Přihlásit se / Registrace

Jak na zodpovědnější obouvání

Dobře padnoucí boty jsou základ botníku. Nejenže se v nich budete cítit skvěle za každé okolnosti, ale při správném zacházení vám mohou vydržet i několik sezón. A to ve výsledku šetří vaši peněženku i životní prostředí. Chcete se dozvědět, jak udržet své boty ve hře co nejdéle? Máme pro vás hned několik rad a tipů!

Udržitelná obuv je náš cíl

Problematika udržitelnosti je nám blízká už od začátku Vasek. Tím, že výroba kůže je pro planetu náročný proces, se snažíme k jejímu zpracování přistupovat zodpovědně. Každý pár bot vyrábíme poctivě u nás v Česku, abychom vám už v začátku nastavili co nejpříznivější podmínky pro dlouhou životnost obuvi. To dokazuje i příběh jednoho z našich prvních zákazníků – Jaroslava, který Vasky bere za dobrodružstvím už 5 let. A že je na cestách rozhodně nešetří!

Tip: Chceme jít v udržitelnosti firmy ještě dál! Pokud by vás k tomuto tématu zajímalo více, vše se dozvíte na naší stránce o zero waste a udržitelnosti.

Podcenit péči se nevyplácí

Zásadním bodem v prodloužení životnosti je pravidelná péče o boty. O kůži je nutné se starat, aby se nevysušila a nepopraskala. Nikdy ji však neomývejte vodou a nesušte na topení. Vystavením nadměrné vlhkosti a následně tepla by kůže ztratila pružnost a poškodily by se šité spoje. Základem v péči by měly být kvalitní čisticí přípravky, impregnační spreje a vyživující krémy na koženou obuv přímo určené. Zde platí jednoduché pravidlo – čím více se budete o své boty starat, tím déle vám budou sloužit. A také samozřejmě lépe vypadat.

Tip: Chcete vědět, jak se správně starat o své Vasky? V článku o péči vám krok za krokem ukážeme, jak na to. I s video návodem!

I vaše boty potřebují odpočinek

Ale u pravidelného čištění a krémování by to rozhodně nemělo končit. Nekráčíte zrovna za novým dobrodružstvím? Pak je dobré do obuvi vložit napínáky bot z přírodního dřeva. Ty nejenže pohlcují vlhkost a zápach, ale zároveň se postarají o to, aby se kůže vrátila do původního tvaru a netvořily se na ní vrásky. Neméně důležité je i střídání bot, aby kůže měla čas vychnout a vstřebat do sebe výživu z pečujících krémů.

Tip: Trápí vás po náročném dni na nohou zápach z bot? Přečtěte si naše rady, jak se s ním snadno a účinně vypořádat.

Správná velikost je základ

Klíčové ve výběru obuvi ale vždy zůstává správně zvolená velikost. Nejlepší je před koupí boty vyzkoušet, protože každý střih může padnout trochu jinak. Ideálně se při výběru nových Vasek za námi zastavte na jednu ze čtyř prodejen, kde vám rádi se vším poradíme. Pokud však tuto možnost nemáte, řiďte se podle tabulky velikostí, kterou najdete na webu u každého modelu.

Tip: Pokud nakupujete bez zkoušení, dbejte na správné měření velikosti. Délku chodidla zjistíte tak, že přiložíte patu ke stěně a následně odměříte délku od stěny až po špičku nejdelšího prstu. Naměřený údaj poté porovnáte s tabulkou a snadno tak vyberete tu správnou velikost.

A jakých zásad se držet?

Samotná výroba z kůže je náročný proces, ale výsledek se rozhodně vyplatí hlavně díky jejím vlastnostem. Nejenže jsou kožené výrobky odolné, prodyšné, ale i snadno rozložitelné.
Aby vám takové boty vydržely co nejdéle, stačí dodržovat pár zásad:

    Pravidelná péče o obuv: čištění, impregnace, krémování.
    Oprava drobných poškození: s prošlápnutou podešví nebo vratkým podpatkem si hravě poradí každý švec.
    Nakupovat s rozmyslem a raději upřednostňovat kvalitu před kvantitou.

