Přihlásit se / Registrace

Jak pečovat o boty v zimě?

V zimě dostávají kožené boty zabrat víc než kdy jindy. Bez správné péče může tající sníh s posypovou solí pěkně zamávat se vzhledem i životností bot, dobrá zpráva ale je, že tomu můžete snadno zabránit!

Základ v prevenci

Pokud se o své boty dlouhodobě dobře staráte, máte napůl vyhráno, prevence je totiž základ. Dobrým promazáním a naimpregnováním bot předejdete zásadním škodám. Postupujte podle návodu, který jsme popsali v článku s péčí o kožené boty – boty vyčistěte, ošetřete krémem, vykartáčujte a naimpregnujte. To zaručí, že se k nim voda jen tak nedostane.

Tip: V kategorii Péče najdete vše potřebné pro starost o vaše kožené boty.

Se sušením opatrně

Když se sněhem probrodíte až domů a konečně se přezujete do teplých bačkor, zvyk často velí nechat mokré boty vyschnout u kamen či na topení. Rychlé schnutí ale kůži neprospívá, může potom ztvrdnout a snadněji se lámat nebo praskat. Vložte raději botám do špiček novinový papír a nechte je vyschnout v pokojové teplotě, dál od přímého zdroje tepla.

Zbavte boty soli

Po procházce městem vás často potrápí solné mapy. Sůl ihned po příchodu z ještě mokrých bot otřete vlhkým hadrem. Tím byste se jí měli bez problému zbavit. Pokud ale přece jen zůstane na povrchu bílá stopa, po uschnutí boty dočistěte suchým flanelovým hadříkem. S extra odolnými skvrnami si snadno poradí i čistící pěna.

Tip: O tom, jak pečovat o kožené boty celoročně, jsme se rozepsali v jednom z předchozích článků.

Věnujte svým botám náležitou péči po celý rok, odmění se vám za to mnoha společnými zážitky!

Ošetřující přípravky

Kartáč na leštění bot

Kartáč na leštění bot

299 Kč
Kartáček na čištění

Kartáček na čištění

99 Kč
Krém Multicolour

Krém Multicolour

219 Kč
Krém Rustic

Krém Rustic

219 Kč
Krém Leather Brown

Krém Leather Brown

199 Kč
Krém Leather Black

Krém Leather Black

199 Kč
Multiclean

Multiclean

199 Kč
Impregnace Nano Protect

Impregnace Nano Protect

319 Kč
Houbička na čištění

Houbička na čištění

49 Kč
sdílet

Další příběhy

Vasky doplňky, spolehlivý doprovod na cesty

Vasky doplňky, spolehlivý doprovod na cesty

Ať už se vydáte na cestu okolo světa, nebo jen za humna, je důležité mít s sebou společníky, na které je spoleh za každé situace. A my pro vás pár takových máme. Kožené doplňky, ručně vyrobené ševci ve Zlíně, vás podrží jak ve víru dobrodružství, tak i v úplně běžný den.

Vkročte do jara ve Vaskách: 6 tipů na jarní boty

Vkročte do jara ve Vaskách: 6 tipů na jarní boty

Příroda se probudila ze zimního spánku. S tím přišel i čas na změnu – rozloučit se s teplou obuví, nechat se inspirovat přírodou a stejně jako ona přivítat přicházející jaro. Pojďte se podívat, které Vasky vás doprovodí při jarních dobrodružstvích.

Od našich šiček pro vás: Obujte nové Vasky baleríny!

Od našich šiček pro vás: Obujte nové Vasky baleríny!

Výroba Vasek teď žije jedním velkým vyslyšeným přáním. Nejen mnohých zákaznic, ale i našich milých šiček. Ty si k univerzálním Vaskám do města i na výlety přály i jedny speciální: Elegantní pár pro příležitosti, kdy je vzhled důležitější než nachozené kilometry. A tak přišly na svět baleríny Misty. První ryze dámské Vasky. V 5 barvách, aby si každá vybrala tu svoji, a ve velikostech 35–42.

K oltáři stylově: Řekněte své ano v teniskách na míru!

K oltáři stylově: Řekněte své ano v teniskách na míru!

Vkročte do společného života stylově! Párové svatební tenisky Teny uzpůsobené novomanželům na míru jsou jedinečným doplňkem, který vypadá skvěle naživo i na fotkách a bude krásnou vzpomínkou na váš svatební den. Hlavně v nich ale můžete k oltáři kráčet jistým krokem a naplno tančit až do pozdních nočních hodin, pohodlí zaručeno! Každý pár je pro vás vyrobený ručně zlínskými ševci z kvalitní kůže.

Jak zbavit kožené boty zápachu?

Jak zbavit kožené boty zápachu?

Představa toho, že se někde budete muset vyzout, je pro vás stejně nepříjemná jako zápach, který se line z vašich bot? Pojďte se s námi podívat, jak zatočit s nelibou vůní obuvi a jak jí jednoduše předcházet.

Jak začít s barefootovou obuví?

Jak začít s barefootovou obuví?

Říká se, že kdo se jednou začne obouvat do barefoot obuvi, už nechce jinak. A něco na tom bude. Speciální obuv s tenkou podrážkou a charakteristickým střihem, který umožňuje volný pohyb prstů, vám pomůže navrátit přirozený styl chůze i zdravý postoj. Než se však vaše nohy, které strávily celý život v běžné obuvi, naučí zapojovat ty správné svaly a využít plný potenciál chodidla, je dobré jim přechod na barefoot trochu usnadnit.

Lehký krok i svědomí: Jsou tu první vegan Vasky!

Lehký krok i svědomí: Jsou tu první vegan Vasky!

Nejednou jsme od našich příznivců zaslechli, že by sice rádi obuli své Vasky, ale k jejich životnímu stylu a přesvědčení zkrátka pravá kůže nesedí. A protože se každým svým krokem snažíme posouvat kupředu, chvíli jsme si s touto myšlenkou pohrávali, dlouho zkoumali a testovali, až jsou konečně tady: úplně první 100% veganské Vasky.

Zasněžená dobrodružství: 5 tipů na zimní výlety ve Vaskách

Zasněžená dobrodružství: 5 tipů na zimní výlety ve Vaskách

V zimě dá sice možná víc přemáhání vylézt z vyhřáté postele do mrazivého chladu venku, dobrodružství v zasněžené krajině se vám ale bohatě odvděčí kouzelnou atmosférou a výhledy. Obujte se a vyrazte s námi objevovat! Pokud už jste předchozí várku vyčerpali, i letos pro vás máme nekolik zajímavých tipů na zimní výlety!

Můj účet

Zapomněli jste heslo?

Vytvořit účet

Pohodlně sledujte vaše objednávky na jednom místě a mějte k nim snadný přístup.

Už máte svůj účet? Přihlásit se