Přihlásit se / Registrace
Doprava zdarma na vše do 10. 8.

6 tipů na výlety po Česku

Raději byste do ruchu měst, nebo dáte přednost procházkám přírodou? Poradíme vám, kam vyrazit na jednodenní výlet nebo rovnou víkendovou dovolenou. Společně s našimi zákazníky jsme připravili průvodce, který je plný tipů na krásná místa v Česku. Vydejte se je objevit s námi!

Na cestě údolím Lužnice s cestovatelem Michalem

Před nedávnem se našeho Instagramu ujal Michal Petrů, který vás vzal na cestu údolím Lužnice z Hvožďan ke Stádleckému mostu. Trasa dlouhá necelých 20 km ukrývá spoustu malebných míst. Jedním z nich je obec Bechyně se zámkem a klášterem, na kterou je krásný výhled z Pasovské vyhlídky. Další za zmínku stojí obec Dobronice. Zde najdete hned několik zajímavých míst – zříceninu hradu či kostel Nanebevzetí Panny Marie, u kterého je dokonalý pohled na východ slunce. Cestu Michal zakončil u Stádleckého mostu, kde můžete přestoupit na autobus směr Tábor.

Tip: Michal je velký milovník přírody a na svých cestách nedá dopustit na farmářky Farm Low Brown. V těch už několik let zažívá jedno dobrodružství za druhým.

Aside background image

Procházky Prahou s kávou v ruce

Pokud se rozhodnete den strávit ve městě a rovnou v tom hlavním, nevynechte procházku po Novém Světě na Hradčanech. I když je v samotném srdci Prahy, snadno se stane, že se v kouzelných uličkách budete procházet sami. Zpříjemněte si cestu dobrou kávou z místní stejnojmenné kavárny Nový Svět, na kterou narazíte jen pár kroků od Hradu. Tu nám doporučil zákazník Honza, který sem rád zavítá s rodinou.

Tip: Na procházky, nejen Prahou, jsou skvělé slip ony Leny. Nejenže vám ušetří čas při spěchu na autobus, ale díky anatomické stélce vám v nich bude příjemně i po celém dni na nohou.

Aside background image

Okres Náchod – místo plné skal a výhledů

Východní Čechy jsou hojně navštěvované pro romantické procházky skalními městy. Na výběr máte hned z několika směrů – z těch nejznámějších jako je Adršpach či Teplické skály, až po ty ne tak proslavené, ale přesto překrásné, Broumovské stěny nebo Ostaš. Zejména v těch méně turistických oblastech oceníte boty, na které je spoleh. Ideálně takové, které vám pevně drží kotník a krok i na mokrém terénu. Turistické Batky jsou pro tyto cesty jako ušité.

Tip od Julie: Na Teplické skály a jejich okolí si vyhraďte více dní. Kolem je opravdu mnoho míst, které by bylo škoda minout. Nejkrásnějším pro mě byla zřícenina Skály a místní Černé jezírko.

Aside background image

Těžký průmysl v novém pojetí

Opomenout bychom rozhodně neměli ani na Ostravu, která ze své průmyslové oblasti Dolní Vítkovice udělala přednost. Vydejte se na prohlídku areálem, navštivte Hornické muzeum nebo zajděte do jedné z vyhlášených kaváren. Naše zákaznice Tereza si oblíbila CoKafe, které má i vlastní pražírnu a pekárnu. Zvlášť při podzimních procházkách oceníte pohodlí a univerzálnost dámských Lydií. Nově si můžete vybrat ze střihu se zipem, či bez.

Tip od Terezy: Na Ostravě je skvělá jednoduchost MHD. Všude se dostanete pohodlně a veškeré prostředky přijímají karty. Navíc tramvaje často staví téměř před dveřmi hospůdek.

Aside background image

Na Moravu za vínem i přírodou

S tipem jsme mysleli i na milovníky vín. A kam jinam na podzim zavítat než na Moravu. Zákazník Honza nám doporučil obec Mutěnice kousek od Hodonína. Sice akce otevřené sklepy se konaly už před měsícem, ale o dobré víno tu není nikdy nouze. Procházku kolem sklípků pod Dubňanskou horou si můžete protáhnout až na Mutěnickou rozhlednu, kde se vám otevře výhled na okolí vesnice. A přesně na takové procházky jsou tenisky jako dělané. Ve společnosti vám udělají parádu, ale přitom se na ně můžete spolehnout i při výšlapu na kopec.

TIP od Honzy: Doporučit můžu snad každé vinařství z této oblasti, ale speciálně Jindrovo Vinařství. Můžete si u nich objednat degustaci i s prohlídkou vinice a pokud i doma dostanete chuť na kousek Moravy, lahev si jednoduše objednáte na jejich e-shopu.

