Přihlásit se / Registrace

Jak začít s barefootovou obuví?

Říká se, že kdo se jednou začne obouvat do barefoot obuvi, už nechce jinak. A něco na tom bude. Speciální obuv s tenkou podrážkou a charakteristickým střihem, který umožňuje volný pohyb prstů, vám pomůže navrátit přirozený styl chůze i zdravý postoj. Než se však vaše nohy, které strávily celý život v běžné obuvi, naučí zapojovat ty správné svaly a využít plný potenciál chodidla, je dobré jim přechod na barefoot trochu usnadnit.

Než poprvé vyrazíte

Můžete do toho samozřejmě skočit rovnýma nohama, zkrátka jen nazout boty a jít. Přechod ale bude plynulejší, když svá chodidla na velkou změnu nejprve trochu připravíte. Procházejte se bosí doma i na různorodém povrchu jako jsou kamínky, tráva nebo písek. Zkuste chodidla stimulovat i občasným promasírováním rukou nebo masážním míčkem. Klidně je i trochu procvičte. Kdy jste naposled vyzkoušeli třeba sed na patách nebo stoupání na špičky?

Aside background image

Trpělivost je klíčem k úspěchu

Nečekejte zázraky na počkání. Chodidla, která jsou zvyklá na léta chůze v běžných botách, se budou v barefoot obuvi chvíli probouzet. Zapojovat se budou jiné svaly, než jste byli zvyklí, což s sebou může nést jisté nepohodlí, proto je lepší na to jít postupně. Začínejte s krátkými půlhodinovými vycházkami a postupně přidávejte čas. Delší výšlap „naboso“ si nechte až na dobu, kdy budou vaše nohy na nový styl chůze zvyklé. Stejně tak počkejte i s během.

Aside background image

Vnímejte svou chůzi

Udělejte si z procházky takové malé cvičení pozornosti. Všímejte si toho, jak se v botách bez silné podrážky proměnil váš krok, která část chodidla se dotýká země jako první i způsobu, jakým se zapojují prsty a klenba. Zatímco běžná obuv vede k došlapu na patu, protože dopad tlumí měkká vrstva, ve Vaskách Terry si “bosou” chůzí opět osvojíte nášlap přes špičku.

Aside background image

Vyberte správný povrch

Chůze po asfaltu či dlažbě není pro vaše nohy ideální, je tedy lepší se k ní propracovat postupně. Abyste svůj nový barefoot pár otestovali v těch správných podmínkách a využili jeho plný potenciál, vyrazte na výlet do přírody. Vyzkoušejte, jaký je to pocit, když se projdete po lesní pěšince, zelené louce nebo štěrku. Chodidlu tak nabídnete úplně jiné podněty, než na které je zvyklé, a užijete si o něco bližší kontakt se zemí.

Aside background image

Chcete s bosou chůzí začít v kvalitních botách od zlínských ševců? Barefoot Vasky Terry jsou k dostání jak kožené, tak i ve veganské verzi.

sdílet

Další příběhy

Nadčasová Vanilla: Proč dát přednost béžové?

Nadčasová Vanilla: Proč dát přednost béžové?

Ať už hledáte pohodlný pár pro každodenní nošení, nebo elegantní kousek pro speciální příležitosti, jako první volba se často nabízí černá. Ta však není jedinou barvou, která vypadá skvěle v kombinaci téměř s čímkoliv. Vystupte z davu v decentní béžové!

Přijměte výzvu #dejtosvaskami!

Přijměte výzvu #dejtosvaskami!

Letošní léto je ideální příležitostí se pořádně opřít do svých strachů. Skočte do toho naplno a přidejte se k Vasky výzvě #dejtosvaskami! Ten pocit z překonání vlastních hranic za to stojí. To vám garantujeme.

Limitka Vasky × Maappi

Limitka Vasky × Maappi

Letos slaví 700 let od svého založení Zlín, město, kde to všechno začalo. Právě tady přišel na svět nápad vyrábět poctivé české boty, a potom i desetitisíce párů Vasek, ve kterých už mnoho z vás kráčí po světě. Proto jsme se rozhodli velké jubileum uctít tak, jak nás to baví: Limitovanou edicí, která naše oblíbené město připomene na každém kroku. A tak vznikla spolupráce Vasky x Maappi. Pouhých 30 párů Vasek, které zdobí mapa Zlína od Matěje Hoška, mladého umělce, který trpí poruchou autistického spektra.

Za letním dobrodružstvím ve Vaskách

Za letním dobrodružstvím ve Vaskách

Rtuť na teploměru stoupá a s ní i chuť uzavřené boty schovat do botníku a nechat nohy volně dýchat. Najít ale letní obuv, která bude dostatečně pohodlná a praktická na celodenní pochůzky městem, a přitom dost stylová, aby doplnila jakýkoliv outfit, může být celkem oříšek. Ten jsme ale naštěstí rozlouskli za vás!

Vasky doplňky, spolehlivý doprovod na cesty

Vasky doplňky, spolehlivý doprovod na cesty

Ať už se vydáte na cestu okolo světa, nebo jen za humna, je důležité mít s sebou společníky, na které je spoleh za každé situace. A my pro vás pár takových máme. Kožené doplňky, ručně vyrobené ševci ve Zlíně, vás podrží jak ve víru dobrodružství, tak i v úplně běžný den.

Vkročte do jara ve Vaskách: 6 tipů na jarní boty

Vkročte do jara ve Vaskách: 6 tipů na jarní boty

Příroda se probudila ze zimního spánku. S tím přišel i čas na změnu – rozloučit se s teplou obuví, nechat se inspirovat přírodou a stejně jako ona přivítat přicházející jaro. Pojďte se podívat, které Vasky vás doprovodí při jarních dobrodružstvích.

Od našich šiček pro vás: Obujte nové Vasky baleríny!

Od našich šiček pro vás: Obujte nové Vasky baleríny!

Výroba Vasek teď žije jedním velkým vyslyšeným přáním. Nejen mnohých zákaznic, ale i našich milých šiček. Ty si k univerzálním Vaskám do města i na výlety přály i jedny speciální: Elegantní pár pro příležitosti, kdy je vzhled důležitější než nachozené kilometry. A tak přišly na svět baleríny Misty. První ryze dámské Vasky. V 5 barvách, aby si každá vybrala tu svoji, a ve velikostech 35–42.

K oltáři stylově: Řekněte své ano v teniskách na míru!

K oltáři stylově: Řekněte své ano v teniskách na míru!

Vkročte do společného života stylově! Párové svatební tenisky Teny uzpůsobené novomanželům na míru jsou jedinečným doplňkem, který vypadá skvěle naživo i na fotkách a bude krásnou vzpomínkou na váš svatební den. Hlavně v nich ale můžete k oltáři kráčet jistým krokem a naplno tančit až do pozdních nočních hodin, pohodlí zaručeno! Každý pár je pro vás vyrobený ručně zlínskými ševci z kvalitní kůže.

Můj účet

Zapomněli jste heslo?

Vytvořit účet

Pohodlně sledujte vaše objednávky na jednom místě a mějte k nim snadný přístup.

Už máte svůj účet? Přihlásit se