Přihlásit se / Registrace
Z důvodu vládních opatření jsou naše prodejny v Brně, Ostravě a Zlíně otevřeny jen pro výdej objednávek od 15 do 19 hodin

Náš Václav dobrovolníkem

Nedávno jste mohli našeho Václava vidět v charitativním pořadu na TV Prima. Na týden změnil život, odložil Vasky a vydal se do Kyjova, kde pomáhal jako dobrovolník v několika organizacích. Jak jeho týden probíhal? Povíme vám více!

Přátelé z Ligy vozíčkářů

Přátelé z Ligy vozíčkářů
"Nikdy jsem nic podobného nezažil a netušil jsem, co mě čeká. Ale věděl jsem, že za ten týden prožiji řadu zajímavých příběhů a poznám zajímavé lidi."

Vašek jako první zavítal do organizace Krok, která pomáhá s léčbou drogově závislých. Zde se setkal s manželi Čamlíkovými, kteří komunitu vedou už 20 let, a jejich úspěšnost v léčbě je neuvěřitelných 90 %. Vydají se společně na ostrov na vodní nádrži Nové Mlýny, kde probíhá čištění břehů od náletových dřevin. Tam se setká s prvními příběhy klientů se závislostí, ale i vyléčeným Erikem, který komunitě pomáhá tak, jak ona pomohla jemu, když to nejvíce potřeboval.

Terapeutická komunita Krok

Další den Vaškovy kroky vedly do organizace Ligy vozíčkářů, která se stará o pomoc handicapovaným při sportu. Vyrazil s nimi na cyklistický výlet a pomáhal jim při činnostech, které jsou pro mnohé běžné, ale pro lidi na invalidním vozíku opravdovou výzvou.

Na cyklovýletě s Ligou vozíčkářů
"Tenhle projekt byl pro mě zážitek na celý život. Poznal jsem lidi a prostředí, které bych jinak určitě nepoznal. A poznal jsem i sám sebe skrz nové příběhy."

V obou organizacích prožije další dva dny a poslední den ho čeká velké rozhodnutí – Václav chce přiložit ruku k dílu a darovat potřebným peníze, aby si i další lidé mohli plnit své sny. Proto musí vybrat, komu a jakou částku daruje, a nakonec odhalit i svou skutečnou totožnost.

Pokud by vás zajímal celý příběh, záznam pořadu naleznete na stránkách iPrima.cz. Zároveň jsme Vaška pro vás vyzpovídali, aby nám ještě více přiblížil svou zkušenost a zážitek z natáčení.

Pověz nám, Vašku, proč ses rozhodl kývnout na natáčení pořadu Milionář mezi námi?

V té době mě oslovila produkce, že by mě rádi do pořadu zařadili. Přiznám se, že jsem byl zpočátku trochu rozpačitý, protože jsem vůbec nevěděl, co od toho čekat. Když mi však natáčecí tým přiblížil celou myšlenku projektu, dlouho jsem neváhal. Bral jsem to jako výzvu, při které se něčemu novému naučím a ještě pomůžu těm, kteří to potřebují a zaslouží si to.

Jak ses rozhodoval, když jsi věnoval vybraným projektům peníze?

Bylo to velmi těžké. Přestože jsem v organizacích strávil pár dní, obě mi byly velmi sympatické a věděl jsem, že peníze využijí dobře. Byl jsem přesvědčený, že pokud lidé v organizacích pomáhají s dobrým úmyslem, nemůžu se rozhodnout špatně.

Co bylo pro tebe během týdne v Kyjově úplně nejtěžší?

Nevím, co bylo nejtěžší, ale vím, co bylo nejsilnější. Všechny ty příběhy lidí, kteří neměli v životě takové štěstí, se mě každý den v Kyjově dotýkaly. Na jednu stranu spousta těch příběhů byla smutná, na druhou stranu ti lidé to nevzdali a bojují dál. Můj oblíbený citát od Tomáše Bati říká: “Co chceš, můžeš,” a na těch lidech, které jsem poznal, je opravdu vidět, že chtějí a pokroky jsou vidět. To si z toho také odnáším. Dennodenně bojujeme se svými strachy a problémy, ale je třeba se jim postavit a nevzdávat to.

Je něco, co sis z natáčení odnesl?

Potkal jsem mnoho skvělých a inspirativních lidí, díky kterým jsem si uvědomil spoustu věcí. Jejich úsilí, víra a elán do života mě ještě více namotivovaly dál pokračovat. Návštěva terapeutické skupiny mě utvrdila, že není dobré dát na první pohled. Nevíte, s čím vším se člověk musel každý den potýkat, neznáte jeho příběh. Jsem velmi vděčný, že zde existují organizace jako terapeutická skupina Krok nebo Liga vozíčkářů. Dávají lidem, kteří neměli v životě až takové štěstí, možnost posouvat se dál. Byl to pro mě obrovský zážitek na celý život, díky kterému jsem si připomněl, jak moc je důležité se nebrat až tak vážně, a že jen malá pomoc může zlepšit život mnoha lidem.

sdílet

Další příběhy

4 tipy na jarní kožené boty

4 tipy na jarní kožené boty

Příroda se začíná probouzet ze zimního spánku. S tím přichází i čas na změnu – rozloučit se s naší teplou obuví, nechat se inspirovat přírodou a stejně jako ona přivítat přicházející jaro. Pojďte se podívat, které Vasky vás doprovodí při jarních dobrodružstvích.

Jak pečovat o kožené boty?

Jak pečovat o kožené boty?

Máme pro vás jednoduchý návod, jak pečovat o kožené boty, aby vám mohly co nejdéle sloužit a skvěle vypadat.

Tipy na výlety po Česku

Tipy na výlety po Česku

Pojďte objevovat krásy Česka ve Vaskách! Na mnohá místa vyrazili i naši zákazníci, vydejte se s námi po jejich stopách.

Limitka oslavující naše ševce

Limitka oslavující naše ševce

5 let přineslo Vaskám 50 kolekcí a přes 60 tisíc vyrobených párů, ve kterých jste procestovali víc jak 50 zemí. Design se mění, ale to nejdůležitější zůstává. Ve všech botách, které opustí zlínskou dílnu, je otisknuta stopa řemeslného umu našich šiček a ševců.

Podpořte na Hithitu vznik ručně vyráběných tenisek ze Zlína

Podpořte na Hithitu vznik ručně vyráběných tenisek ze Zlína

Jak se díky Hithitové kampani stává sen o českých teniskách skutečností

Tipy na letní outfity i cestování s Pavlínou Louženskou

Tipy na letní outfity i cestování s Pavlínou Louženskou

Tipy na letní outfity, cestování a mnohem víc...

Vykročte do léta v sandálech Vasky

Vykročte do léta v sandálech Vasky

Pantofle: Vaše nová nejoblíbenější letní obuv

Pantofle: Vaše nová nejoblíbenější letní obuv

Můj účet

Zapomněli jste heslo?

Vytvořit účet

Pohodlně sledujte vaše objednávky na jednom místě a mějte k nim snadný přístup.

Už máte svůj účet? Přihlásit se