Přihlásit se / Registrace
Z důvodu vládních opatření jsou naše prodejny v Brně, Ostravě a Zlíně otevřeny jen pro výdej objednávek od 15 do 19 hodin

Vasky šijí roušky

Bylo úterý 17. března a celá Česká republika, včetně našich šikovných šiček, začala šít roušky. Šičky bez váhání vyměnily kožené svršky bot za 100% bavlnu a začaly kompletovat roušky pro zlínskou nemocnici.

Práce jim šla krásně od ruky, nicméně jsme rychle poznali, že látky nebude dostatek. Požádali jsme proto o pomoc naše fanoušky na sociálních sítí a během několika hodin jsme měli zásobu látek na několik dní.

Jakmile jsme na našem Instagramu a Facebooku oznámili, že #vaskysijirousky, okamžitě poptávka přerostla nabídku a my přemýšleli, jak roušek vyrobit ještě víc a zapojit všechny, kteří by chtěli taky přiložit ruku k dílu. A pak jsme dostali nápad! Založili jsme transparentní účet, kam může dobrovolně přispět kdokoliv, a z vybraných peněz pokryjeme aspoň minimální náklady na výrobu. Prvních 50 000 Kč přispěly Vasky a díky vám se podařilo vybrat již 111 000 Kč, za což jsme neskutečně vděční a poděkování patří každému, kdo na výrobu roušek přispěl. Právě díky vám, jsme v uplynulých týdnech mohli roušky předat také Hasičskému záchrannému sboru do Hradce Králové, Centru sociální péče v Broumově, Domovu seniorů v Otrokovicích, Vojenské nemocnici v Olomouci, Úrazové nemocnici v Brně, fakultní nemocnici v Plzni a Praze, Rehabilitačnímu centru v Praze, Protonovému centru v Praze, městu Litovel a policii v Hradci Králové. Celkově se nám tak podařilo ušít neuvěřitelných 10 000 roušek.

VASKY X MAAPPI

Ukázalo se, že během takových chvil se spojují firmy a dobročinné projekty, aby mohli společně pomoct ještě více. Zjistili jsme totiž, že LinkedIn není pouze sociální síť pro networking a budování kariérní sítě. Když jsme oznámili, že sháníme látku na výrobu roušek, objevila se před námi nabídka Martina Hoška z projektu MAAPPI, který nabízel zbylé látky s navrženými motivy jeho syna Matěje. Netrvalo proto dlouho a vznikla krásná spolupráce Vasky x MAAPPI.

Pokud neznáte MAAPPI, krátce vám tento projekt představíme. Jak už jsme prozradili, stojí za ním rodina Hošků, kteří mají syna Matěje s poruchou autistického spektra. Matěj je milovník dopravy, architektury, designu a umění, a proto se jeho rodiče rozhodli spojit tyto věci dohromady a Matěj začal kreslit mapy na oblečení a módní doplňky. Odtud název MAAPPI. A jak tento projekt pomáhá? Podstatná část zisku z prodaného oblečení putuje na zlepšení psychiatrické péče pro děti s autismem. Celý příběh projektu si můžete přečíst zde.

ROUŠKY NEJEN PRO ZÁCHRANÁŘE

A jak tento příběh pokračoval? Jakmile jsme látky převzali, spojili jsme se se přátelenou dílnou ve Štramberku a ušili z látek roušky pro záchranáře Středočeského kraje, tým pražského dopravního podniku a děti s autismem. V ten moment jsme pocítili vděk, hrdost a radost, že k sobě máme tak blízko a že my, Češi, když chceme, tak umíme spolupracovat a společně pomáhat tam, kde je to nejvíc potřeba.

NAŠI HRDINOVÉ

Zvláště těm patří náš velký vděk. Maximální nasazení dělá v těchto náročných časech ze zdravotníků, záchranářů, zaměstnanců otevřených obchodů a dobrovolníků skutečné hrdiny. Děkujeme!

sdílet

Další příběhy

4 tipy na jarní kožené boty

4 tipy na jarní kožené boty

Příroda se začíná probouzet ze zimního spánku. S tím přichází i čas na změnu – rozloučit se s naší teplou obuví, nechat se inspirovat přírodou a stejně jako ona přivítat přicházející jaro. Pojďte se podívat, které Vasky vás doprovodí při jarních dobrodružstvích.

Jak pečovat o kožené boty?

Jak pečovat o kožené boty?

Máme pro vás jednoduchý návod, jak pečovat o kožené boty, aby vám mohly co nejdéle sloužit a skvěle vypadat.

Tipy na výlety po Česku

Tipy na výlety po Česku

Pojďte objevovat krásy Česka ve Vaskách! Na mnohá místa vyrazili i naši zákazníci, vydejte se s námi po jejich stopách.

Limitka oslavující naše ševce

Limitka oslavující naše ševce

5 let přineslo Vaskám 50 kolekcí a přes 60 tisíc vyrobených párů, ve kterých jste procestovali víc jak 50 zemí. Design se mění, ale to nejdůležitější zůstává. Ve všech botách, které opustí zlínskou dílnu, je otisknuta stopa řemeslného umu našich šiček a ševců.

Náš Václav dobrovolníkem

Náš Václav dobrovolníkem

Dozvíte se, jak probíhalo natáčení charitativního pořadu “Milionář mezi námi”, kterého se náš Václav zúčastnil.

Podpořte na Hithitu vznik ručně vyráběných tenisek ze Zlína

Podpořte na Hithitu vznik ručně vyráběných tenisek ze Zlína

Jak se díky Hithitové kampani stává sen o českých teniskách skutečností

Tipy na letní outfity i cestování s Pavlínou Louženskou

Tipy na letní outfity i cestování s Pavlínou Louženskou

Tipy na letní outfity, cestování a mnohem víc...

Vykročte do léta v sandálech Vasky

Vykročte do léta v sandálech Vasky

Můj účet

Zapomněli jste heslo?

Vytvořit účet

Pohodlně sledujte vaše objednávky na jednom místě a mějte k nim snadný přístup.

Už máte svůj účet? Přihlásit se