Přihlásit se / Registrace
Iniciály na doplňky zdarma už jen

PRO VŠECHNY, KTEŘÍ CHTĚJÍ POMOCI #rouskyvsem

Naši milí,

v naší zlínské dílně šijeme roušky, co nám síly stačí. Bohužel naše výrobní ani finanční kapacity nejsou dostatečné, abychom pomohli všem. Mrzí nás to a uvědomujeme si, jak velký problém to momentálně je. Proto jsme se rozhodli, že to nenecháme jen tak.

Máme několik kontaktů na výrobny s kapacitami mnohem většími, než máme my. Získali jsme i kontakty na dodavatele materiálu. Velké firmy, které jsou schopny vyrobit tisíce roušek denně chtějí pomoci, ale na své vlastní náklady si je nemohou dovolit šít do nekonečna. A protože cítíme, že jsme na tuto situaci krátcí, dostali jsme nápad.

Rozhodli jsme se, že otevřeme transparentní účet – 5880051369/0800. Finance budou sloužit k výrobě roušek a následné distribuci těm, kteří je momentálně nejvíce potřebují – lékaři, sestry, záchranáři, pacienti. Dle našich informací je roušek v nemocnicích stále žalostně málo a jedna rouška pro zdravotníky na den prostě nestačí.

Věříme a doufáme, že tento problém stát brzy podchytí. Nechceme ale jen přihlížet a máme v plánu se do toho také pořádně obout. Společně s vámi. V případě, že bude financí více, než bude na výrobu roušek třeba, přerozdělíme zbylé peníze institucím a organizacím, které s koronavirem bojují. O všem vás budeme informovat a budeme se snažit být co nejvíce transparentní. Veškeré aktuální dění budeme přidávat tady, do sekce #RouskyVsem.

Velmi si vážíme míry iniciativy, která každým dnem roste a roste po celé České republice. Proto chceme, aby každý, kdo má touhu pomoci, měl tu možnost. Děkujeme za podporu ne nás, ale za podporu nás všech! #rouskyvsem #spolecnetozvladneme

Dobrovolné příspěvky můžete posílat na transparentní účet: 5880051369/0800 (transparentní účet se transparentním stane dle našich informací až po třech dnech, kdy zde budou viditelné všechny transakce od samotného založení účtu).

V případě dotazů nás kontaktujte na čísle: 731 364 058
Pokud máte volné kapacity na výrobu, napište nám na: rouskyvsem@vasky.cz
Děkujeme, budeme vděční za každé sdílení,

Tým Vasky

sdílet

Další příběhy

Méně je někdy více: Nakupujte s rozvahou

Méně je někdy více: Nakupujte s rozvahou

Věděli jste, že téměř polovina bot, které se na světě vyrobí, putuje kvůli nadprodukci do slev? U nás ve Vaskách si na slevy příliš nepotrpíme, do středy 1. prosince ale přece jen některé oblíbené modely pořídíte za zvýhodněnou cenu. Z výše slevy se vám sice možná nezatočí hlava, respektuje ale všechno, na čem nám záleží. Pokud si přece jen chcete v nákupní horečce udělat radost, podívejte se s námi, jak při tom zbytečně nepřitížit planetě ani peněžence.

V Baťových stopách až do areálu Svit

V Baťových stopách až do areálu Svit

Neumíme si představit lepší místo, kde by pod rukama zkušených ševců a šiček mohly vznikat naše boty, než je zlínský areál Svit. Je nám tedy ctí rozšířit své působení o jeho prostory i s letitým vybavením, a navázat tak na roky tradičního řemesla jeho zakladatele Tomáše Bati, k jehož obuvnické se hrdě hlásíme. Ten areál založil už v 19. století, dnes zde však vznikají ručně vyrobené Vasky, které odsud do celé republiky putují až za vámi.

Footshop × Vasky: Když streetwear potká tradici

Footshop × Vasky: Když streetwear potká tradici

Možná jste už zaznamenali naši novou speciální spolupráci: limitovanou edici farmářek Footshop × Vasky s názvem Urban Hiking. Spojením zlínské obuvnické tradice s českou značkou prémiového streetwearu vznikl designový kousek, dostatečně pohodlný do hor a stylový do města. Vyjímat se ale bude i na sběratelské poličce, při příležitosti 10. výročí Footshopu totiž vznikl v pouhých 100 kusech.

Vyřešte letos Vánoce lokálně s tipy od Václava Staňka

Vyřešte letos Vánoce lokálně s tipy od Václava Staňka

Dopřejte si letos pravé české Vánoce! Náš Vašek pro vás sestavil pár tipů na spřátelené lokální značky, za jejichž výrobky se může s jistotou zaručit. K Vaskám je totiž pojí nejen Vaškova přízeň, ale i podobné hodnoty –⁠ všechny jsou postavené na ruční práci, kvalitních materiálech a tradičním řemesle. Sáhněte letos po lokálním dárku, u kterého přesně víte, kdo ho pro vás vyrobil.

Čtyři lokální značky, jeden nezapomenutelný dárek

Čtyři lokální značky, jeden nezapomenutelný dárek

Co vznikne, když své síly spojí čtyři lokální značky? Slibný výsledek na sebe nenechá čekat! Limitovaná edice adventního boxu od Čokoládovny JANEK je přesně takový případ, kdy dala spolupráce vzniknout něčemu neopakovatelnému. Věnujte letos dárek, na který se nezapomíná: Už jenom proto, že ho obdarovanému bude dlouhé roky připomínat jedna z jeho součástí, kožená peněženka od Vasek.

6 tipů na výlety po Česku

6 tipů na výlety po Česku

Raději byste do ruchu měst, nebo dáte přednost procházkám přírodou? Poradíme vám, kam vyrazit na jednodenní výlet nebo rovnou víkendovou dovolenou. Společně s našimi zákazníky jsme připravili průvodce, který je plný tipů na krásná místa v Česku. Vydejte se je objevit s námi!

Jak na Baťovu školu práce vzpomíná absolvent Jan Viktora?

Jak na Baťovu školu práce vzpomíná absolvent Jan Viktora?

V roce 1946 patřil pan Jan Viktora mezi 1 000 těch, kteří byli ze 4 000 účastníků vybráni jako studenti Baťovy školy práce. Už od založení v roce 1925 představovala revoluční řešení, kdy na studenty čekala nejprve 10hodinová směna a až následně výuka.

Vasky poprvé překročily hranice, a je o tom slyšet!

Vasky poprvé překročily hranice, a je o tom slyšet!

Ve Vaskách objevili zákazníci přes 55 zemí. Před časem firma jako taková poprvé překročila hranice a její cesta nemohla vést nikam jinam než k nejbližším sousedům na Slovensko. Zlín a Partizánske se spojují jako v době, kdy u nás obuvnictví vzkvétalo. I přesto, že jsou to jiná místa, směr Vasek zůstává stejný. Ruční výroba bot, u kterých víte, kdo a kde je vyrobil.

Můj účet

Zapomněli jste heslo?

Vytvořit účet

Pohodlně sledujte vaše objednávky na jednom místě a mějte k nim snadný přístup.

Už máte svůj účet? Přihlásit se