Přihlásit se / Registrace
Doprava zdarma na vše do 10. 8.

Méně je někdy více: Nakupujte s rozvahou

Věděli jste, že téměř polovina bot, které se na světě vyrobí, putuje kvůli nadprodukci do slev? U nás ve Vaskách si na slevy příliš nepotrpíme, do středy 1. prosince ale přece jen některé oblíbené modely pořídíte za zvýhodněnou cenu. Z výše slevy se vám sice možná nezatočí hlava, respektuje ale všechno, na čem nám záleží. Pokud si přece jen chcete v nákupní horečce udělat radost, podívejte se s námi, jak při tom zbytečně nepřitížit planetě ani peněžence.

1) Nakupujte s rozmyslem

Ve Vaskách preferujeme kvalitu před kvantitou. Věříme, že investice do jednoho či několika řemeslně propracovaných párů pro (téměř) každou příležitost zdaleka předčí plný botník. Právě proto naše boty vyrábíme v nadčasovém designu a kvalitě, která vydrží. Takové, se kterými vás čekají roky nošení, objevování a zážitků. Zkrátka boty, které budete mít rádi. A to respektuje i jejich cena. Ta se totiž odvíjí nejen od kvalitního materiálu, ale i od hodnoty poctivé ruční práce každého z 12 zkušených ševců, který se na výrobě Vasek podílí.

Vyberte si svůj nadčasový kousek:

Farm Medium Brown

Farm Medium Brown

2 999 Kč
Farm Medium Caramel

Farm Medium Caramel

2 999 Kč
Farm Medium Black

Farm Medium Black

2 999 Kč
TIP NA LÉTO
Teny White

Teny White

2 699 Kč
Teny Blue

Teny Blue

2 699 Kč
TIP NA LÉTO
Teny Caramel

Teny Caramel

2 699 Kč
Teny Pink

Teny Pink

2 699 Kč
Leny Black

Leny Black

2 399 Kč
Leny White

Leny White

2 399 Kč
Leny Grey

Leny Grey

2 399 Kč

2) Vybírejte moudře

V době rychlé módy, vyrobené především pro krátkodobou spotřebu, je o to důležitější a těžší najít obuv, která vydrží. Udržitelnost výrobku totiž kromě jeho samotného původu tkví i v mnoha opakovaných použitích. Obzvlášť u obuvi se vyšší počáteční investice vyplatí. Levné boty, které se zanedlouho rozlepí nebo proděraví, vás ve výsledku na jedno obutí vyjdou výrazně dráž než ty za vyšší cenu, které budete nosit dlouhé roky.

Jak ale poznáte, které to jsou? Základem dobré boty je především kvalitní materiál. Sázkou na jistotu je pravá kůže. Sledujte i zpracování boty: Šití po celém obvodu, které u nás najdete třeba u polobotek a většiny kotníkových bot, zaručuje vyšší odolnost než lepení. Dobrým ukazatelem kvality mohou být i recenze od předchozích zákazníků, zkuste si je pořádně prostudovat.

3) Dopřejte botám dlouhý život

Naši zkušení ševci udělali všechno pro to, aby vám dopřáli kvalitní boty na mnoho let. A dál už je to na vás. K tomu, abyste ve svých Vaskách mohli prožít spoustu dobrodružství, je třeba jim věnovat správnou péči. Můžeme ale slíbit, že se vám za ni odmění mnoha společnými (k)roky.

Život svých kožených bot prodloužíte snadno: Prvním krokem je důkladné vyčištění. O odstranění špíny i starých krémů se postará čisticí pěna na obuv. Následuje krémování a po něm ještě rozleštění. Na závěr použijte impregnaci na boty, díky které vám boty jen tak nepromoknou.

Podrobnější návod i s fotografiemi najdete v našem článku Jak pečovat o kožené boty.

Multiclean

Multiclean

199 Kč
Aside background image

A když se přece jen objeví nějaká vada, nebojte se boty nechat opravit, Vasky zkrátka do koše nepatří! Výměnu podrážky, sešití vypáraného švu nebo slepení zvládne každý dobrý švec.

Nenakupujte kvůli slevě, ale raději se slevou. Promyšlená investice do kvalitního výrobku, který s vámi prožije radosti i strasti mnoha dalších let, vám nakonec přinese mnohem více potěšení než impulzivní nákup. Za pravdu nám v tom jistě dá i spousta spokojených zákazníků, se kterými už se naše boty ze Zlína podívaly do 55 světových zemí.

sdílet

Další příběhy

Přijměte výzvu #dejtosvaskami!

