obávaný loupežník. 3 km dlouhá, ale o to zajímavější trasa se vám skvěle půjde v oblíbených Farm Low, jejichž hrubá podešev zabrání uklouznutí na kamení.

Kousek přírody v Brně

Pokud jste spíše městský typ a chcete si návštěvy galerií, kaváren i městských dominant ozvláštnit malou odbočkou do přírody, z Brna se do přírody dostanete raz dva. Za výhledy vyjeďte autem nebo městským autobusem až na Ostrou horku, kovovou rozhlednu, odkud budete mít Pálavu i Moravský kras jako na dlani. A potom už zase zpátky do centra na svařák, a to ideálně ve stylových Lydiích Zip.

Rozhledna Na Sedle s tajemnou atmosférou

Vedou-li vaše cesty především za výhledy, impozantní panorama Šumavy vám nabízí rozhledna Na Sedle nedaleko Albrechtic. Dřevěná vyhlídková věž je inspirována keltskými vzory, tyčí se totiž nedaleko jejich někdejšího hradiště. Vrchol Sedlo proto kromě jednoho z nejmalebnějších šumavských výhledů údajně disponuje i tajemnou pozitivní energií, která unavenému poutníkovi rázem dodá síly. A jestli nechcete spoléhat na povídačky, vezměte si na nohy spolehlivé Highlandy, se kterými bude výstup rázem o něco snazší.

Z Pustého hrádku na hrad Kašperk

Nedaleko Sedla najdete i zříceninu s názvem Pustý hrádek. Ta původně sloužila jako opevnění hradu Kašperk, na který se právě zde nabízí jeden z nejkrásnějších výhledů. A i tam se rovnou vydejte, jsou od sebe totiž vzdálené necelých 500 metrů. Nejvýše položený hrad v ČR vám možná bude povědomý z jedné české pohádky, necháme na vás, jestli přijdete na to, která to je! Po cestě vás čeká nějaké to stoupání i nerovný terén plný nástrah, pro jistý krok raději navlékněte Nesmeky.

Za zážitky ve Vaskách

Přejeme vám, ať vás vaše kroky zavedou za dobrodružstvími, na která jen tak nezapomenete! Pokud jste i vy ve svých Vaskách navštívili nějaká zajímavá místa, budeme moc rádi, když nám o tom na sociálních sítích dáte vědět s hashtagem #vaskynacestach nebo se nám ozvete do zpráv. Děkujeme, že kráčíte s námi!

sdílet

Další příběhy

Přijměte výzvu #dejtosvaskami!

Přijměte výzvu #dejtosvaskami!

Letošní léto je ideální příležitostí se pořádně opřít do svých strachů. Skočte do toho naplno a přidejte se k Vasky výzvě #dejtosvaskami! Ten pocit z překonání vlastních hranic za to stojí. To vám garantujeme.

Limitka Vasky × Maappi

Limitka Vasky × Maappi

Letos slaví 700 let od svého založení Zlín, město, kde to všechno začalo. Právě tady přišel na svět nápad vyrábět poctivé české boty, a potom i desetitisíce párů Vasek, ve kterých už mnoho z vás kráčí po světě. Proto jsme se rozhodli velké jubileum uctít tak, jak nás to baví: Limitovanou edicí, která naše oblíbené město připomene na každém kroku. A tak vznikla spolupráce Vasky x Maappi. Pouhých 30 párů Vasek, které zdobí mapa Zlína od Matěje Hoška, mladého umělce, který trpí poruchou autistického spektra.

Za letním dobrodružstvím ve Vaskách

Za letním dobrodružstvím ve Vaskách

Rtuť na teploměru stoupá a s ní i chuť uzavřené boty schovat do botníku a nechat nohy volně dýchat. Najít ale letní obuv, která bude dostatečně pohodlná a praktická na celodenní pochůzky městem, a přitom dost stylová, aby doplnila jakýkoliv outfit, může být celkem oříšek. Ten jsme ale naštěstí rozlouskli za vás!

Vasky doplňky, spolehlivý doprovod na cesty

Vasky doplňky, spolehlivý doprovod na cesty

Ať už se vydáte na cestu okolo světa, nebo jen za humna, je důležité mít s sebou společníky, na které je spoleh za každé situace. A my pro vás pár takových máme. Kožené doplňky, ručně vyrobené ševci ve Zlíně, vás podrží jak ve víru dobrodružství, tak i v úplně běžný den.

Vkročte do jara ve Vaskách: 6 tipů na jarní boty

Vkročte do jara ve Vaskách: 6 tipů na jarní boty

Příroda se probudila ze zimního spánku. S tím přišel i čas na změnu – rozloučit se s teplou obuví, nechat se inspirovat přírodou a stejně jako ona přivítat přicházející jaro. Pojďte se podívat, které Vasky vás doprovodí při jarních dobrodružstvích.

Od našich šiček pro vás: Obujte nové Vasky baleríny!

Od našich šiček pro vás: Obujte nové Vasky baleríny!

Výroba Vasek teď žije jedním velkým vyslyšeným přáním. Nejen mnohých zákaznic, ale i našich milých šiček. Ty si k univerzálním Vaskám do města i na výlety přály i jedny speciální: Elegantní pár pro příležitosti, kdy je vzhled důležitější než nachozené kilometry. A tak přišly na svět baleríny Misty. První ryze dámské Vasky. V 5 barvách, aby si každá vybrala tu svoji, a ve velikostech 35–42.

K oltáři stylově: Řekněte své ano v teniskách na míru!

K oltáři stylově: Řekněte své ano v teniskách na míru!

Vkročte do společného života stylově! Párové svatební tenisky Teny uzpůsobené novomanželům na míru jsou jedinečným doplňkem, který vypadá skvěle naživo i na fotkách a bude krásnou vzpomínkou na váš svatební den. Hlavně v nich ale můžete k oltáři kráčet jistým krokem a naplno tančit až do pozdních nočních hodin, pohodlí zaručeno! Každý pár je pro vás vyrobený ručně zlínskými ševci z kvalitní kůže.

Jak zbavit kožené boty zápachu?

Jak zbavit kožené boty zápachu?

Představa toho, že se někde budete muset vyzout, je pro vás stejně nepříjemná jako zápach, který se line z vašich bot? Pojďte se s námi podívat, jak zatočit s nelibou vůní obuvi a jak jí jednoduše předcházet.

Můj účet

Zapomněli jste heslo?

Vytvořit účet

Pohodlně sledujte vaše objednávky na jednom místě a mějte k nim snadný přístup.

Už máte svůj účet? Přihlásit se