Přihlásit se / Registrace

6 tipů na výlety po Česku

Raději byste do ruchu měst, nebo dáte přednost procházkám přírodou? Poradíme vám, kam vyrazit na jednodenní výlet nebo rovnou víkendovou dovolenou. Společně s našimi zákazníky jsme připravili průvodce, který je plný tipů na krásná místa v Česku. Vydejte se je objevit s námi!

Na cestě údolím Lužnice s cestovatelem Michalem

Před nedávnem se našeho Instagramu ujal Michal Petrů, který vás vzal na cestu údolím Lužnice z Hvožďan ke Stádleckému mostu. Trasa dlouhá necelých 20 km ukrývá spoustu malebných míst. Jedním z nich je obec Bechyně se zámkem a klášterem, na kterou je krásný výhled z Pasovské vyhlídky. Další za zmínku stojí obec Dobronice. Zde najdete hned několik zajímavých míst – zříceninu hradu či kostel Nanebevzetí Panny Marie, u kterého je dokonalý pohled na východ slunce. Cestu Michal zakončil u Stádleckého mostu, kde můžete přestoupit na autobus směr Tábor.

Tip: Michal je velký milovník přírody a na svých cestách nedá dopustit na farmářky Farm Low Brown. V těch už několik let zažívá jedno dobrodružství za druhým.

Aside background image

Procházky Prahou s kávou v ruce

Pokud se rozhodnete den strávit ve městě a rovnou v tom hlavním, nevynechte procházku po Novém Světě na Hradčanech. I když je v samotném srdci Prahy, snadno se stane, že se v kouzelných uličkách budete procházet sami. Zpříjemněte si cestu dobrou kávou z místní stejnojmenné kavárny Nový Svět, na kterou narazíte jen pár kroků od Hradu. Tu nám doporučil zákazník Honza, který sem rád zavítá s rodinou.

Tip: Na procházky, nejen Prahou, jsou skvělé slip ony Leny. Nejenže vám ušetří čas při spěchu na autobus, ale díky anatomické stélce vám v nich bude příjemně i po celém dni na nohou.

Aside background image

Okres Náchod – místo plné skal a výhledů

Východní Čechy jsou hojně navštěvované pro romantické procházky skalními městy. Na výběr máte hned z několika směrů – z těch nejznámějších jako je Adršpach či Teplické skály, až po ty ne tak proslavené, ale přesto překrásné, Broumovské stěny nebo Ostaš. Zejména v těch méně turistických oblastech oceníte boty, na které je spoleh. Ideálně takové, které vám pevně drží kotník a krok i na mokrém terénu. Turistické Batky jsou pro tyto cesty jako ušité.

Tip od Julie: Na Teplické skály a jejich okolí si vyhraďte více dní. Kolem je opravdu mnoho míst, které by bylo škoda minout. Nejkrásnějším pro mě byla zřícenina Skály a místní Černé jezírko.

Aside background image

Těžký průmysl v novém pojetí

Opomenout bychom rozhodně neměli ani na Ostravu, která ze své průmyslové oblasti Dolní Vítkovice udělala přednost. Vydejte se na prohlídku areálem, navštivte Hornické muzeum nebo zajděte do jedné z vyhlášených kaváren. Naše zákaznice Tereza si oblíbila CoKafe, které má i vlastní pražírnu a pekárnu. Zvlášť při podzimních procházkách oceníte pohodlí a univerzálnost dámských Lydií. Nově si můžete vybrat ze střihu se zipem, či bez.

Tip od Terezy: Na Ostravě je skvělá jednoduchost MHD. Všude se dostanete pohodlně a veškeré prostředky přijímají karty. Navíc tramvaje často staví téměř před dveřmi hospůdek.

Aside background image

Na Moravu za vínem i přírodou

S tipem jsme mysleli i na milovníky vín. A kam jinam na podzim zavítat než na Moravu. Zákazník Honza nám doporučil obec Mutěnice kousek od Hodonína. Sice akce otevřené sklepy se konaly už před měsícem, ale o dobré víno tu není nikdy nouze. Procházku kolem sklípků pod Dubňanskou horou si můžete protáhnout až na Mutěnickou rozhlednu, kde se vám otevře výhled na okolí vesnice. A přesně na takové procházky jsou tenisky jako dělané. Ve společnosti vám udělají parádu, ale přitom se na ně můžete spolehnout i při výšlapu na kopec.

TIP od Honzy: Doporučit můžu snad každé vinařství z této oblasti, ale speciálně Jindrovo Vinařství. Můžete si u nich objednat degustaci i s prohlídkou vinice a pokud i doma dostanete chuť na kousek Moravy, lahev si jednoduše objednáte na jejich e-shopu.

Aside background image

Karlovy Vary – propojení města s přírodou

Nemůžete se rozhodnout jestli navštívit město, nebo se projít v přírodě? V Karlových Varech si na své přijde každý. Procházky po kolonádě s oplatkou v ruce si můžete prodloužit až do okolních lázeňských lesů a na celé město shlédnout z rozhledny Diana. Na zpáteční cestě z rozhledny doporučujeme navštívit Oboru Svatý Linhart, kde se nejen děti zabaví pozorováním zvířat. Za zmínku stojí i okolí Karlových Varů – historické město Loket, Svatošské skály nebo Andělská hora s výhledem do celého okolí.

