Přihlásit se / Registrace

Objevte Zlín s naším Vaškem

Kam jinam se v rámci česko-slovenského léta první vydat než do Zlína, města obuvi, které je i domovem Vasek. Zeptali jsme se proto našeho Vaška, jaká jsou jeho oblíbená místa a co ve Zlíně a jeho okolí rozhodně neminout, i když to třeba v průvodci nenajdete.

Kam se určitě podívat?

„Mým oblíbeným místem je hrad Lukov, kde je snad každý den ten nejkrásnější západ slunce."

Ačkoli je Zlín jedno z menších krajských měst České republiky s necelými 80 tisíci obyvatel, díky bohaté historii a mnoha zajímavým místům rozhodně stojí za návštěvu. „Co bych ve Zlíně určitě doporučil navštívit jsou místa spojená s Tomášem Baťou. Třeba areál Svitu – oblast bývalých obuvních továren, kde dnes sídlí i logistické centrum Vasek.” Zlínu dominuje Baťův mrakodrap, tzv. „jednadvacítka“, na který můžete vyjet výtahem, a užít si odsud výhled na celé město. Taky v něm najdete výtah páternoster, technický skvost, kterých už je na světě jen pár. V okolí Zlína najdete i historický větrný mlýn, rozhledny a hrady. Za návštěvu stojí i zlínská ZOO, kde si kromě zvířat a procházky po visutém mostě v tropickém skleníku, kde nad vámi létají papoušci, můžete prohlédnout i zámek Lešná.

Další zajímavá místa, na která stojí za to se podívat, najdete na Zlínsko a Luhačovicko, nebo v mapě USE-IT Zlín. Pokud máte Zlín taky prozkoumaný, budeme moc rádi, když nám nasdílíte svůj tip. Přidejte fotku na Instagram nebo Facebook a označte ji hashtagem #vaskynacestach.

Kam na oběd, kafe nebo na párty?

Zlín je mimo jiného i studentské město a jako takový je plný skvělých kaváren, hospůdek a restaurací. “Za mě nemůžu zapomenout na Kavárnu Továrnu. Sice kafe nepiju, ale mají i super domácí limonády a bagety. A taky to tam prakticky začalo, když právě v Továrně jsem se sešel s jedním z prvních zájemců o Vasky.” Milovníci masa i vegani si přijdou na své v Bůrgeru v parku Komenského, kde za pěkného počasí nejlépe nasajete atmosféru Zlína.

Ve kterých Vaskách se do města vydat?

Do ulic města Vašek vyráží ve hnědých Vaskách Teny. Elegantní barva, pohodlný střih a fakt, že je můžete vzít prakticky k čemukoli z nich dělají ideální boty. Pokud v létě preferujete pohodlí otevřené obuvi, tak sandály Cross jsou pro vás to pravé. Můžete si vybrat ze čtyř barev a díky anatomicky tvarované stélce, kterou mají společnou s pantoflemi a pásku přes patu jsou skvělými parťáky pro všechna letní dobrodružství.

Aside background image
sdílet

Další příběhy

Jak na Baťovu školu práce vzpomíná absolvent Jan Viktora?

Jak na Baťovu školu práce vzpomíná absolvent Jan Viktora?

V roce 1946 patřil pan Jan Viktora mezi 1 000 těch, kteří byli ze 4 000 účastníků vybráni jako studenti Baťovy školy práce. Už od založení v roce 1925 představovala revoluční řešení, kdy na studenty čekala nejprve 10hodinová směna a až následně výuka.

Vasky poprvé překročily hranice, a je o tom slyšet!

Vasky poprvé překročily hranice, a je o tom slyšet!

Ve Vaskách objevili zákazníci přes 55 zemí. Před časem firma jako taková poprvé překročila hranice a její cesta nemohla vést nikam jinam než k nejbližším sousedům na Slovensko. Zlín a Partizánske se spojují jako v době, kdy u nás obuvnictví vzkvétalo. I přesto, že jsou to jiná místa, směr Vasek zůstává stejný. Ruční výroba bot, u kterých víte, kdo a kde je vyrobil.

Objevování Kuksu s Adélou Marouškovou

Objevování Kuksu s Adélou Marouškovou

Tak trochu na samotě, ve stínu nedalekých Krkonoš, leží Kuks, který mnozí nazývají perlou baroka. Průvodcem nám tentokrát bude Adéla Maroušková (@adelionka), která se s námi podělí i o tipy, které ve všech turistických průvodcích nenajdete.

Kam na výlet po Česku? Máme hned několik ověřených tipů

Kam na výlet po Česku? Máme hned několik ověřených tipů

Léto ještě nekončí! Zaslali jste nám spoustu tipů na krásná místa v Česku i na Slovensku, která stojí za návštěvu a prozkoumání. Využijte slunečné dny a vydejte se za letními zážitky.

Novohradské hory s cestovatelem Michalem Petrů

Novohradské hory s cestovatelem Michalem Petrů

Objevte s námi tak trochu zapomenutý kraj Novohradských hor. Jednu z posledních ukázek české divočiny s nedotčenými lesy, rozlehlými loukami s kvítím, šumějícími potoky a rybníky, na kterých se zrcadlí okouzlující západy slunce. Průvodcem bude Michal Petrů (@losmichalos), který má oblast prochozenou křížem krážem

Jak na zodpovědnější obouvání

Jak na zodpovědnější obouvání

Dobře padnoucí boty jsou základ botníku. Nejenže se v nich budete cítit skvěle za každé okolnosti, ale při správném zacházení vám mohou vydržet i několik sezón. A to ve výsledku šetří vaši peněženku i životní prostředí. Chcete se dozvědět, jak udržet své boty ve hře co nejdéle? Máme pro vás hned několik rad a tipů!

Jak vznikají vaše Vasky? Provedeme vás výrobou s Bárou Jánovou

Jak vznikají vaše Vasky? Provedeme vás výrobou s Bárou Jánovou

Nedávno jsme vás vzali skrz příběh na Instagramu a Facebooku do naší zlínské dílny, kde jsme s Bárou Jánovou vyráběli Vasky na její cestu za sázením stromů. Těší nás, že se tolik z vás zapojilo a pomohlo Báře ve výběru. Pokud jste výrobu Vasek nestihli, nezoufejte, dnes vám ukážeme krok za krokem jak (nejen) dámské kotníkové boty vznikají!

Nejsevernější místo Evropy dobudou Prostějováci. Jedou na Nordkapp!

Nejsevernější místo Evropy dobudou Prostějováci. Jedou na Nordkapp!

O malé výpravě, která vyrazila z Prostějova. Účastník Bořek Nagy spolu s kamarádem Jarkem Soldánem na nejsevernějším místě Evropy, norský Nordkapp. Cesta byla dlouhá 3047 kilometrů.

Můj účet

Zapomněli jste heslo?

Vytvořit účet

Pohodlně sledujte vaše objednávky na jednom místě a mějte k nim snadný přístup.

Už máte svůj účet? Přihlásit se