Přihlásit se / Registrace
Iniciály na doplňky zdarma už jen

Limitka oslavující naše ševce

„To, co dělá Vasky Vaskama, je právě lidský dotek. Na začátku naší cesty jsme si předsevzali, že chceme rozvíjet poctivou výrobu a ani po pěti letech to nebudeme měnit. Jsou to naši ševci a šičky, kteří se výrobě Vasek dennodenně věnují a jejich péče je nepostradatelnou součástí každého páru.“

To, co Vasky odlišuje od obyčejných kožených bot, je lidský dotek
Pod 12 páry zlatých rukou šiček a ševců se kvalitní kůže dennodenně Limitka oslavující naše ševce proměňuje v boty, které dobře vypadají a jsou připraveny na všechna vaše dobrodružství. I přes to, že na začátku vyráběli pár desítek bot a teď jsou to tisíce, se každému páru věnují s řemeslnou poctivostí. K vám se tak dostávají boty, u kterých víte, kdo a z čeho je vyrobil. To jsme si ostatně vytyčili už v začátcích Vasek a nikdy jsme z této cesty nesešli.

„Můj syn má 22 párů Vasek“

Jaký je váš nejoblíbenější model Vasek?
„Mé nejoblíbenější jsou VS 01 - Kansaz modrá, které zákazníci znají jako Hillside Blue.“

Jakou část boty vyrábíte?
„Celý svršek – od kosení, což je úprava kůže v místech, kde se kůže překrývá, po celé sešití jednotlivých kusů svršku boty.“

Kolik párů bot vám už prošlo rukama?
„Přesné číslo nevím, ale jsou to tisíce.“

Máte nějaké Vasky?
„Já mám zatím jen jedny, ale můj syn má už 22 párů.“

Co byste Vaskám popřála k narozeninám?
„Spoustu spokojených zákazníků a ať firma dále roste.“

Oslavujeme 5. narozeniny, ale i obuvnické řemeslo limitovanou edicí
Černo-zlatý model Farm Limit Gold znázorňuje to, kam Vasky došly. Silueta připomíná oblíbené farmářky z počátků Vasek, které už byly z nabídky staženy před několika lety, ale zároveň jsou boty oživeny o zlaté detaily. Na každém kroku vám tak budou připomínat zlaté ruce šiček a ševců a s nimi spojené poctivé řemeslo. Farmářky Farm Limit Gold jsme nazvali edicí oslavující naše ševce a rozhodli se, že z každého prodanému páru dáme 555 Kč na jejich prémie. Všichni, kteří se tak do zlato-černých bot obují, podpoří poctivou ševcovinu.

Kolekce není omezená počtem kusů, ale počtem dnů. Protože slavíme páté narozeniny, bude v nabídce zářit jen 5 dnů od 3. do 8. 2. 2021.

Díky za každý (k)rok

„Vážím si toho, že sledujete naši práci a kráčíte za svými sny ve Vaskách. Jménem celé společnosti vám slibuju, že Vasky neuhnou z cesty a půjdou i nadále naproti kvalitnímu obuvnictví.

S vděčností, Vašek“

sdílet

Další příběhy

Méně je někdy více: Nakupujte s rozvahou

Méně je někdy více: Nakupujte s rozvahou

Věděli jste, že téměř polovina bot, které se na světě vyrobí, putuje kvůli nadprodukci do slev? U nás ve Vaskách si na slevy příliš nepotrpíme, do středy 1. prosince ale přece jen některé oblíbené modely pořídíte za zvýhodněnou cenu. Z výše slevy se vám sice možná nezatočí hlava, respektuje ale všechno, na čem nám záleží. Pokud si přece jen chcete v nákupní horečce udělat radost, podívejte se s námi, jak při tom zbytečně nepřitížit planetě ani peněžence.