Tip: Oblíbené tenisky vyrábíme ve 3 střizích a 8 barvách tak, aby zde svou barvu našel téměř každý.

Aside background image

Další ověřená místa najdete v článku: Kam na výlet po Česku. Máte i vy tip na výlet či procházku po naší krásné zemi? Budeme rádi, když se s námi podělíte, ať už na Instagramu s hashtagem #vaskynacestach nebo e-mailem: marketing@vasky.cz.

sdílet

Další příběhy

Zasněžená dobrodružství: 5 tipů na zimní výlety ve Vaskách

Zasněžená dobrodružství: 5 tipů na zimní výlety ve Vaskách

V zimě dá sice možná víc přemáhání vylézt z vyhřáté postele do mrazivého chladu venku, dobrodružství v zasněžené krajině se vám ale bohatě odvděčí kouzelnou atmosférou a výhledy. Obujte se a vyrazte s námi objevovat! Pokud už jste předchozí várku vyčerpali, i letos pro vás máme nekolik zajímavých tipů na zimní výlety!

Na cestách ve Vaskách už 3. rokem

Na cestách ve Vaskách už 3. rokem

3 roky ve Vaskách, mnoho set nachozených kilometrů a procestováno nespočet krásných míst v Česku i zahraničí. Spojili jsme se s naším zákazníkem Michalem Petrů, který je na Instagramu známý jako cestovatel a fotograf @losmichalos, aby nám řekl více o svých cestách ve Vaskách.

Jak pečovat o boty v zimě?

Jak pečovat o boty v zimě?

V zimě dostávají kožené boty zabrat víc než kdy jindy. Bez správné péče může tající sníh s posypovou solí pěkně zamávat se vzhledem i životností bot, dobrá zpráva ale je, že tomu můžete snadno zabránit!

Méně je někdy více: Nakupujte s rozvahou

Méně je někdy více: Nakupujte s rozvahou

Věděli jste, že téměř polovina bot, které se na světě vyrobí, putuje kvůli nadprodukci do slev? U nás ve Vaskách si na slevy příliš nepotrpíme, do středy 1. prosince ale přece jen některé oblíbené modely pořídíte za zvýhodněnou cenu. Z výše slevy se vám sice možná nezatočí hlava, respektuje ale všechno, na čem nám záleží. Pokud si přece jen chcete v nákupní horečce udělat radost, podívejte se s námi, jak při tom zbytečně nepřitížit planetě ani peněžence.

V Baťových stopách až do areálu Svit

V Baťových stopách až do areálu Svit

Neumíme si představit lepší místo, kde by pod rukama zkušených ševců a šiček mohly vznikat naše boty, než je zlínský areál Svit. Je nám tedy ctí rozšířit své působení o jeho prostory i s letitým vybavením, a navázat tak na roky tradičního řemesla jeho zakladatele Tomáše Bati, k jehož obuvnické se hrdě hlásíme. Ten areál založil už v 19. století, dnes zde však vznikají ručně vyrobené Vasky, které odsud do celé republiky putují až za vámi.

Footshop × Vasky: Když streetwear potká tradici

Footshop × Vasky: Když streetwear potká tradici

Možná jste už zaznamenali naši novou speciální spolupráci: limitovanou edici farmářek Footshop × Vasky s názvem Urban Hiking. Spojením zlínské obuvnické tradice s českou značkou prémiového streetwearu vznikl designový kousek, dostatečně pohodlný do hor a stylový do města. Vyjímat se ale bude i na sběratelské poličce, při příležitosti 10. výročí Footshopu totiž vznikl v pouhých 100 kusech.

Vyřešte letos Vánoce lokálně s tipy od Václava Staňka

Vyřešte letos Vánoce lokálně s tipy od Václava Staňka

Dopřejte si letos pravé české Vánoce! Náš Vašek pro vás sestavil pár tipů na spřátelené lokální značky, za jejichž výrobky se může s jistotou zaručit. K Vaskám je totiž pojí nejen Vaškova přízeň, ale i podobné hodnoty –⁠ všechny jsou postavené na ruční práci, kvalitních materiálech a tradičním řemesle. Sáhněte letos po lokálním dárku, u kterého přesně víte, kdo ho pro vás vyrobil.

Čtyři lokální značky, jeden nezapomenutelný dárek

Čtyři lokální značky, jeden nezapomenutelný dárek

Co vznikne, když své síly spojí čtyři lokální značky? Slibný výsledek na sebe nenechá čekat! Limitovaná edice adventního boxu od Čokoládovny JANEK je přesně takový případ, kdy dala spolupráce vzniknout něčemu neopakovatelnému. Věnujte letos dárek, na který se nezapomíná: Už jenom proto, že ho obdarovanému bude dlouhé roky připomínat jedna z jeho součástí, kožená peněženka od Vasek.

Můj účet

Zapomněli jste heslo?

Vytvořit účet

Pohodlně sledujte vaše objednávky na jednom místě a mějte k nim snadný přístup.

Už máte svůj účet? Přihlásit se