Přihlásit se / Registrace
Kupte si do 26. 9. limitovanou edici

Nová Vasky kolekce: Přezujte se do černobílé

Historická budova zlínské Tržnice, Zlín, Tomáš Baťa, Frederick Winslow Taylor, pracovní obuv - to všechno jsou synonyma naší nové černobílé kolekce. A jaký je její příběh?

Když jsme přemýšleli, jak by měla vypadat nová silueta, která vyřeší příchod chladných jarních večerů, vrátili jsme se k počátkům Tomáše Bati. Tomáš Baťa totiž začal svou obuvnickou kariéru právě výrobou pracovní obuvi. Proto jsme si řekli, že uděláme moderní pracovní obuv, která bude kompromisem mezi nízkou či vysokou botou, hrubou či tenkou podrážkou a zároveň tak, aby ji lidé mohli nosit celý rok.

Taylorky jako váš nový parťák

Ačkoliv se vám na první pohled může zdát, že vyšší a hrubší podrážka polobotek působí trochu drsně, zdání klame. Je to právě ona, která na sebe strhne pozornost kdekoliv, kam přijdete. Dámy ji jistě velmi ocení. Je všeobecně známo, že boty s vyšší podrážkou dělají hezčí nohy a opticky je prodlužují. Nebojte se je proto vzít k šatům či sukni. A pánové, vy vytáhněte džíny nebo chino kalhoty, kvalitní vysoké ponožky a začněte počítat, kolik lidí za vámi přijde s otázkou: “Hezké boty, odkud je máte?”.

Proč Taylor?

Jak je vám jistě známo, Baťa byl vizionář proslulý jeho dobře zorganizovanou výrobou, která v 30. letech v Československu neměla obdoby. Věděl, že pokud chce mít funkční výrobu, musí vyjet za hranice a rozšířit své obzory. Proto v roce 1904 a 1913 podnikl cestu do USA, kde se seznámil s učením a zkušenostmi velikánů vědeckého managementu Fredericka Winslowa Taylora, Henryho Forda či F. B. Gilbretha. Právě Frederick Winslow Taylor, který je známý svou teorií vědeckého řízení výroby, se stal pro Baťu inspirací při vedení svého vlastního podniku. Odtud jméno Taylor.

Černobílý Zlín

Barvy černá a bílá nám byly jasné hned, když jsme při chystání nové zlínské prodejny procházeli dobové fotografie kolem roku 1929. Ačkoliv se z této doby dochovaly pouze černobílé fotky, baťovská éra proměnila Zlín v prosperující město. Do teď se jedná o nejpestřejší období, jaké Zlín zažil. Proto zářivě bílá a úderně černá, které jsou nadčasové a nikdy nevyjdou z módy. Proto je celý lookbook vyfocený v okolí Baťova institutu 14|15, v blízkosti naší nové prodejny, která se nachází na Tržnici.

Věříme, že si vás nové kožené polobotky Taylor získají a stanou se součástí vašich cest či každodenních událostí. Těšíme se na vaše příběhy!

sdílet

Další příběhy

Jak na Baťovu školu práce vzpomíná absolvent Jan Viktora?

Jak na Baťovu školu práce vzpomíná absolvent Jan Viktora?

V roce 1946 patřil pan Jan Viktora mezi 1 000 těch, kteří byli ze 4 000 účastníků vybráni jako studenti Baťovy školy práce. Už od založení v roce 1925 představovala revoluční řešení, kdy na studenty čekala nejprve 10hodinová směna a až následně výuka.

Vasky poprvé překročily hranice, a je o tom slyšet!

Vasky poprvé překročily hranice, a je o tom slyšet!

Ve Vaskách objevili zákazníci přes 55 zemí. Před časem firma jako taková poprvé překročila hranice a její cesta nemohla vést nikam jinam než k nejbližším sousedům na Slovensko. Zlín a Partizánske se spojují jako v době, kdy u nás obuvnictví vzkvétalo. I přesto, že jsou to jiná místa, směr Vasek zůstává stejný. Ruční výroba bot, u kterých víte, kdo a kde je vyrobil.

Objevování Kuksu s Adélou Marouškovou

Objevování Kuksu s Adélou Marouškovou

Tak trochu na samotě, ve stínu nedalekých Krkonoš, leží Kuks, který mnozí nazývají perlou baroka. Průvodcem nám tentokrát bude Adéla Maroušková (@adelionka), která se s námi podělí i o tipy, které ve všech turistických průvodcích nenajdete.

Kam na výlet po Česku? Máme hned několik ověřených tipů

Kam na výlet po Česku? Máme hned několik ověřených tipů

Léto ještě nekončí! Zaslali jste nám spoustu tipů na krásná místa v Česku i na Slovensku, která stojí za návštěvu a prozkoumání. Využijte slunečné dny a vydejte se za letními zážitky.

Objevte Zlín s naším Vaškem

Objevte Zlín s naším Vaškem

Kam jinam se v rámci česko-slovenského léta první vydat než do Zlína, města obuvi, které je i domovem Vasek. Zeptali jsme se proto našeho Vaška, jaká jsou jeho oblíbená místa a co ve Zlíně a jeho okolí rozhodně neminout, i když to třeba v průvodci nenajdete.

Novohradské hory s cestovatelem Michalem Petrů

Novohradské hory s cestovatelem Michalem Petrů

Objevte s námi tak trochu zapomenutý kraj Novohradských hor. Jednu z posledních ukázek české divočiny s nedotčenými lesy, rozlehlými loukami s kvítím, šumějícími potoky a rybníky, na kterých se zrcadlí okouzlující západy slunce. Průvodcem bude Michal Petrů (@losmichalos), který má oblast prochozenou křížem krážem

Jak na zodpovědnější obouvání

Jak na zodpovědnější obouvání

Dobře padnoucí boty jsou základ botníku. Nejenže se v nich budete cítit skvěle za každé okolnosti, ale při správném zacházení vám mohou vydržet i několik sezón. A to ve výsledku šetří vaši peněženku i životní prostředí. Chcete se dozvědět, jak udržet své boty ve hře co nejdéle? Máme pro vás hned několik rad a tipů!

Jak vznikají vaše Vasky? Provedeme vás výrobou s Bárou Jánovou

Jak vznikají vaše Vasky? Provedeme vás výrobou s Bárou Jánovou

Nedávno jsme vás vzali skrz příběh na Instagramu a Facebooku do naší zlínské dílny, kde jsme s Bárou Jánovou vyráběli Vasky na její cestu za sázením stromů. Těší nás, že se tolik z vás zapojilo a pomohlo Báře ve výběru. Pokud jste výrobu Vasek nestihli, nezoufejte, dnes vám ukážeme krok za krokem jak (nejen) dámské kotníkové boty vznikají!

Můj účet

Zapomněli jste heslo?

Vytvořit účet

Pohodlně sledujte vaše objednávky na jednom místě a mějte k nim snadný přístup.

Už máte svůj účet? Přihlásit se