Přihlásit se / Registrace

Méně je někdy více: Nakupujte s rozvahou

Věděli jste, že téměř polovina bot, které se na světě vyrobí, putuje kvůli nadprodukci do slev? U nás ve Vaskách si na slevy příliš nepotrpíme, do středy 1. prosince ale přece jen některé oblíbené modely pořídíte za zvýhodněnou cenu. Z výše slevy se vám sice možná nezatočí hlava, respektuje ale všechno, na čem nám záleží. Pokud si přece jen chcete v nákupní horečce udělat radost, podívejte se s námi, jak při tom zbytečně nepřitížit planetě ani peněžence.

1) Nakupujte s rozmyslem

Ve Vaskách preferujeme kvalitu před kvantitou. Věříme, že investice do jednoho či několika řemeslně propracovaných párů pro (téměř) každou příležitost zdaleka předčí plný botník. Právě proto naše boty vyrábíme v nadčasovém designu a kvalitě, která vydrží. Takové, se kterými vás čekají roky nošení, objevování a zážitků. Zkrátka boty, které budete mít rádi. A to respektuje i jejich cena. Ta se totiž odvíjí nejen od kvalitního materiálu, ale i od hodnoty poctivé ruční práce každého z 12 zkušených ševců, který se na výrobě Vasek podílí.

Vyberte si svůj nadčasový kousek:

Oblíbené
Farm Medium Brown

Farm Medium Brown

2 999 Kč
Farm Medium Caramel

Farm Medium Caramel

2 999 Kč
Farm Medium Black

Farm Medium Black

2 999 Kč
Náš tip
Teny White

Teny White

2 699 Kč
Teny Blue

Teny Blue

2 699 Kč
Náš tip
Teny Caramel

Teny Caramel

2 699 Kč
Náš tip
Teny Pink

Teny Pink

2 699 Kč
Náš tip
Leny Black

Leny Black

2 399 Kč
Náš tip
Leny White

Leny White

2 399 Kč
Náš tip
Leny Grey

Leny Grey

2 399 Kč

2) Vybírejte moudře

V době rychlé módy, vyrobené především pro krátkodobou spotřebu, je o to důležitější a těžší najít obuv, která vydrží. Udržitelnost výrobku totiž kromě jeho samotného původu tkví i v mnoha opakovaných použitích. Obzvlášť u obuvi se vyšší počáteční investice vyplatí. Levné boty, které se zanedlouho rozlepí nebo proděraví, vás ve výsledku na jedno obutí vyjdou výrazně dráž než ty za vyšší cenu, které budete nosit dlouhé roky.

Jak ale poznáte, které to jsou? Základem dobré boty je především kvalitní materiál. Sázkou na jistotu je pravá kůže. Sledujte i zpracování boty: Šití po celém obvodu, které u nás najdete třeba u polobotek a většiny kotníkových bot, zaručuje vyšší odolnost než lepení. Dobrým ukazatelem kvality mohou být i recenze od předchozích zákazníků, zkuste si je pořádně prostudovat.

3) Dopřejte botám dlouhý život

Naši zkušení ševci udělali všechno pro to, aby vám dopřáli kvalitní boty na mnoho let. A dál už je to na vás. K tomu, abyste ve svých Vaskách mohli prožít spoustu dobrodružství, je třeba jim věnovat správnou péči. Můžeme ale slíbit, že se vám za ni odmění mnoha společnými (k)roky.

Život svých kožených bot prodloužíte snadno: Prvním krokem je důkladné vyčištění. O odstranění špíny i starých krémů se postará čisticí pěna na obuv. Následuje krémování a po něm ještě rozleštění. Na závěr použijte impregnaci na boty, díky které vám boty jen tak nepromoknou.

Podrobnější návod i s fotografiemi najdete v našem článku Jak pečovat o kožené boty.

Náš tip
Multiclean

Multiclean

199 Kč
Aside background image

A když se přece jen objeví nějaká vada, nebojte se boty nechat opravit, Vasky zkrátka do koše nepatří! Výměnu podrážky, sešití vypáraného švu nebo slepení zvládne každý dobrý švec.

