Přihlásit se / Registrace
Iniciály na doplňky zdarma už jen

Tipy na letní outfity i cestování s Pavlínou Louženskou

Nedávno jsme prožili krásné odpoledne v okolí Letenských sadů s Pavlínou Louženskou, která si na nás udělala čas ve svém nabitém kalendáři. Pavlína je velkou milovnicí módy, a proto jsme si, mezi focením nejoblíbenějších párů Vasek, nemohli nechat ujít možnost ji vyzpovídat a zeptat se jí na nějaké tipy pro letní outfity.

outfit s Vaskami Pinky

outfit s Vaskami Pinky

Říká o sobě, že dříve věřila v jednorožce, ale teď se naučila věřit v sama sebe a v to, že ve spojenectví je síla. I proto založila skupinu #HolkyzMarketingu, která má dnes přes 22 000 členek. Pavlína se dlouhodobě věnuje marketingu a businessu ve startupových projektech. Ve studiu manGoweb má starost strategii a pro Google radí se startupy a inovacemi ve školách. Je členkou správní rady Transparency International.

Pavlíno, víme o tobě, že máš velmi ráda módu a podporuješ české značky a návrháře. Jaké outfity sis pro dnešní focení vybrala?

Na focení jsem zvolila tři outfity. Nakombinovala jsem je k Vaskám tak, že jsou vlastně na zcela běžné nošení. Vybrala jsem krásnou modrou sukni a k ní světlý top, mé oblíbené šaty a jeden outfit s kalhotami, který se hodí třeba i do práce.

Jsou v outfitech nějaké zajímavé kousky i od českých návrhářů nebo značek?

První tu mám modrou sukni s vysokým pasem s topem. Světlý crop top ve velikosti 42? Díky Ivě z Odivi, že mi ho ušila. K sukni s vysokým pasem, jako tahle z COS, je ideální. Mimochodem tahle sukně má kapsy, a tak je pro alergiky jako jsem já, během jara naprostá záchrana. Vejdou se do ní dva balíčky kapesníků a k tomu i balení Xyzalu.

Další outfit jsem zvolila spíše smart casual. Černé sako jsem objevila v Paříži a je z kolekce, kterou navrhla bývalá šéfredaktorka francouzského Vogue Carine Roitfeld. Na něm je brož s nápisem “”, kterou jsem si přivezla z WebSummitu, což je jedna z největších IT konferencí na světě. “” je přání, aby byl svět technologií otevřenější. Myslím, že nic nevystihuje můj život lépe, než pokus naskládat Vogue, diverzitu a IT do jednoho outfitu. A to, že mám k tomu kalhoty, co jsou oficiálně z loungewear kolekce je pro lookbook, co fotíme během pandemie symbolické.

Tyhle šaty jsou od české návrhářky Zdeňky Imreczeové a patří mezi moje nejoblíbenější. Na Zdeňce si vážím toho, že dokáže šít šaty pro každodenní život. Ví, že holky mají prsa a zadek. Chápe, že nesmí být vidět, že se potíš a nemáš čas je nosit pravidelně do čistírny. V zimě je vrstvím na termoprádlo z Uniqlo a v létě si k nim beru výrazné doplňky.

Vasky jsou spojené s cestováním, kam by si v nich nejraději vyrazila ty?

Přála bych si je vzít teď asi kamkoliv do zahraničí. Chybí mi cestování. Obvykle jsem pryč aspoň dvakrát do měsíce. Létám pracovně po startupových soutěžích, nebo se svým klukem po restauracích, co známe z Chef’s Table, a tak být doma je trochu šok. Vysnila jsem si návrat zpátky do Lisabonu. Lisabon je oxymoron: nejklidnější a současně nejnašláplejší místo, kde jsem kdy byla. Dá se tam celý den sedět na pláži, pít portské a současně je to jeden z největších startupových hubů v Evropě, kde sídlí třeba e-commerce gigant Farfetch.

A jaké místo, z těch, co jsi navštívila, bylo nejhezčí a chtěla by si se na něj vrátit?

Všechny byly hezké! (To je klišé, sakra.) Ale kdykoliv bych se znovu vrátila na kanadská jezera do Rocky Mountains, do Toskánska na steak k panu Dariovi, na Azorské ostrovy s batohem, nebo do New Orleans na jižanskou svatbu. Ale aktuálně nejčastěji s mým klukem mluvíme o návratu do Japonska: chci vidět Kjóto, osamělý smutek jako od Murakamiho, jet šinkanzenem za stavbami Tadao Ando a do Atmosu na tenisky. A samozřejmě jíst.

outfit s Vaskami Elegant

outfit s Vaskami Elegant

Fotit s Pavlínou byla jedna radost, všechny outfity byly pro kožené polobotky Derby Pink, Elegant a Beige jako stvořené a celé společné odpoledne jsme si moc užili. Pokud byste se o Pavlíně chtěli dozvědět více, koukněte se na blog pavlinaspeaks.com nebo na její Twitter a Instagram, kde ji najdete jako @pavlina_speaks. Sdílí tam své zážitky a doporučení na zážitky ze světa módy i gastronomie.