Aside background image

Karlovy Vary – propojení města s přírodou

Nemůžete se rozhodnout jestli navštívit město, nebo se projít v přírodě? V Karlových Varech si na své přijde každý. Procházky po kolonádě s oplatkou v ruce si můžete prodloužit až do okolních lázeňských lesů a na celé město shlédnout z rozhledny Diana. Na zpáteční cestě z rozhledny doporučujeme navštívit Oboru Svatý Linhart, kde se nejen děti zabaví pozorováním zvířat. Za zmínku stojí i okolí Karlových Varů – historické město Loket, Svatošské skály nebo Andělská hora s výhledem do celého okolí.

Tip: Oblíbené tenisky vyrábíme ve 3 střizích a 8 barvách tak, aby zde svou barvu našel téměř každý.

Aside background image

Další ověřená místa najdete v článku: Kam na výlet po Česku. Máte i vy tip na výlet či procházku po naší krásné zemi? Budeme rádi, když se s námi podělíte, ať už na Instagramu s hashtagem #vaskynacestach nebo e-mailem: marketing@vasky.cz.

sdílet

Další příběhy

Přijměte výzvu #dejtosvaskami!

Přijměte výzvu #dejtosvaskami!

Letošní léto je ideální příležitostí se pořádně opřít do svých strachů. Skočte do toho naplno a přidejte se k Vasky výzvě #dejtosvaskami! Ten pocit z překonání vlastních hranic za to stojí. To vám garantujeme.

Limitka Vasky × Maappi

Limitka Vasky × Maappi

Letos slaví 700 let od svého založení Zlín, město, kde to všechno začalo. Právě tady přišel na svět nápad vyrábět poctivé české boty, a potom i desetitisíce párů Vasek, ve kterých už mnoho z vás kráčí po světě. Proto jsme se rozhodli velké jubileum uctít tak, jak nás to baví: Limitovanou edicí, která naše oblíbené město připomene na každém kroku. A tak vznikla spolupráce Vasky x Maappi. Pouhých 30 párů Vasek, které zdobí mapa Zlína od Matěje Hoška, mladého umělce, který trpí poruchou autistického spektra.

Za letním dobrodružstvím ve Vaskách

Za letním dobrodružstvím ve Vaskách

Rtuť na teploměru stoupá a s ní i chuť uzavřené boty schovat do botníku a nechat nohy volně dýchat. Najít ale letní obuv, která bude dostatečně pohodlná a praktická na celodenní pochůzky městem, a přitom dost stylová, aby doplnila jakýkoliv outfit, může být celkem oříšek. Ten jsme ale naštěstí rozlouskli za vás!

Vasky doplňky, spolehlivý doprovod na cesty

Vasky doplňky, spolehlivý doprovod na cesty

Ať už se vydáte na cestu okolo světa, nebo jen za humna, je důležité mít s sebou společníky, na které je spoleh za každé situace. A my pro vás pár takových máme. Kožené doplňky, ručně vyrobené ševci ve Zlíně, vás podrží jak ve víru dobrodružství, tak i v úplně běžný den.

Vkročte do jara ve Vaskách: 6 tipů na jarní boty

Vkročte do jara ve Vaskách: 6 tipů na jarní boty

Příroda se probudila ze zimního spánku. S tím přišel i čas na změnu – rozloučit se s teplou obuví, nechat se inspirovat přírodou a stejně jako ona přivítat přicházející jaro. Pojďte se podívat, které Vasky vás doprovodí při jarních dobrodružstvích.

Od našich šiček pro vás: Obujte nové Vasky baleríny!

Od našich šiček pro vás: Obujte nové Vasky baleríny!

Výroba Vasek teď žije jedním velkým vyslyšeným přáním. Nejen mnohých zákaznic, ale i našich milých šiček. Ty si k univerzálním Vaskám do města i na výlety přály i jedny speciální: Elegantní pár pro příležitosti, kdy je vzhled důležitější než nachozené kilometry. A tak přišly na svět baleríny Misty. První ryze dámské Vasky. V 5 barvách, aby si každá vybrala tu svoji, a ve velikostech 35–42.

K oltáři stylově: Řekněte své ano v teniskách na míru!

K oltáři stylově: Řekněte své ano v teniskách na míru!

Vkročte do společného života stylově! Párové svatební tenisky Teny uzpůsobené novomanželům na míru jsou jedinečným doplňkem, který vypadá skvěle naživo i na fotkách a bude krásnou vzpomínkou na váš svatební den. Hlavně v nich ale můžete k oltáři kráčet jistým krokem a naplno tančit až do pozdních nočních hodin, pohodlí zaručeno! Každý pár je pro vás vyrobený ručně zlínskými ševci z kvalitní kůže.

Jak zbavit kožené boty zápachu?

Jak zbavit kožené boty zápachu?

Představa toho, že se někde budete muset vyzout, je pro vás stejně nepříjemná jako zápach, který se line z vašich bot? Pojďte se s námi podívat, jak zatočit s nelibou vůní obuvi a jak jí jednoduše předcházet.

Můj účet

Zapomněli jste heslo?

Vytvořit účet

Pohodlně sledujte vaše objednávky na jednom místě a mějte k nim snadný přístup.

Už máte svůj účet? Přihlásit se