Přijměte výzvu #dejtosvaskami!

Letošní léto je ideální příležitostí se pořádně opřít do svých strachů. Skočte do toho naplno a přidejte se k Vasky výzvě #dejtosvaskami! Ten pocit z překonání vlastních hranic za to stojí. To vám garantujeme.

Limitka Vasky × Maappi

Limitka Vasky × Maappi

Letos slaví 700 let od svého založení Zlín, město, kde to všechno začalo. Právě tady přišel na svět nápad vyrábět poctivé české boty, a potom i desetitisíce párů Vasek, ve kterých už mnoho z vás kráčí po světě. Proto jsme se rozhodli velké jubileum uctít tak, jak nás to baví: Limitovanou edicí, která naše oblíbené město připomene na každém kroku. A tak vznikla spolupráce Vasky x Maappi. Pouhých 30 párů Vasek, které zdobí mapa Zlína od Matěje Hoška, mladého umělce, který trpí poruchou autistického spektra.

Za letním dobrodružstvím ve Vaskách

Za letním dobrodružstvím ve Vaskách

Rtuť na teploměru stoupá a s ní i chuť uzavřené boty schovat do botníku a nechat nohy volně dýchat. Najít ale letní obuv, která bude dostatečně pohodlná a praktická na celodenní pochůzky městem, a přitom dost stylová, aby doplnila jakýkoliv outfit, může být celkem oříšek. Ten jsme ale naštěstí rozlouskli za vás!

Vasky doplňky, spolehlivý doprovod na cesty

Vasky doplňky, spolehlivý doprovod na cesty

Ať už se vydáte na cestu okolo světa, nebo jen za humna, je důležité mít s sebou společníky, na které je spoleh za každé situace. A my pro vás pár takových máme. Kožené doplňky, ručně vyrobené ševci ve Zlíně, vás podrží jak ve víru dobrodružství, tak i v úplně běžný den.

Vkročte do jara ve Vaskách: 6 tipů na jarní boty

Vkročte do jara ve Vaskách: 6 tipů na jarní boty

Příroda se probudila ze zimního spánku. S tím přišel i čas na změnu – rozloučit se s teplou obuví, nechat se inspirovat přírodou a stejně jako ona přivítat přicházející jaro. Pojďte se podívat, které Vasky vás doprovodí při jarních dobrodružstvích.

Od našich šiček pro vás: Obujte nové Vasky baleríny!

Od našich šiček pro vás: Obujte nové Vasky baleríny!

Výroba Vasek teď žije jedním velkým vyslyšeným přáním. Nejen mnohých zákaznic, ale i našich milých šiček. Ty si k univerzálním Vaskám do města i na výlety přály i jedny speciální: Elegantní pár pro příležitosti, kdy je vzhled důležitější než nachozené kilometry. A tak přišly na svět baleríny Misty. První ryze dámské Vasky. V 5 barvách, aby si každá vybrala tu svoji, a ve velikostech 35–42.

K oltáři stylově: Řekněte své ano v teniskách na míru!

K oltáři stylově: Řekněte své ano v teniskách na míru!

Vkročte do společného života stylově! Párové svatební tenisky Teny uzpůsobené novomanželům na míru jsou jedinečným doplňkem, který vypadá skvěle naživo i na fotkách a bude krásnou vzpomínkou na váš svatební den. Hlavně v nich ale můžete k oltáři kráčet jistým krokem a naplno tančit až do pozdních nočních hodin, pohodlí zaručeno! Každý pár je pro vás vyrobený ručně zlínskými ševci z kvalitní kůže.

Jak zbavit kožené boty zápachu?

Jak zbavit kožené boty zápachu?

Představa toho, že se někde budete muset vyzout, je pro vás stejně nepříjemná jako zápach, který se line z vašich bot? Pojďte se s námi podívat, jak zatočit s nelibou vůní obuvi a jak jí jednoduše předcházet.

Můj účet

Zapomněli jste heslo?

Vytvořit účet

Pohodlně sledujte vaše objednávky na jednom místě a mějte k nim snadný přístup.

Už máte svůj účet? Přihlásit se