Přihlásit se / Registrace
Doprava zdarma na vše do 10. 8.

Footshop × Vasky: Když streetwear potká tradici

Možná jste už zaznamenali naši novou speciální spolupráci: limitovanou edici farmářek Footshop × Vasky s názvem Urban Hiking. Spojením zlínské obuvnické tradice s českou značkou prémiového streetwearu vznikl designový kousek, dostatečně pohodlný do hor a stylový do města. Vyjímat se ale bude i na sběratelské poličce, při příležitosti 10. výročí Footshopu totiž vznikl v pouhých 100 kusech.

Spolupráce dvou protikladů

Spojení dvou téměř protikladných značek může na první pohled působit překvapivě – právě v souhře dvou rozdílných světů ale spočívá jeho kouzlo. Naše boty si pro kvalitní ruční zpracování, tradiční řemeslo a lokální výrobu oblíbilo mnoho zákazníků. Spoluprací s Footshopem tak trochu vykračujeme ze své komfortní zóny, ve které hraje prim tradice. A to nejen do světa "sneakerheads", tedy teniskových nadšenců a sběratelů, ale i směrem k mladším zákazníkům, kteří tak mohou místo zahraničních výrobců pořídit trendy kousek od lokální české značky. I zástupci Footshopu spolupráci vidí jako nadějnou, není tedy vyloučené, že jednou splníme přání i těm, kteří holdují spíše teniskám.

Nejedná se ale o první spolupráci, kterou máme na kontě. Podívejte se na to, jak dopadla třeba ta se Samsungem.

Boty od Vasek, design od Footshopu

Základem kolaborace se staly naše tradiční farmářky, které však osobité designové úpravy od Footshopu posunuly až do světa streetwearové módy. Limitovanou edici v černé a hnědé zdobí jemné vrstevnice, odkazující k tématu městských dobrodružství. Doplněné jsou i o nová kovová poutka na tkaničky a na patě i o kožené poutko na jazyku pro snadnější navlékání a ještě o něco osobitější styl. Podešev zdobí kovová plaketka, která speciální příležitost připomene na každém kroku.

Jak už je u nás zvykem, i tyto jsme pro vás s láskou vyrobili ručně z kvalitní kůže. Ve výrobním procesu projde každá bota hned dvanácti páry zručných rukou šiček a ševců ze Zlína, a tak máte jistotu, že se svým párem zažijete nespočet dobrodružství.

Aside background image

Styl do přírody, pohodlí do města

Nový model farmářek je inspirovaný trendem “urban hikingu”, městského života v souladu s přírodou. Je tak stylový, že si v něm hrdě vykročíte do víru velkoměsta, a zároveň dostatečně praktický, aby vás nezaskočila odbočka do lesoparku. Zkrátka ideální pár všestranných bot pro městské dobrodruhy a objevitele.

sdílet

Další příběhy

Přijměte výzvu #dejtosvaskami!

Přijměte výzvu #dejtosvaskami!

Letošní léto je ideální příležitostí se pořádně opřít do svých strachů. Skočte do toho naplno a přidejte se k Vasky výzvě #dejtosvaskami! Ten pocit z překonání vlastních hranic za to stojí. To vám garantujeme.

Limitka Vasky × Maappi

Limitka Vasky × Maappi

Letos slaví 700 let od svého založení Zlín, město, kde to všechno začalo. Právě tady přišel na svět nápad vyrábět poctivé české boty, a potom i desetitisíce párů Vasek, ve kterých už mnoho z vás kráčí po světě. Proto jsme se rozhodli velké jubileum uctít tak, jak nás to baví: Limitovanou edicí, která naše oblíbené město připomene na každém kroku. A tak vznikla spolupráce Vasky x Maappi. Pouhých 30 párů Vasek, které zdobí mapa Zlína od Matěje Hoška, mladého umělce, který trpí poruchou autistického spektra.

Za letním dobrodružstvím ve Vaskách

Za letním dobrodružstvím ve Vaskách

Rtuť na teploměru stoupá a s ní i chuť uzavřené boty schovat do botníku a nechat nohy volně dýchat. Najít ale letní obuv, která bude dostatečně pohodlná a praktická na celodenní pochůzky městem, a přitom dost stylová, aby doplnila jakýkoliv outfit, může být celkem oříšek. Ten jsme ale naštěstí rozlouskli za vás!

Vasky doplňky, spolehlivý doprovod na cesty

Vasky doplňky, spolehlivý doprovod na cesty

Ať už se vydáte na cestu okolo světa, nebo jen za humna, je důležité mít s sebou společníky, na které je spoleh za každé situace. A my pro vás pár takových máme. Kožené doplňky, ručně vyrobené ševci ve Zlíně, vás podrží jak ve víru dobrodružství, tak i v úplně běžný den.

Vkročte do jara ve Vaskách: 6 tipů na jarní boty

Vkročte do jara ve Vaskách: 6 tipů na jarní boty

Příroda se probudila ze zimního spánku. S tím přišel i čas na změnu – rozloučit se s teplou obuví, nechat se inspirovat přírodou a stejně jako ona přivítat přicházející jaro. Pojďte se podívat, které Vasky vás doprovodí při jarních dobrodružstvích.

Od našich šiček pro vás: Obujte nové Vasky baleríny!

Od našich šiček pro vás: Obujte nové Vasky baleríny!

Výroba Vasek teď žije jedním velkým vyslyšeným přáním. Nejen mnohých zákaznic, ale i našich milých šiček. Ty si k univerzálním Vaskám do města i na výlety přály i jedny speciální: Elegantní pár pro příležitosti, kdy je vzhled důležitější než nachozené kilometry. A tak přišly na svět baleríny Misty. První ryze dámské Vasky. V 5 barvách, aby si každá vybrala tu svoji, a ve velikostech 35–42.

K oltáři stylově: Řekněte své ano v teniskách na míru!

K oltáři stylově: Řekněte své ano v teniskách na míru!

Vkročte do společného života stylově! Párové svatební tenisky Teny uzpůsobené novomanželům na míru jsou jedinečným doplňkem, který vypadá skvěle naživo i na fotkách a bude krásnou vzpomínkou na váš svatební den. Hlavně v nich ale můžete k oltáři kráčet jistým krokem a naplno tančit až do pozdních nočních hodin, pohodlí zaručeno! Každý pár je pro vás vyrobený ručně zlínskými ševci z kvalitní kůže.

Jak zbavit kožené boty zápachu?

Jak zbavit kožené boty zápachu?

Představa toho, že se někde budete muset vyzout, je pro vás stejně nepříjemná jako zápach, který se line z vašich bot? Pojďte se s námi podívat, jak zatočit s nelibou vůní obuvi a jak jí jednoduše předcházet.

Můj účet

Zapomněli jste heslo?

Vytvořit účet

Pohodlně sledujte vaše objednávky na jednom místě a mějte k nim snadný přístup.

Už máte svůj účet? Přihlásit se