Přihlásit se / Registrace
Iniciály na doplňky zdarma už jen

Náš Václav dobrovolníkem

Nedávno jste mohli našeho Václava vidět v charitativním pořadu na TV Prima. Na týden změnil život, odložil Vasky a vydal se do Kyjova, kde pomáhal jako dobrovolník v několika organizacích. Jak jeho týden probíhal? Povíme vám více!

Přátelé z Ligy vozíčkářů

Přátelé z Ligy vozíčkářů
"Nikdy jsem nic podobného nezažil a netušil jsem, co mě čeká. Ale věděl jsem, že za ten týden prožiji řadu zajímavých příběhů a poznám zajímavé lidi."

Vašek jako první zavítal do organizace Krok, která pomáhá s léčbou drogově závislých. Zde se setkal s manželi Čamlíkovými, kteří komunitu vedou už 20 let, a jejich úspěšnost v léčbě je neuvěřitelných 90 %. Vydají se společně na ostrov na vodní nádrži Nové Mlýny, kde probíhá čištění břehů od náletových dřevin. Tam se setká s prvními příběhy klientů se závislostí, ale i vyléčeným Erikem, který komunitě pomáhá tak, jak ona pomohla jemu, když to nejvíce potřeboval.

Terapeutická komunita Krok

Další den Vaškovy kroky vedly do organizace Ligy vozíčkářů, která se stará o pomoc handicapovaným při sportu. Vyrazil s nimi na cyklistický výlet a pomáhal jim při činnostech, které jsou pro mnohé běžné, ale pro lidi na invalidním vozíku opravdovou výzvou.

Na cyklovýletě s Ligou vozíčkářů
"Tenhle projekt byl pro mě zážitek na celý život. Poznal jsem lidi a prostředí, které bych jinak určitě nepoznal. A poznal jsem i sám sebe skrz nové příběhy."

V obou organizacích prožije další dva dny a poslední den ho čeká velké rozhodnutí – Václav chce přiložit ruku k dílu a darovat potřebným peníze, aby si i další lidé mohli plnit své sny. Proto musí vybrat, komu a jakou částku daruje, a nakonec odhalit i svou skutečnou totožnost.

Pokud by vás zajímal celý příběh, záznam pořadu naleznete na stránkách iPrima.cz. Zároveň jsme Vaška pro vás vyzpovídali, aby nám ještě více přiblížil svou zkušenost a zážitek z natáčení.

Pověz nám, Vašku, proč ses rozhodl kývnout na natáčení pořadu Milionář mezi námi?

V té době mě oslovila produkce, že by mě rádi do pořadu zařadili. Přiznám se, že jsem byl zpočátku trochu rozpačitý, protože jsem vůbec nevěděl, co od toho čekat. Když mi však natáčecí tým přiblížil celou myšlenku projektu, dlouho jsem neváhal. Bral jsem to jako výzvu, při které se něčemu novému naučím a ještě pomůžu těm, kteří to potřebují a zaslouží si to.

Jak ses rozhodoval, když jsi věnoval vybraným projektům peníze?

Bylo to velmi těžké. Přestože jsem v organizacích strávil pár dní, obě mi byly velmi sympatické a věděl jsem, že peníze využijí dobře. Byl jsem přesvědčený, že pokud lidé v organizacích pomáhají s dobrým úmyslem, nemůžu se rozhodnout špatně.

Co bylo pro tebe během týdne v Kyjově úplně nejtěžší?

Nevím, co bylo nejtěžší, ale vím, co bylo nejsilnější. Všechny ty příběhy lidí, kteří neměli v životě takové štěstí, se mě každý den v Kyjově dotýkaly. Na jednu stranu spousta těch příběhů byla smutná, na druhou stranu ti lidé to nevzdali a bojují dál. Můj oblíbený citát od Tomáše Bati říká: “Co chceš, můžeš,” a na těch lidech, které jsem poznal, je opravdu vidět, že chtějí a pokroky jsou vidět. To si z toho také odnáším. Dennodenně bojujeme se svými strachy a problémy, ale je třeba se jim postavit a nevzdávat to.

Je něco, co sis z natáčení odnesl?

