Pořiďte si do 29. 11. tenisky a pantofle se slevou 15 % a klíčenkou ZDARMA
Přihlásit se / Registrace

Podpořte na Hithitu vznik ručně vyráběných tenisek ze Zlína

Chtěli jste české tenisky a my se více než rok věnovali jejich vývoji. Výsledkem jsou ručně vyráběné Vasky z pravé kůže, které spojují tradiční obuvnické řemeslo a trendy dnešní doby. První krok jsme zvládli a ten další můžeme udělat jen společně s vámi. Proto potřebujeme vaši pomoc. Buďte součástí zásadního kroku Vasek a pojďte s námi nastartovat TENISKOVOU VÝROBU!

Každý si zaslouží pořádné boty. Proto jsme přišli s teniskami, u kterých člověk ví, kdo a z čeho je vyrobil. Kouzlo Vasek tkví zkrátka v tom, že věci chceme dělat pořádně a bez kompromisů. U tenisek to nebude jinak!

Teny v odstínech Black, Pink, Blue a Caramel

Teny v odstínech Black, Pink, Blue a Caramel

CO JE NAŠÍM CÍLEM?

Chceme, abyste mohli hrdě nosit tenisky, na které se budete moci spolehnout, ať jste kdekoliv. Tenisky, které si umíme vyrobit tady u nás v Česku. Tenisky, při jejichž nošení vás může těšit pocit, že jste podpořili mladou českou značku, která hledá způsoby, jak naplnit své představy o férové výrobě.

Pokud nám pomůžete vybrat dostatek financí, zahájíme jejich výrobu a co víc, budeme se moci nadále věnovat vývoji nových střihů, barev či konfigurátoru. Věříme, že poctivá práce má na trhu své místo a společně naplníme sen o českých teniskách.

Václav Staněk se ševcem

Václav Staněk se ševcem

PROČ NÁS PODPOŘIT?

Jsme česká obuvnická značka, která se snaží rozvíjet obuvnickou tradici. Uvědomujeme si hodnotu řemesla, a především lidského doteku, který je v dnešní době tak vzácný a důležitý. Každý vyrobený pár projde rukama dvanácti zkušených ševců a šiček, kteří mu věnují svou péči. Díky tomu máme pod kontrolou kvalitu, která dělá Vasky Vaskama.

Už při vzniku značky jsme se zařekli, že nebudeme slevovat ze svých nároků a s kompromisy se nespokojíme. Zatímco spousta firem směřuje svou výrobu do zemí Dálného východu, kde jsou výrobní náklady nižší, my se snažíme být soběstační a lokální. Vše, co děláme, děláme u nás. Kromě uspokojení zákazníků dbáme na spokojenost našich šiček a ševců, kteří dávají vznik našim botám.

Pokud nás podpoříte a koupíte si naše tenisky, ukážete nám, že se ubíráme správným směrem. Že je skutečně zájem o to, co děláme a za vybrané prostředky nám umožníte nadále posouvat obuvnictví. V případě, že cílové částky (450 000 kč) nedosáhneme, peníze se vám vrátí na účet.

Máme velké plány, a proto je každý váš příspěvek pro nás krokem kupředu. Nehledě na výši příspěvku si vážíme každého, kdo se do naší cesty zapojí. Byli, jste a budete to vždycky právě vy, kdo tvoří kroky Vasek.

CO BY VÁS MOHLO ZAJÍMAT?

Nové tenisky jsme oprostili od všech přebytečných detailů, upravili vše podle našeho vlastního vkusu a výsledkem jsou jednoduché linie, minimalistický vzhled a neokoukané barvy. Co jsme zachovali je lokálnost, ruční výroba, která je stěžejní pro jejich odolnost a výdrž.

