Přihlásit se / Registrace

Zasněžená dobrodružství: 5 tipů na zimní výlety ve Vaskách

V zimě dá sice možná víc přemáhání vylézt z vyhřáté postele do mrazivého chladu venku, dobrodružství v zasněžené krajině se vám ale bohatě odvděčí kouzelnou atmosférou a výhledy. Obujte se a vyrazte s námi objevovat! Pokud už jste předchozí várku vyčerpali, i letos pro vás máme nekolik zajímavých tipů na zimní výlety!

Za lesní zvěří na Konopiště

Pokud zatím zámek Konopiště znáte jen z filmu Jáchyme, hoď ho do stroje, je načase se zastavit osobně. A i když by se zdálo, že doba, kdy je zámek uložen k zimnímu spánku, není tou ideální na návštěvu, opak je pravdou! Jeho architektuře sněhová peřina vyloženě sluší, zámecký park láká k procházce a můžete zajít pozdravit i lesní zvěř ve zdejší oboře, medvěda nebo pávy. I na kratším okruhu je potřeba hlavně udržet nohy v teple, které vám zaručí například nadčasové Hillside se zateplenou stélkou.

Přes Pašeráckou lávku až za loupežníkem

Na naučné stezce Zemská brána v Orlických horách se nabízí pohled nejen na kouzelnou přírodu v údolí divoké řeky Orlice, ale taky na pozůstatky dávné historie. Mezi loukami, skalami a tajemnými lesy totiž zahlédnete i zbytky vojenského opevnění. Projděte se i po Pašerácké lávce, která svého času sloužila k pašování zboží do nedalekého úkrytu ve zdejším mlýně. A ve skalách nepřehlédněte Ledříčkovu skálu, kde údajně přebýval obávaný loupežník. 3 km dlouhá, ale o to zajímavější trasa se vám skvěle půjde v oblíbených Farm Low, jejichž hrubá podešev zabrání uklouznutí na kamení.

Kousek přírody v Brně

Pokud jste spíše městský typ a chcete si návštěvy galerií, kaváren i městských dominant ozvláštnit malou odbočkou do přírody, z Brna se do přírody dostanete raz dva. Za výhledy vyjeďte autem nebo městským autobusem až na Ostrou horku, kovovou rozhlednu, odkud budete mít Pálavu i Moravský kras jako na dlani. A potom už zase zpátky do centra na svařák, a to ideálně ve stylových Lydiích Zip.

Rozhledna Na Sedle s tajemnou atmosférou

Vedou-li vaše cesty především za výhledy, impozantní panorama Šumavy vám nabízí rozhledna Na Sedle nedaleko Albrechtic. Dřevěná vyhlídková věž je inspirována keltskými vzory, tyčí se totiž nedaleko jejich někdejšího hradiště. Vrchol Sedlo proto kromě jednoho z nejmalebnějších šumavských výhledů údajně disponuje i tajemnou pozitivní energií, která unavenému poutníkovi rázem dodá síly. A jestli nechcete spoléhat na povídačky, vezměte si na nohy spolehlivé Highlandy, se kterými bude výstup rázem o něco snazší.

Z Pustého hrádku na hrad Kašperk

Nedaleko Sedla najdete i zříceninu s názvem Pustý hrádek. Ta původně sloužila jako opevnění hradu Kašperk, na který se právě zde nabízí jeden z nejkrásnějších výhledů. A i tam se rovnou vydejte, jsou od sebe totiž vzdálené necelých 500 metrů. Nejvýše položený hrad v ČR vám možná bude povědomý z jedné české pohádky, necháme na vás, jestli přijdete na to, která to je! Po cestě vás čeká nějaké to stoupání i nerovný terén plný nástrah, pro jistý krok raději navlékněte Nesmeky.

Za zážitky ve Vaskách

Přejeme vám, ať vás vaše kroky zavedou za dobrodružstvími, na která jen tak nezapomenete! Pokud jste i vy ve svých Vaskách navštívili nějaká zajímavá místa, budeme moc rádi, když nám o tom na sociálních sítích dáte vědět s hashtagem #vaskynacestach nebo se nám ozvete do zpráv. Děkujeme, že kráčíte s námi!

sdílet

Další příběhy

Na cestách ve Vaskách už 3. rokem

Na cestách ve Vaskách už 3. rokem

3 roky ve Vaskách, mnoho set nachozených kilometrů a procestováno nespočet krásných míst v Česku i zahraničí. Spojili jsme se s naším zákazníkem Michalem Petrů, který je na Instagramu známý jako cestovatel a fotograf @losmichalos, aby nám řekl více o svých cestách ve Vaskách.

