Přihlásit se / Registrace

Kam na výlet po Česku? Máme hned několik ověřených tipů

Léto ještě nekončí! Zaslali jste nám spoustu tipů na krásná místa v Česku i na Slovensku, která stojí za návštěvu a prozkoumání. Využijte slunečné dny a vydejte se za letními zážitky.

Nezapomenutelný výhled na Český Krumlov

Klikaté úzké uličky a dechberoucí výhledy, při kterých máte celé město jako na dlani. Krásy Českého Krumlova se vydala objevovat i Adéla ve svých kožených pantoflích Cork Pink. Ty jsou díky pohodlné anatomické stélce a neokoukané růžové barvě skvělou volbou pro celodenní procházky městem.

Tip od Adély: Jeden ze skvělých výhledů na krumlovský zámek najdete hned za Městským divadlem, kde si můžete dát i kávu na cestu v divadelní kavárně.

Aside background image

Den jako z pohádky

Na další z českých klenotů narazíte jen půl hodiny od Českého Krumlova – pohádkový zámek v Hluboké nad Vltavou a jeho překrásné zahrady by bylo škoda minout. Ve svých pantoflích Cork Black sem vyrazila i naše zákaznice Tereza.

Tip od nás: Nahlédněte v rámci prohlídky zámku do soukromých pokojů, kuchyně i na vyhlídkovou věž. Nezapomeňte na cestu s sebou přibalit piknikový koš s dobrotami a svůj pohádkový výlet zakončit v zámecké zahradě.

Aside background image

Objevte krásy Zlína

V rámci česko–slovenského léta nám ukázal náš Vašek svá oblíbená místa ve Zlíně, které rozhodně stojí za návštěvu. Na výlet se sem s rodinou vydala i Erika, která na cestu zvolila kožené pantofle Mary Pink. Jejich klasický střih s hravou růžovou ve spojení s benefity našich pantoflí z nich dělá ideální letní boty.

Tip od Eriky: Nejen dětem udělá radost návštěva místní zoo. Kromě zvířat z téměř celého světa na vás čeká hned několik průchozích expozic, v jedné z nich máte dokonce možnost pohladit a nakrmit rejnoky. V areálu zoo také můžete navštívit zámek Lešná.

Aside background image

Olomouc – město plné zážitků

Další české město, které se pyšní historii na každém kroku a bohatým kulturním životem. V Olomouci vás čeká nespočet nezapomenutelných zážitků, ať už jste milovník umění nebo gurmán. Ideální obuví na průzkum města a okolí jsou kožené sandály Cross, které vám díky anatomicky tvarované stélce a pásku přes patu poskytnou správnou podporu a pohodlí.

Tip od Majdy: Pokud chcete v jeden den stihnout co nejvíce zážitků, vydejte se na cestu městem na kole. Z velkých měst už můžete znát česká sdílená kola Rekola, která najdete i zde. Zapůjčení probíhá jednoduše přes aplikaci v telefonu a vyrazit s nimi můžete po městě i okolí.

Aside background image

Výlet za hranice

Láká vás dobrodružství za hranicemi? Navštivte naše sousedy na Slovensku! I tam najdete spoustu krásných měst, zachovalých památek a nespoutané přírody. Zákaznice Sylvia ve svých Vaskách navštívila Bojnický zámek, který můžete znát z mnoha filmů a pohádek.

Tip od nás: Na cesty městem doporučujeme páskové sandály Sany z nové kolekce. Jde o vzdušné a stylové boty, ve kterých díky pevné patě a nastavitelným páskům zvládnete procházky večerní Bratislavou i naučnou prohlídku zámku Bojnice.

Aside background image

Navštívili jste ve Vaskách zajímavé místo v Česku a Slovensku, o které se rádi podělíte? Využijte cestu Instagramu s hashtagem #vaskynacestach nebo nám napište na e-mail: marketing@vasky.cz.

sdílet

Další příběhy

Jak na Baťovu školu práce vzpomíná absolvent Jan Viktora?