Vlastnosti našich bot obzvlášť oceňují ti, kdo si potrpí na kvalitu provedení, udržitelnost a fairtrade. Zároveň do Vasek vkládáme naši vlastní touhu po objevování a cestování, a tak se i ony chtějí podívat do celého světa. Věříme, že vám budou společníkem při dobrodružstvích a zážitcích, ať už se vydáte kamkoliv. Věříme, že jednou s vámi projdou opravdu celý svět.

JAK TO VŠECHNO ZAČALO?

Naši obuvnickou značku založil tehdy osmnáctiletý Václav Staněk v domovském Zlíně. Stal se čtyřnásobným juniorským mistrem České republiky a měl dobře našlápnuto k atletické kariéře. Kvůli cukrovce ale musel skončit s vrcholovým sportem a energii, kterou dřív investoval do sportu, vložil do podnikání.

Rozhodl se, že naváže na zlínskou obuvnickou tradici a začne vyrábět boty, u kterých člověk ví, kdo a z čeho je vyrobil. Pod rukama zkušených šiček a ševců vznikají boty vyrobené z materiálů od regionálních dodavatelů a ušité na strojích, které ještě pamatují slavnou baťovskou éru.

Za čtyři roky fungování Vasky prodaly přes třicet tisíc párů, představily desítky nových kolekcí, otevřely čtyři kamenné prodejny a společně se zákazníky procestovaly kus světa. Za úspěchy naší značky stojí poctivá ruční práce, která dělá Vasky takové, jaké jsou. Kouzlo obuvnického řemesla tkví v tom, že si věci nechceme zjednodušovat.

Tým ševců Vasky

Tým ševců Vasky

ZA CO BUDEME VDĚČNÍ?

Je zřejmé, že nejvíce nám pomůžete, když nás podpoříte finančně. Těžko se nám však podaří cílovou částku vybrat, pokud se naše volání o podporu nedostane k dostatečnému množství lidí. Proto pokud máte sociální sítě, e-mail, telefon, nebo jakýkoliv další komunikační prostředek, který by mohl pomoci naši kampaň šířit, budeme za vaše sdílení velmi vděční.

V dnešním světě je náročné získat si pozornost, protože podnětů, které na nás působí, je opravdu hodně. Věřte, že i sebemenší zmínka šířící myšlenku naší kampaně pomůže.

Sdílet nás můžete na: Facebooku | Instagramu | Twitteru | LinkedInu

To je za nás vše. Z celého srdce vám děkujeme za podporu! ❤️

Tým Vasky

sdílet

Další příběhy

Tipy na letní outfity i cestování s Pavlínou Louženskou

Tipy na letní outfity i cestování s Pavlínou Louženskou

Tipy na letní outfity, cestování a mnohem víc...

Vykročte do léta v sandálech Vasky

Vykročte do léta v sandálech Vasky

Pantofle: Vaše nová nejoblíbenější letní obuv

Pantofle: Vaše nová nejoblíbenější letní obuv

Vasky šijí roušky

Vasky šijí roušky

PRO VŠECHNY, KTEŘÍ CHTĚJÍ POMOCI #rouskyvsem

PRO VŠECHNY, KTEŘÍ CHTĚJÍ POMOCI #rouskyvsem

V těžkých situacích je potřeba se semknout a pomáhat si.

Vasky místo bot šijí roušky pro zlínskou nemocnici. Spojily se i s Maappi

Vasky místo bot šijí roušky pro zlínskou nemocnici. Spojily se i s Maappi

Jak se dílna na boty stala přes noc místem, kde se šijí roušky.

Vydejte se s námi do zlínské výroby

Vydejte se s námi do zlínské výroby

Malý náhled do zlínské výroby.

Nová Vasky kolekce: Přezujte se do černobílé

Nová Vasky kolekce: Přezujte se do černobílé

Můj účet

Zapomněli jste heslo?

Vytvořit účet

Pohodlně sledujte vaše objednávky na jednom místě a mějte k nim snadný přístup.

Už máte svůj účet? Přihlásit se