V Baťových stopách až do areálu Svit

V Baťových stopách až do areálu Svit

Neumíme si představit lepší místo, kde by pod rukama zkušených ševců a šiček mohly vznikat naše boty, než je zlínský areál Svit. Je nám tedy ctí rozšířit své působení o jeho prostory i s letitým vybavením, a navázat tak na roky tradičního řemesla jeho zakladatele Tomáše Bati, k jehož obuvnické se hrdě hlásíme. Ten areál založil už v 19. století, dnes zde však vznikají ručně vyrobené Vasky, které odsud do celé republiky putují až za vámi.

Footshop × Vasky: Když streetwear potká tradici

Footshop × Vasky: Když streetwear potká tradici

Možná jste už zaznamenali naši novou speciální spolupráci: limitovanou edici farmářek Footshop × Vasky s názvem Urban Hiking. Spojením zlínské obuvnické tradice s českou značkou prémiového streetwearu vznikl designový kousek, dostatečně pohodlný do hor a stylový do města. Vyjímat se ale bude i na sběratelské poličce, při příležitosti 10. výročí Footshopu totiž vznikl v pouhých 100 kusech.

Vyřešte letos Vánoce lokálně s tipy od Václava Staňka

Vyřešte letos Vánoce lokálně s tipy od Václava Staňka

Dopřejte si letos pravé české Vánoce! Náš Vašek pro vás sestavil pár tipů na spřátelené lokální značky, za jejichž výrobky se může s jistotou zaručit. K Vaskám je totiž pojí nejen Vaškova přízeň, ale i podobné hodnoty –⁠ všechny jsou postavené na ruční práci, kvalitních materiálech a tradičním řemesle. Sáhněte letos po lokálním dárku, u kterého přesně víte, kdo ho pro vás vyrobil.

Čtyři lokální značky, jeden nezapomenutelný dárek

Čtyři lokální značky, jeden nezapomenutelný dárek

Co vznikne, když své síly spojí čtyři lokální značky? Slibný výsledek na sebe nenechá čekat! Limitovaná edice adventního boxu od Čokoládovny JANEK je přesně takový případ, kdy dala spolupráce vzniknout něčemu neopakovatelnému. Věnujte letos dárek, na který se nezapomíná: Už jenom proto, že ho obdarovanému bude dlouhé roky připomínat jedna z jeho součástí, kožená peněženka od Vasek.

6 tipů na výlety po Česku

6 tipů na výlety po Česku

Raději byste do ruchu měst, nebo dáte přednost procházkám přírodou? Poradíme vám, kam vyrazit na jednodenní výlet nebo rovnou víkendovou dovolenou. Společně s našimi zákazníky jsme připravili průvodce, který je plný tipů na krásná místa v Česku. Vydejte se je objevit s námi!

Jak na Baťovu školu práce vzpomíná absolvent Jan Viktora?

Jak na Baťovu školu práce vzpomíná absolvent Jan Viktora?

V roce 1946 patřil pan Jan Viktora mezi 1 000 těch, kteří byli ze 4 000 účastníků vybráni jako studenti Baťovy školy práce. Už od založení v roce 1925 představovala revoluční řešení, kdy na studenty čekala nejprve 10hodinová směna a až následně výuka.

Vasky poprvé překročily hranice, a je o tom slyšet!

Vasky poprvé překročily hranice, a je o tom slyšet!

Ve Vaskách objevili zákazníci přes 55 zemí. Před časem firma jako taková poprvé překročila hranice a její cesta nemohla vést nikam jinam než k nejbližším sousedům na Slovensko. Zlín a Partizánske se spojují jako v době, kdy u nás obuvnictví vzkvétalo. I přesto, že jsou to jiná místa, směr Vasek zůstává stejný. Ruční výroba bot, u kterých víte, kdo a kde je vyrobil.

Můj účet

Zapomněli jste heslo?

Vytvořit účet

Pohodlně sledujte vaše objednávky na jednom místě a mějte k nim snadný přístup.

Už máte svůj účet? Přihlásit se