Jak na Baťovu školu práce vzpomíná absolvent Jan Viktora?

V roce 1946 patřil pan Jan Viktora mezi 1 000 těch, kteří byli ze 4 000 účastníků vybráni jako studenti Baťovy školy práce. Už od založení v roce 1925 představovala revoluční řešení, kdy na studenty čekala nejprve 10hodinová směna a až následně výuka.

Vasky poprvé překročily hranice, a je o tom slyšet!

Vasky poprvé překročily hranice, a je o tom slyšet!

Ve Vaskách objevili zákazníci přes 55 zemí. Před časem firma jako taková poprvé překročila hranice a její cesta nemohla vést nikam jinam než k nejbližším sousedům na Slovensko. Zlín a Partizánske se spojují jako v době, kdy u nás obuvnictví vzkvétalo. I přesto, že jsou to jiná místa, směr Vasek zůstává stejný. Ruční výroba bot, u kterých víte, kdo a kde je vyrobil.

Objevování Kuksu s Adélou Marouškovou

Objevování Kuksu s Adélou Marouškovou

Tak trochu na samotě, ve stínu nedalekých Krkonoš, leží Kuks, který mnozí nazývají perlou baroka. Průvodcem nám tentokrát bude Adéla Maroušková (@adelionka), která se s námi podělí i o tipy, které ve všech turistických průvodcích nenajdete.

Objevte Zlín s naším Vaškem

Objevte Zlín s naším Vaškem

Kam jinam se v rámci česko-slovenského léta první vydat než do Zlína, města obuvi, které je i domovem Vasek. Zeptali jsme se proto našeho Vaška, jaká jsou jeho oblíbená místa a co ve Zlíně a jeho okolí rozhodně neminout, i když to třeba v průvodci nenajdete.

Novohradské hory s cestovatelem Michalem Petrů

Novohradské hory s cestovatelem Michalem Petrů

Objevte s námi tak trochu zapomenutý kraj Novohradských hor. Jednu z posledních ukázek české divočiny s nedotčenými lesy, rozlehlými loukami s kvítím, šumějícími potoky a rybníky, na kterých se zrcadlí okouzlující západy slunce. Průvodcem bude Michal Petrů (@losmichalos), který má oblast prochozenou křížem krážem

Jak na zodpovědnější obouvání

Jak na zodpovědnější obouvání

Dobře padnoucí boty jsou základ botníku. Nejenže se v nich budete cítit skvěle za každé okolnosti, ale při správném zacházení vám mohou vydržet i několik sezón. A to ve výsledku šetří vaši peněženku i životní prostředí. Chcete se dozvědět, jak udržet své boty ve hře co nejdéle? Máme pro vás hned několik rad a tipů!

Jak vznikají vaše Vasky? Provedeme vás výrobou s Bárou Jánovou

Jak vznikají vaše Vasky? Provedeme vás výrobou s Bárou Jánovou

Nedávno jsme vás vzali skrz příběh na Instagramu a Facebooku do naší zlínské dílny, kde jsme s Bárou Jánovou vyráběli Vasky na její cestu za sázením stromů. Těší nás, že se tolik z vás zapojilo a pomohlo Báře ve výběru. Pokud jste výrobu Vasek nestihli, nezoufejte, dnes vám ukážeme krok za krokem jak (nejen) dámské kotníkové boty vznikají!

Nejsevernější místo Evropy dobudou Prostějováci. Jedou na Nordkapp!

Nejsevernější místo Evropy dobudou Prostějováci. Jedou na Nordkapp!

O malé výpravě, která vyrazila z Prostějova. Účastník Bořek Nagy spolu s kamarádem Jarkem Soldánem na nejsevernějším místě Evropy, norský Nordkapp. Cesta byla dlouhá 3047 kilometrů.

Můj účet

Zapomněli jste heslo?

Vytvořit účet

Pohodlně sledujte vaše objednávky na jednom místě a mějte k nim snadný přístup.

Už máte svůj účet? Přihlásit se