Potkal jsem mnoho skvělých a inspirativních lidí, díky kterým jsem si uvědomil spoustu věcí. Jejich úsilí, víra a elán do života mě ještě více namotivovaly dál pokračovat. Návštěva terapeutické skupiny mě utvrdila, že není dobré dát na první pohled. Nevíte, s čím vším se člověk musel každý den potýkat, neznáte jeho příběh. Jsem velmi vděčný, že zde existují organizace jako terapeutická skupina Krok nebo Liga vozíčkářů. Dávají lidem, kteří neměli v životě až takové štěstí, možnost posouvat se dál. Byl to pro mě obrovský zážitek na celý život, díky kterému jsem si připomněl, jak moc je důležité se nebrat až tak vážně, a že jen malá pomoc může zlepšit život mnoha lidem.

sdílet

Další příběhy

Méně je někdy více: Nakupujte s rozvahou

Méně je někdy více: Nakupujte s rozvahou

Věděli jste, že téměř polovina bot, které se na světě vyrobí, putuje kvůli nadprodukci do slev? U nás ve Vaskách si na slevy příliš nepotrpíme, do středy 1. prosince ale přece jen některé oblíbené modely pořídíte za zvýhodněnou cenu. Z výše slevy se vám sice možná nezatočí hlava, respektuje ale všechno, na čem nám záleží. Pokud si přece jen chcete v nákupní horečce udělat radost, podívejte se s námi, jak při tom zbytečně nepřitížit planetě ani peněžence.

V Baťových stopách až do areálu Svit

V Baťových stopách až do areálu Svit

Neumíme si představit lepší místo, kde by pod rukama zkušených ševců a šiček mohly vznikat naše boty, než je zlínský areál Svit. Je nám tedy ctí rozšířit své působení o jeho prostory i s letitým vybavením, a navázat tak na roky tradičního řemesla jeho zakladatele Tomáše Bati, k jehož obuvnické se hrdě hlásíme. Ten areál založil už v 19. století, dnes zde však vznikají ručně vyrobené Vasky, které odsud do celé republiky putují až za vámi.

Footshop × Vasky: Když streetwear potká tradici

Footshop × Vasky: Když streetwear potká tradici

Možná jste už zaznamenali naši novou speciální spolupráci: limitovanou edici farmářek Footshop × Vasky s názvem Urban Hiking. Spojením zlínské obuvnické tradice s českou značkou prémiového streetwearu vznikl designový kousek, dostatečně pohodlný do hor a stylový do města. Vyjímat se ale bude i na sběratelské poličce, při příležitosti 10. výročí Footshopu totiž vznikl v pouhých 100 kusech.

Vyřešte letos Vánoce lokálně s tipy od Václava Staňka

Vyřešte letos Vánoce lokálně s tipy od Václava Staňka

Dopřejte si letos pravé české Vánoce! Náš Vašek pro vás sestavil pár tipů na spřátelené lokální značky, za jejichž výrobky se může s jistotou zaručit. K Vaskám je totiž pojí nejen Vaškova přízeň, ale i podobné hodnoty –⁠ všechny jsou postavené na ruční práci, kvalitních materiálech a tradičním řemesle. Sáhněte letos po lokálním dárku, u kterého přesně víte, kdo ho pro vás vyrobil.

Čtyři lokální značky, jeden nezapomenutelný dárek

Čtyři lokální značky, jeden nezapomenutelný dárek

Co vznikne, když své síly spojí čtyři lokální značky? Slibný výsledek na sebe nenechá čekat! Limitovaná edice adventního boxu od Čokoládovny JANEK je přesně takový případ, kdy dala spolupráce vzniknout něčemu neopakovatelnému. Věnujte letos dárek, na který se nezapomíná: Už jenom proto, že ho obdarovanému bude dlouhé roky připomínat jedna z jeho součástí, kožená peněženka od Vasek.

6 tipů na výlety po Česku

6 tipů na výlety po Česku

Raději byste do ruchu měst, nebo dáte přednost procházkám přírodou? Poradíme vám, kam vyrazit na jednodenní výlet nebo rovnou víkendovou dovolenou. Společně s našimi zákazníky jsme připravili průvodce, který je plný tipů na krásná místa v Česku. Vydejte se je objevit s námi!

Jak na Baťovu školu práce vzpomíná absolvent Jan Viktora?

Jak na Baťovu školu práce vzpomíná absolvent Jan Viktora?

V roce 1946 patřil pan Jan Viktora mezi 1 000 těch, kteří byli ze 4 000 účastníků vybráni jako studenti Baťovy školy práce. Už od založení v roce 1925 představovala revoluční řešení, kdy na studenty čekala nejprve 10hodinová směna a až následně výuka.

Vasky poprvé překročily hranice, a je o tom slyšet!

Vasky poprvé překročily hranice, a je o tom slyšet!

Ve Vaskách objevili zákazníci přes 55 zemí. Před časem firma jako taková poprvé překročila hranice a její cesta nemohla vést nikam jinam než k nejbližším sousedům na Slovensko. Zlín a Partizánske se spojují jako v době, kdy u nás obuvnictví vzkvétalo. I přesto, že jsou to jiná místa, směr Vasek zůstává stejný. Ruční výroba bot, u kterých víte, kdo a kde je vyrobil.

Můj účet

Zapomněli jste heslo?

Vytvořit účet

Pohodlně sledujte vaše objednávky na jednom místě a mějte k nim snadný přístup.

Už máte svůj účet? Přihlásit se