Přihlásit se / Registrace

Jak zbavit kožené boty zápachu?

Představa toho, že se někde budete muset vyzout, je pro vás stejně nepříjemná jako zápach, který se line z vašich bot? Pojďte se s námi podívat, jak zatočit s nelibou vůní obuvi a jak jí jednoduše předcházet.

Bojujte s pachy správnou péčí

Základem je prevence! Aby vaše boty co nejdéle vydržely svěží a nemuseli jste se bát na návštěvě jít jen do ponožek, je dobré dodržovat několik pravidel:

1) Klíčem je sucho. Vlhkost totiž přeje množení mikroorganismů a bakterií, které potom vede k nepříjemnému zápachu. Boty proto po každém nošení nechte vyvětrat a proschnout.
2) Střídejte obuv. Když už si nějaký pár oblíbíte, zouváte ho jen zřídka? Tento postup sice naprosto chápeme, ale dvakrát nedoporučujeme. Každodenní nošení neumožní pořádné vyschnutí.
3) Vsaďte na přírodní materiály. Ty umělé jsou často neprodyšné, což vede k pocení a následnému množení bakterií. Obuv proto vybírejte raději koženou, ponožky zase třeba z bavlny, bambusu nebo merina.
4) Nezapomínejte na péči. Správně nakrémované a naimpregnované boty jsou více voděodolné, tudíž se do nich vlhkost nedostane tak snadno.

Zapáchající boty nevyhazujte

Když už je na prevenci pozdě, ještě pořád není nutné nad nelibě vonícím párem zlomit hůl! Začněte tím, že jej zbavíte vlhkosti, a to nejlépe v teplé suché místnosti nebo na slunci. Vysušení zastaví další růst bakterií, UV záření je navíc přirozeně ničí, schnutí na sluníčku proto může být v boji proti zápachu mocným pomocníkem. Naopak se vyhněte sušení fénem, u kamen nebo dokonce v troubě, příliš velké teplo totiž kůži nedělá dobře, a ta potom může popraskat.

Impregnace Nano Protect

Impregnace Nano Protect

319 Kč
Aside background image

Použijte antibakteriální sprej

Nejjednodušším řešením je použití spreje na obuv. Ty jsou speciálně vyvinuty tak, aby obuv zbavily bakterií a osvěžily ji příjemnou vůní. My pro vás vybrali dezinfekční sprej od Shoeboy’s na bázi alkoholu s příjemným citrusovým aroma, který si poradí s odérem i po náročném výšlapu nebo celodenní procházce. Po vyzutí obuv důkladně vyvětrejte, nechte vyschnout a poté ošetřete vnitřek boty sprejem.

Shoe Fresh

Shoe Fresh

219 Kč
Aside background image

Babské rady všeho druhu

Pokud hledáte řešení „co dům dal“, vyzkoušejte některou z babských rad. Ty velí do bot vložit kostku mýdla nebo slupku z citrusu, které je osvěží příjemnou vůní. Tu nelibou zase může vytáhnout kočičí stelivo, které nasypete do ponožek a následně vložíte do obuvi, případně použité a vysušené čajové sáčky, které mají schopnost pohlcovat pachy. Mnoho rádců velí i vložit boty do mrazáku, to však u těch kožených raději dvakrát nedoporučujeme, kůže by totiž mohla popraskat.

Přejeme vám mnoho nachozených kilometrů a svěžest v každém vašem kroku!

sdílet

Další příběhy

Nadčasová Vanilla: Proč dát přednost béžové?

Nadčasová Vanilla: Proč dát přednost béžové?

Ať už hledáte pohodlný pár pro každodenní nošení, nebo elegantní kousek pro speciální příležitosti, jako první volba se často nabízí černá. Ta však není jedinou barvou, která vypadá skvěle v kombinaci téměř s čímkoliv. Vystupte z davu v decentní béžové!

Přijměte výzvu #dejtosvaskami!

Přijměte výzvu #dejtosvaskami!

Letošní léto je ideální příležitostí se pořádně opřít do svých strachů. Skočte do toho naplno a přidejte se k Vasky výzvě #dejtosvaskami! Ten pocit z překonání vlastních hranic za to stojí. To vám garantujeme.

Limitka Vasky × Maappi

Limitka Vasky × Maappi

Letos slaví 700 let od svého založení Zlín, město, kde to všechno začalo. Právě tady přišel na svět nápad vyrábět poctivé české boty, a potom i desetitisíce párů Vasek, ve kterých už mnoho z vás kráčí po světě. Proto jsme se rozhodli velké jubileum uctít tak, jak nás to baví: Limitovanou edicí, která naše oblíbené město připomene na každém kroku. A tak vznikla spolupráce Vasky x Maappi. Pouhých 30 párů Vasek, které zdobí mapa Zlína od Matěje Hoška, mladého umělce, který trpí poruchou autistického spektra.

Za letním dobrodružstvím ve Vaskách

Za letním dobrodružstvím ve Vaskách

Rtuť na teploměru stoupá a s ní i chuť uzavřené boty schovat do botníku a nechat nohy volně dýchat. Najít ale letní obuv, která bude dostatečně pohodlná a praktická na celodenní pochůzky městem, a přitom dost stylová, aby doplnila jakýkoliv outfit, může být celkem oříšek. Ten jsme ale naštěstí rozlouskli za vás!

Vasky doplňky, spolehlivý doprovod na cesty

Vasky doplňky, spolehlivý doprovod na cesty

Ať už se vydáte na cestu okolo světa, nebo jen za humna, je důležité mít s sebou společníky, na které je spoleh za každé situace. A my pro vás pár takových máme. Kožené doplňky, ručně vyrobené ševci ve Zlíně, vás podrží jak ve víru dobrodružství, tak i v úplně běžný den.

Vkročte do jara ve Vaskách: 6 tipů na jarní boty

Vkročte do jara ve Vaskách: 6 tipů na jarní boty

Příroda se probudila ze zimního spánku. S tím přišel i čas na změnu – rozloučit se s teplou obuví, nechat se inspirovat přírodou a stejně jako ona přivítat přicházející jaro. Pojďte se podívat, které Vasky vás doprovodí při jarních dobrodružstvích.

Od našich šiček pro vás: Obujte nové Vasky baleríny!

Od našich šiček pro vás: Obujte nové Vasky baleríny!

Výroba Vasek teď žije jedním velkým vyslyšeným přáním. Nejen mnohých zákaznic, ale i našich milých šiček. Ty si k univerzálním Vaskám do města i na výlety přály i jedny speciální: Elegantní pár pro příležitosti, kdy je vzhled důležitější než nachozené kilometry. A tak přišly na svět baleríny Misty. První ryze dámské Vasky. V 5 barvách, aby si každá vybrala tu svoji, a ve velikostech 35–42.

K oltáři stylově: Řekněte své ano v teniskách na míru!

K oltáři stylově: Řekněte své ano v teniskách na míru!

Vkročte do společného života stylově! Párové svatební tenisky Teny uzpůsobené novomanželům na míru jsou jedinečným doplňkem, který vypadá skvěle naživo i na fotkách a bude krásnou vzpomínkou na váš svatební den. Hlavně v nich ale můžete k oltáři kráčet jistým krokem a naplno tančit až do pozdních nočních hodin, pohodlí zaručeno! Každý pár je pro vás vyrobený ručně zlínskými ševci z kvalitní kůže.

Můj účet

Zapomněli jste heslo?

Vytvořit účet

Pohodlně sledujte vaše objednávky na jednom místě a mějte k nim snadný přístup.

Už máte svůj účet? Přihlásit se