sdílet

Další příběhy

Méně je někdy více: Nakupujte s rozvahou

Méně je někdy více: Nakupujte s rozvahou

Věděli jste, že téměř polovina bot, které se na světě vyrobí, putuje kvůli nadprodukci do slev? U nás ve Vaskách si na slevy příliš nepotrpíme, do středy 1. prosince ale přece jen některé oblíbené modely pořídíte za zvýhodněnou cenu. Z výše slevy se vám sice možná nezatočí hlava, respektuje ale všechno, na čem nám záleží. Pokud si přece jen chcete v nákupní horečce udělat radost, podívejte se s námi, jak při tom zbytečně nepřitížit planetě ani peněžence.

V Baťových stopách až do areálu Svit

V Baťových stopách až do areálu Svit

Neumíme si představit lepší místo, kde by pod rukama zkušených ševců a šiček mohly vznikat naše boty, než je zlínský areál Svit. Je nám tedy ctí rozšířit své působení o jeho prostory i s letitým vybavením, a navázat tak na roky tradičního řemesla jeho zakladatele Tomáše Bati, k jehož obuvnické se hrdě hlásíme. Ten areál založil už v 19. století, dnes zde však vznikají ručně vyrobené Vasky, které odsud do celé republiky putují až za vámi.

Footshop × Vasky: Když streetwear potká tradici

Footshop × Vasky: Když streetwear potká tradici

Možná jste už zaznamenali naši novou speciální spolupráci: limitovanou edici farmářek Footshop × Vasky s názvem Urban Hiking. Spojením zlínské obuvnické tradice s českou značkou prémiového streetwearu vznikl designový kousek, dostatečně pohodlný do hor a stylový do města. Vyjímat se ale bude i na sběratelské poličce, při příležitosti 10. výročí Footshopu totiž vznikl v pouhých 100 kusech.

Vyřešte letos Vánoce lokálně s tipy od Václava Staňka

Vyřešte letos Vánoce lokálně s tipy od Václava Staňka

Dopřejte si letos pravé české Vánoce! Náš Vašek pro vás sestavil pár tipů na spřátelené lokální značky, za jejichž výrobky se může s jistotou zaručit. K Vaskám je totiž pojí nejen Vaškova přízeň, ale i podobné hodnoty –⁠ všechny jsou postavené na ruční práci, kvalitních materiálech a tradičním řemesle. Sáhněte letos po lokálním dárku, u kterého přesně víte, kdo ho pro vás vyrobil.

Čtyři lokální značky, jeden nezapomenutelný dárek

Čtyři lokální značky, jeden nezapomenutelný dárek

Co vznikne, když své síly spojí čtyři lokální značky? Slibný výsledek na sebe nenechá čekat! Limitovaná edice adventního boxu od Čokoládovny JANEK je přesně takový případ, kdy dala spolupráce vzniknout něčemu neopakovatelnému. Věnujte letos dárek, na který se nezapomíná: Už jenom proto, že ho obdarovanému bude dlouhé roky připomínat jedna z jeho součástí, kožená peněženka od Vasek.

6 tipů na výlety po Česku

6 tipů na výlety po Česku

Raději byste do ruchu měst, nebo dáte přednost procházkám přírodou? Poradíme vám, kam vyrazit na jednodenní výlet nebo rovnou víkendovou dovolenou. Společně s našimi zákazníky jsme připravili průvodce, který je plný tipů na krásná místa v Česku. Vydejte se je objevit s námi!

Jak na Baťovu školu práce vzpomíná absolvent Jan Viktora?

Jak na Baťovu školu práce vzpomíná absolvent Jan Viktora?

V roce 1946 patřil pan Jan Viktora mezi 1 000 těch, kteří byli ze 4 000 účastníků vybráni jako studenti Baťovy školy práce. Už od založení v roce 1925 představovala revoluční řešení, kdy na studenty čekala nejprve 10hodinová směna a až následně výuka.

Vasky poprvé překročily hranice, a je o tom slyšet!

Vasky poprvé překročily hranice, a je o tom slyšet!

Ve Vaskách objevili zákazníci přes 55 zemí. Před časem firma jako taková poprvé překročila hranice a její cesta nemohla vést nikam jinam než k nejbližším sousedům na Slovensko. Zlín a Partizánske se spojují jako v době, kdy u nás obuvnictví vzkvétalo. I přesto, že jsou to jiná místa, směr Vasek zůstává stejný. Ruční výroba bot, u kterých víte, kdo a kde je vyrobil.

Můj účet

Zapomněli jste heslo?

Vytvořit účet

Pohodlně sledujte vaše objednávky na jednom místě a mějte k nim snadný přístup.

Už máte svůj účet? Přihlásit se