Tip na léto
Cross Black

Cross Black

1 499 Kč
Tip na léto
Cork Pink

Cork Pink

1 399 Kč
Teny White

Teny White

2 699 Kč
Dárkový poukaz - 2 500 Kč

Dárkový poukaz - 2 500 Kč

2 500 Kč
Tip na léto
Cross Brown

Cross Brown

1 499 Kč
Novinka
Leny Black

Leny Black

2 399 Kč
Teny Blue

Teny Blue

2 699 Kč
Tip na léto
Cork Black

Cork Black

1 399 Kč
Derby Blue

Derby Blue

2 799 Kč
Tip na léto
Cork Caramel

Cork Caramel

1 399 Kč
Novinka
Leny Grey

Leny Grey

2 399 Kč
Tip na léto
Cork Brown

Cork Brown

1 399 Kč

Nevybrali jste si?

sdílet

Další příběhy

Jak vznikají vaše Vasky? Provedeme vás výrobou s Bárou Jánovou

Jak vznikají vaše Vasky? Provedeme vás výrobou s Bárou Jánovou

Nedávno jsme vás vzali skrz příběh na Instagramu a Facebooku do naší zlínské dílny, kde jsme s Bárou Jánovou vyráběli Vasky na její cestu za sázením stromů. Těší nás, že se tolik z vás zapojilo a pomohlo Báře ve výběru. Pokud jste výrobu Vasek nestihli, nezoufejte, dnes vám ukážeme krok za krokem jak (nejen) dámské kotníkové boty vznikají!

Nejsevernější místo Evropy dobudou Prostějováci. Jedou na Nordkapp!

Nejsevernější místo Evropy dobudou Prostějováci. Jedou na Nordkapp!

O malé výpravě, která vyrazila z Prostějova. Účastník Bořek Nagy spolu s kamarádem Jarkem Soldánem na nejsevernějším místě Evropy, norský Nordkapp. Cesta byla dlouhá 3047 kilometrů.

4 tipy na jarní kožené boty

4 tipy na jarní kožené boty

Příroda se začíná probouzet ze zimního spánku. S tím přichází i čas na změnu – rozloučit se s naší teplou obuví, nechat se inspirovat přírodou a stejně jako ona přivítat přicházející jaro. Pojďte se podívat, které Vasky vás doprovodí při jarních dobrodružstvích.

Jak pečovat o kožené boty?

Jak pečovat o kožené boty?

Máme pro vás jednoduchý návod, jak pečovat o kožené boty, aby vám mohly co nejdéle sloužit a skvěle vypadat.

Tipy na výlety po Česku

Tipy na výlety po Česku

Pojďte objevovat krásy Česka ve Vaskách! Na mnohá místa vyrazili i naši zákazníci, vydejte se s námi po jejich stopách.

Limitka oslavující naše ševce

Limitka oslavující naše ševce

5 let přineslo Vaskám 50 kolekcí a přes 60 tisíc vyrobených párů, ve kterých jste procestovali víc jak 50 zemí. Design se mění, ale to nejdůležitější zůstává. Ve všech botách, které opustí zlínskou dílnu, je otisknuta stopa řemeslného umu našich šiček a ševců.

Náš Václav dobrovolníkem

Náš Václav dobrovolníkem

Dozvíte se, jak probíhalo natáčení charitativního pořadu “Milionář mezi námi”, kterého se náš Václav zúčastnil.

Podpořte na Hithitu vznik ručně vyráběných tenisek ze Zlína

Podpořte na Hithitu vznik ručně vyráběných tenisek ze Zlína

Jak se díky Hithitové kampani stává sen o českých teniskách skutečností

Můj účet

Zapomněli jste heslo?

Vytvořit účet

Pohodlně sledujte vaše objednávky na jednom místě a mějte k nim snadný přístup.

Už máte svůj účet? Přihlásit se