Nenakupujte kvůli slevě, ale raději se slevou. Promyšlená investice do kvalitního výrobku, který s vámi prožije radosti i strasti mnoha dalších let, vám nakonec přinese mnohem více potěšení než impulzivní nákup. Za pravdu nám v tom jistě dá i spousta spokojených zákazníků, se kterými už se naše boty ze Zlína podívaly do 55 světových zemí.

sdílet

Další příběhy

Zasněžená dobrodružství: 5 tipů na zimní výlety ve Vaskách

Zasněžená dobrodružství: 5 tipů na zimní výlety ve Vaskách

V zimě dá sice možná víc přemáhání vylézt z vyhřáté postele do mrazivého chladu venku, dobrodružství v zasněžené krajině se vám ale bohatě odvděčí kouzelnou atmosférou a výhledy. Obujte se a vyrazte s námi objevovat! Pokud už jste předchozí várku vyčerpali, i letos pro vás máme nekolik zajímavých tipů na zimní výlety!

Na cestách ve Vaskách už 3. rokem

Na cestách ve Vaskách už 3. rokem

3 roky ve Vaskách, mnoho set nachozených kilometrů a procestováno nespočet krásných míst v Česku i zahraničí. Spojili jsme se s naším zákazníkem Michalem Petrů, který je na Instagramu známý jako cestovatel a fotograf @losmichalos, aby nám řekl více o svých cestách ve Vaskách.

Jak pečovat o boty v zimě?

Jak pečovat o boty v zimě?

V zimě dostávají kožené boty zabrat víc než kdy jindy. Bez správné péče může tající sníh s posypovou solí pěkně zamávat se vzhledem i životností bot, dobrá zpráva ale je, že tomu můžete snadno zabránit!

V Baťových stopách až do areálu Svit

V Baťových stopách až do areálu Svit

Neumíme si představit lepší místo, kde by pod rukama zkušených ševců a šiček mohly vznikat naše boty, než je zlínský areál Svit. Je nám tedy ctí rozšířit své působení o jeho prostory i s letitým vybavením, a navázat tak na roky tradičního řemesla jeho zakladatele Tomáše Bati, k jehož obuvnické se hrdě hlásíme. Ten areál založil už v 19. století, dnes zde však vznikají ručně vyrobené Vasky, které odsud do celé republiky putují až za vámi.

Footshop × Vasky: Když streetwear potká tradici

Footshop × Vasky: Když streetwear potká tradici

Možná jste už zaznamenali naši novou speciální spolupráci: limitovanou edici farmářek Footshop × Vasky s názvem Urban Hiking. Spojením zlínské obuvnické tradice s českou značkou prémiového streetwearu vznikl designový kousek, dostatečně pohodlný do hor a stylový do města. Vyjímat se ale bude i na sběratelské poličce, při příležitosti 10. výročí Footshopu totiž vznikl v pouhých 100 kusech.

Vyřešte letos Vánoce lokálně s tipy od Václava Staňka

Vyřešte letos Vánoce lokálně s tipy od Václava Staňka

Dopřejte si letos pravé české Vánoce! Náš Vašek pro vás sestavil pár tipů na spřátelené lokální značky, za jejichž výrobky se může s jistotou zaručit. K Vaskám je totiž pojí nejen Vaškova přízeň, ale i podobné hodnoty –⁠ všechny jsou postavené na ruční práci, kvalitních materiálech a tradičním řemesle. Sáhněte letos po lokálním dárku, u kterého přesně víte, kdo ho pro vás vyrobil.

Čtyři lokální značky, jeden nezapomenutelný dárek

Čtyři lokální značky, jeden nezapomenutelný dárek

Co vznikne, když své síly spojí čtyři lokální značky? Slibný výsledek na sebe nenechá čekat! Limitovaná edice adventního boxu od Čokoládovny JANEK je přesně takový případ, kdy dala spolupráce vzniknout něčemu neopakovatelnému. Věnujte letos dárek, na který se nezapomíná: Už jenom proto, že ho obdarovanému bude dlouhé roky připomínat jedna z jeho součástí, kožená peněženka od Vasek.

6 tipů na výlety po Česku

6 tipů na výlety po Česku

Raději byste do ruchu měst, nebo dáte přednost procházkám přírodou? Poradíme vám, kam vyrazit na jednodenní výlet nebo rovnou víkendovou dovolenou. Společně s našimi zákazníky jsme připravili průvodce, který je plný tipů na krásná místa v Česku. Vydejte se je objevit s námi!

Můj účet

Zapomněli jste heslo?

Vytvořit účet

Pohodlně sledujte vaše objednávky na jednom místě a mějte k nim snadný přístup.

Už máte svůj účet? Přihlásit se