Jak pečovat o boty v zimě?

Jak pečovat o boty v zimě?

V zimě dostávají kožené boty zabrat víc než kdy jindy. Bez správné péče může tající sníh s posypovou solí pěkně zamávat se vzhledem i životností bot, dobrá zpráva ale je, že tomu můžete snadno zabránit!

Méně je někdy více: Nakupujte s rozvahou

Méně je někdy více: Nakupujte s rozvahou

Věděli jste, že téměř polovina bot, které se na světě vyrobí, putuje kvůli nadprodukci do slev? U nás ve Vaskách si na slevy příliš nepotrpíme, do středy 1. prosince ale přece jen některé oblíbené modely pořídíte za zvýhodněnou cenu. Z výše slevy se vám sice možná nezatočí hlava, respektuje ale všechno, na čem nám záleží. Pokud si přece jen chcete v nákupní horečce udělat radost, podívejte se s námi, jak při tom zbytečně nepřitížit planetě ani peněžence.

V Baťových stopách až do areálu Svit

V Baťových stopách až do areálu Svit

Neumíme si představit lepší místo, kde by pod rukama zkušených ševců a šiček mohly vznikat naše boty, než je zlínský areál Svit. Je nám tedy ctí rozšířit své působení o jeho prostory i s letitým vybavením, a navázat tak na roky tradičního řemesla jeho zakladatele Tomáše Bati, k jehož obuvnické se hrdě hlásíme. Ten areál založil už v 19. století, dnes zde však vznikají ručně vyrobené Vasky, které odsud do celé republiky putují až za vámi.

Footshop × Vasky: Když streetwear potká tradici

Footshop × Vasky: Když streetwear potká tradici

Možná jste už zaznamenali naši novou speciální spolupráci: limitovanou edici farmářek Footshop × Vasky s názvem Urban Hiking. Spojením zlínské obuvnické tradice s českou značkou prémiového streetwearu vznikl designový kousek, dostatečně pohodlný do hor a stylový do města. Vyjímat se ale bude i na sběratelské poličce, při příležitosti 10. výročí Footshopu totiž vznikl v pouhých 100 kusech.

Vyřešte letos Vánoce lokálně s tipy od Václava Staňka

Vyřešte letos Vánoce lokálně s tipy od Václava Staňka

Dopřejte si letos pravé české Vánoce! Náš Vašek pro vás sestavil pár tipů na spřátelené lokální značky, za jejichž výrobky se může s jistotou zaručit. K Vaskám je totiž pojí nejen Vaškova přízeň, ale i podobné hodnoty –⁠ všechny jsou postavené na ruční práci, kvalitních materiálech a tradičním řemesle. Sáhněte letos po lokálním dárku, u kterého přesně víte, kdo ho pro vás vyrobil.

Čtyři lokální značky, jeden nezapomenutelný dárek

Čtyři lokální značky, jeden nezapomenutelný dárek

Co vznikne, když své síly spojí čtyři lokální značky? Slibný výsledek na sebe nenechá čekat! Limitovaná edice adventního boxu od Čokoládovny JANEK je přesně takový případ, kdy dala spolupráce vzniknout něčemu neopakovatelnému. Věnujte letos dárek, na který se nezapomíná: Už jenom proto, že ho obdarovanému bude dlouhé roky připomínat jedna z jeho součástí, kožená peněženka od Vasek.

6 tipů na výlety po Česku

6 tipů na výlety po Česku

Raději byste do ruchu měst, nebo dáte přednost procházkám přírodou? Poradíme vám, kam vyrazit na jednodenní výlet nebo rovnou víkendovou dovolenou. Společně s našimi zákazníky jsme připravili průvodce, který je plný tipů na krásná místa v Česku. Vydejte se je objevit s námi!

Můj účet

Zapomněli jste heslo?

Vytvořit účet

Pohodlně sledujte vaše objednávky na jednom místě a mějte k nim snadný přístup.

Už máte svůj účet? Přihlásit se