Přihlásit se / Registrace
Při nákupu nad 3 500 Kč doprava zdarma

Limitka Vasky × Maappi

Letos slaví 700 let od svého založení Zlín, město, kde to všechno začalo. Právě tady přišel na svět nápad vyrábět poctivé české boty, a potom i desetitisíce párů Vasek, ve kterých už mnoho z vás kráčí po světě. Proto jsme se rozhodli velké jubileum uctít tak, jak nás to baví: Limitovanou edicí, která naše oblíbené město připomene na každém kroku. A tak vznikla spolupráce Vasky x Maappi. Pouhých 30 párů Vasek, které zdobí mapa Zlína od Matěje Hoška, mladého umělce, který trpí poruchou autistického spektra.

Maty kreslí mapy

Maty je umělec. A taky autista. Svět zkrátka vnímá trochu jinak než většina z nás, s pomocí své rodiny ale našel způsob, jak svou jinakost proměnit v přednost. Vydal se cestou umění, skrz které se každý den zasluhuje o to, aby bylo o poruchách autistického spektra slyšet, a pomáhá tak ostatním lidem s handicapem.

Matyho fascinují dopravní mapy. Obdivuje jejich řád a logiku, ale i spletitost a rozmanitost. A tak si začal kreslit vlastní, které zobrazují jak skutečná města, tak i ta, která existují jen v jeho fantazii. Netrvalo dlouho a mapy byly všude. A tak vznikl projekt Maappi, díky kterému můžete mít plán města nejen na zdi, ale i na zápisníku, batohu nebo třeba Lítačce. A teď už i na Vaskách.

Zlínské od špičky až po patu

Zlínskou obuvnickou tradici v sobě Vasky nesou odjakživa, tentokrát jsme si ale přáli městu vzdát hold ještě lépe. A to se díky mapě, vyvedené Matyho nezaměnitelným rukopisem, dokonale povedlo. Ta ozdobila náš model Leny White, slip-on boty z pravé kůže, které si pro jejich nadčasový vzhled, rychlé nazutí a nekonečné pohodlí oblíbilo už mnoho z vás. Jak už je u Vasek zvykem, i na výrobě limitované edice se podílí 12 párů zkušených rukou zlínských šiček a ševců.

Množství je tentokrát skutečně limitované, na svět totiž přijde pouhých 30 párů ve velikostech 38–43. A abychom dali šanci hlavně těm, kteří mají pro město obuvi opravdovou slabost, budou k dostání jen v naší zlínské prodejně. Budete vy mezi těmi, kteří je nazují?

sdílet

Další příběhy

O Vaskách je slyšet! A nemluví se jen o botách…

O Vaskách je slyšet! A nemluví se jen o botách…

Ve Vaskách se neustále něco děje – a ne vždy jsou v hlavní roli boty! V poslední době hledáčkům médií neuniklo několik novinek, se kterými Vasky vykročily mimo zajeté koleje. Podívejte se, čím se teď Vasky žijí, a buďte v obraze!

Zateplené Vasky – a zima vás nezaskočí!

Zateplené Vasky – a zima vás nezaskočí!

Nechte ke svým Vaskám přidat zateplenou stélku nebo podšívku z hřejivého berana a máte poctivý pár zimních bot, ve kterém vás nezaskočí ani tuhý mráz.

Vasky favoriti pro chladné sezóny: kožené farmářky i vylepšené Lydie

Vasky favoriti pro chladné sezóny: kožené farmářky i vylepšené Lydie

Abyste si podzimní a zimní dobrodružství užili opravdu naplno, vykročte ve spolehlivém páru kožených bot. S Vasky favority této sezóny, koženými farmářkami Farm Medium a dámskými kotníkovými Lydie Zip, vás nezaskočí změna počasí ani změna plánů.

Obujte se do podzimu ve Vaskách

Obujte se do podzimu ve Vaskách

Dny se pomalu zkracují a rána ochlazují – a to znamená jediné: je tu podzim! Kožené boty od zlínských ševců vás podrží při podzimních výletech do přírody i na procházce za teplým svařákem. Inspirujte se jedním z našich tipů a užijte si podzim naplno.

Nadčasová Vanilla: Proč dát přednost béžové?

Nadčasová Vanilla: Proč dát přednost béžové?

Ať už hledáte pohodlný pár pro každodenní nošení, nebo elegantní kousek pro speciální příležitosti, jako první volba se často nabízí černá. Ta však není jedinou barvou, která vypadá skvěle v kombinaci téměř s čímkoliv. Vystupte z davu v decentní béžové!

Přijměte výzvu #dejtosvaskami!

Přijměte výzvu #dejtosvaskami!

Letošní léto je ideální příležitostí se pořádně opřít do svých strachů. Skočte do toho naplno a přidejte se k Vasky výzvě #dejtosvaskami! Ten pocit z překonání vlastních hranic za to stojí. To vám garantujeme.

Za letním dobrodružstvím ve Vaskách

Za letním dobrodružstvím ve Vaskách

Rtuť na teploměru stoupá a s ní i chuť uzavřené boty schovat do botníku a nechat nohy volně dýchat. Najít ale letní obuv, která bude dostatečně pohodlná a praktická na celodenní pochůzky městem, a přitom dost stylová, aby doplnila jakýkoliv outfit, může být celkem oříšek. Ten jsme ale naštěstí rozlouskli za vás!

Vasky doplňky, spolehlivý doprovod na cesty

Vasky doplňky, spolehlivý doprovod na cesty

Ať už se vydáte na cestu okolo světa, nebo jen za humna, je důležité mít s sebou společníky, na které je spoleh za každé situace. A my pro vás pár takových máme. Kožené doplňky, ručně vyrobené ševci ve Zlíně, vás podrží jak ve víru dobrodružství, tak i v úplně běžný den.

Můj účet

Zapomněli jste heslo?

Vytvořit účet

Pohodlně sledujte vaše objednávky na jednom místě a mějte k nim snadný přístup.

Už máte svůj účet? Přihlásit se