Přihlásit se / Registrace
Z důvodu vládních opatření jsou naše prodejny v Brně, Ostravě a Zlíně otevřeny jen pro výdej objednávek od 15 do 19 hodin

Tipy na letní outfity i cestování s Pavlínou Louženskou

Nedávno jsme prožili krásné odpoledne v okolí Letenských sadů s Pavlínou Louženskou, která si na nás udělala čas ve svém nabitém kalendáři. Pavlína je velkou milovnicí módy, a proto jsme si, mezi focením nejoblíbenějších párů Vasek, nemohli nechat ujít možnost ji vyzpovídat a zeptat se jí na nějaké tipy pro letní outfity.

outfit s Vaskami Pinky

outfit s Vaskami Pinky

Říká o sobě, že dříve věřila v jednorožce, ale teď se naučila věřit v sama sebe a v to, že ve spojenectví je síla. I proto založila skupinu #HolkyzMarketingu, která má dnes přes 22 000 členek. Pavlína se dlouhodobě věnuje marketingu a businessu ve startupových projektech. Ve studiu manGoweb má starost strategii a pro Google radí se startupy a inovacemi ve školách. Je členkou správní rady Transparency International.

Pavlíno, víme o tobě, že máš velmi ráda módu a podporuješ české značky a návrháře. Jaké outfity sis pro dnešní focení vybrala?

Na focení jsem zvolila tři outfity. Nakombinovala jsem je k Vaskám tak, že jsou vlastně na zcela běžné nošení. Vybrala jsem krásnou modrou sukni a k ní světlý top, mé oblíbené šaty a jeden outfit s kalhotami, který se hodí třeba i do práce.

Jsou v outfitech nějaké zajímavé kousky i od českých návrhářů nebo značek?

První tu mám modrou sukni s vysokým pasem s topem. Světlý crop top ve velikosti 42? Díky Ivě z Odivi, že mi ho ušila. K sukni s vysokým pasem, jako tahle z COS, je ideální. Mimochodem tahle sukně má kapsy, a tak je pro alergiky jako jsem já, během jara naprostá záchrana. Vejdou se do ní dva balíčky kapesníků a k tomu i balení Xyzalu.

Další outfit jsem zvolila spíše smart casual. Černé sako jsem objevila v Paříži a je z kolekce, kterou navrhla bývalá šéfredaktorka francouzského Vogue Carine Roitfeld. Na něm je brož s nápisem “”, kterou jsem si přivezla z WebSummitu, což je jedna z největších IT konferencí na světě. “” je přání, aby byl svět technologií otevřenější. Myslím, že nic nevystihuje můj život lépe, než pokus naskládat Vogue, diverzitu a IT do jednoho outfitu. A to, že mám k tomu kalhoty, co jsou oficiálně z loungewear kolekce je pro lookbook, co fotíme během pandemie symbolické.

Tyhle šaty jsou od české návrhářky Zdeňky Imreczeové a patří mezi moje nejoblíbenější. Na Zdeňce si vážím toho, že dokáže šít šaty pro každodenní život. Ví, že holky mají prsa a zadek. Chápe, že nesmí být vidět, že se potíš a nemáš čas je nosit pravidelně do čistírny. V zimě je vrstvím na termoprádlo z Uniqlo a v létě si k nim beru výrazné doplňky.

Vasky jsou spojené s cestováním, kam by si v nich nejraději vyrazila ty?

Přála bych si je vzít teď asi kamkoliv do zahraničí. Chybí mi cestování. Obvykle jsem pryč aspoň dvakrát do měsíce. Létám pracovně po startupových soutěžích, nebo se svým klukem po restauracích, co známe z Chef’s Table, a tak být doma je trochu šok. Vysnila jsem si návrat zpátky do Lisabonu. Lisabon je oxymoron: nejklidnější a současně nejnašláplejší místo, kde jsem kdy byla. Dá se tam celý den sedět na pláži, pít portské a současně je to jeden z největších startupových hubů v Evropě, kde sídlí třeba e-commerce gigant Farfetch.

A jaké místo, z těch, co jsi navštívila, bylo nejhezčí a chtěla by si se na něj vrátit?

Všechny byly hezké! (To je klišé, sakra.) Ale kdykoliv bych se znovu vrátila na kanadská jezera do Rocky Mountains, do Toskánska na steak k panu Dariovi, na Azorské ostrovy s batohem, nebo do New Orleans na jižanskou svatbu. Ale aktuálně nejčastěji s mým klukem mluvíme o návratu do Japonska: chci vidět Kjóto, osamělý smutek jako od Murakamiho, jet šinkanzenem za stavbami Tadao Ando a do Atmosu na tenisky. A samozřejmě jíst.

outfit s Vaskami Blossom

outfit s Vaskami Blossom

Fotit s Pavlínou byla jedna radost, všechny outfity byly pro Vasky Pinky, Blossom a Beige jako stvořené a celé společné odpoledne jsme si moc užili. Pokud byste se o Pavlíně chtěli dozvědět více, koukněte se na blog pavlinaspeaks.com, nebo na její Twitter a Instagram, kde ji najdete jako @pavlina_speaks. Sdílí tam své zážitky a doporučení na zážitky ze světa módy i gastronomie.

sdílet

Další příběhy

4 tipy na jarní kožené boty

4 tipy na jarní kožené boty

Příroda se začíná probouzet ze zimního spánku. S tím přichází i čas na změnu – rozloučit se s naší teplou obuví, nechat se inspirovat přírodou a stejně jako ona přivítat přicházející jaro. Pojďte se podívat, které Vasky vás doprovodí při jarních dobrodružstvích.

Jak pečovat o kožené boty?

Jak pečovat o kožené boty?

Máme pro vás jednoduchý návod, jak pečovat o kožené boty, aby vám mohly co nejdéle sloužit a skvěle vypadat.

Tipy na výlety po Česku

Tipy na výlety po Česku

Pojďte objevovat krásy Česka ve Vaskách! Na mnohá místa vyrazili i naši zákazníci, vydejte se s námi po jejich stopách.

Limitka oslavující naše ševce

Limitka oslavující naše ševce

5 let přineslo Vaskám 50 kolekcí a přes 60 tisíc vyrobených párů, ve kterých jste procestovali víc jak 50 zemí. Design se mění, ale to nejdůležitější zůstává. Ve všech botách, které opustí zlínskou dílnu, je otisknuta stopa řemeslného umu našich šiček a ševců.

Náš Václav dobrovolníkem

Náš Václav dobrovolníkem

Dozvíte se, jak probíhalo natáčení charitativního pořadu “Milionář mezi námi”, kterého se náš Václav zúčastnil.

Podpořte na Hithitu vznik ručně vyráběných tenisek ze Zlína

Podpořte na Hithitu vznik ručně vyráběných tenisek ze Zlína

Jak se díky Hithitové kampani stává sen o českých teniskách skutečností

Vykročte do léta v sandálech Vasky

Vykročte do léta v sandálech Vasky

Pantofle: Vaše nová nejoblíbenější letní obuv

Pantofle: Vaše nová nejoblíbenější letní obuv

Můj účet

Zapomněli jste heslo?

Vytvořit účet

Pohodlně sledujte vaše objednávky na jednom místě a mějte k nim snadný přístup.

Už máte svůj účet? Přihlásit se